PinkBunny PinkBunny komentáře u knih

Slyšeno jako audiokniha.
Oddychová beletrie z prostředí Británie let minulých. Za mně fajn.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Oddychová beletrie z prostředí Británie let minulých. Za mně fajn.

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Známé banality, rozsáhle opisované... leda snad jen pro děti nebo totální začátečníky.

11.01.2024 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Splněno očekávání.

11.01.2024 4 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

Omlouvám se, ale tohle mě vůbec nezaujalo...

11.01.2024 2 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Duna Duna Frank Herbert

(SPOILER) Slyšeno jako audiokniha.
Začátek je slibný, ale od útěku do pouště to kamsi ulítne. Je to takové roztahané, divné, nudné, monotónně namluvené... na uspávání ideální.

11.01.2024 3 z 5

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Čteno ušima jako audiokniha. Dobře načtená, poutavě, ale příběh mě moc nezaujal. Vlastně mi tam to magično vůbec nesedělo. Zakínače mám raději.

02.01.2024 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Výborná fantasy kniha, ačkoli ponurá.
Čteno jako kniha

02.01.2024 4 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

jako audiokniha +-4:00:00

Perfektní, vřele doporučuji i starším dětem. Vyprávění o aljaškém putování za zlatou horečkou očima tažného psa

10.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem si to jen proto, že se to přirovnání často používá a byla jsem zvědavá. Bohužel, kniha mě vůbec nezaujala a těžko se mi četla, ač má málo stran. I když téma je to zajímavé, to určitě.

04.04.2019 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

3. nejoblíbenější kniha ze ságy HP. Vřele dopočuuji jako četbu pro děti i dospělé.

04.04.2019 4 z 5

čtené jako audiokniha 2h40m. Celá kniha obsahuje v podstatě jen pár nosných myšlenek, jak se budoucí bohatí lidé liší od budoucích chudých svým myšlením. Jako seberozbojová kniha, proč ne.

30.03.2019 4 z 5

Pohádka o barvách Pohádka o barvách Radvan Bahbouh

Krátká pohádka (tiché čtení do 10minut) pro mladší děti psaná velkými písmeny plná krásných ilustrací. Vzhledem k uměleckému zpracování vhodná jako krásný dárek. Příběh je inspirován fyzikou světla a barev, v závěru doplněná o odbornější vsuvku. Doporučuji.

Pohádka o ztracené krajině Pohádka o ztracené krajině Radvan Bahbouh

Velmi čtivě napsaná kniha učebnicového typu pro (i budoucí) psychology a kouče. Dokážu si ale představit, že bude přánosná a zajímavá i pro laika. Rozhodně to není pohádka pro děti, jak by název mohl evokovat (myslím, že ani závěrečný příběh by úplně nepochopoly a nebavil by je tolik). Velmi oceňuji konkrétní a praktická cvičení k vyzkoušení a odkazy na podrobnější literaturu, ale i mimoborové či dokonce beletristické knihy. Doporučuji

14.03.2019 4 z 5

Projektivní metody v psychologické diagnostice Projektivní metody v psychologické diagnostice Jiří Šípek

"Vysokoškolská učebnice" pro psychology budoucí i současné. Stručná shrnující kniha o různých projektivních metodách používaných v ČR. Čtivě psaná, občas i s vtipem mezi řádky :) Obzvláště oceňuji obrázky ve smyslu úryvků z technik - lépe si to pak člověk propojí, o čem vlastně čte. (Klidně bych hlasovala pro příští vydání pro obrázek u každé metody). Doporučuji, vhodná kniha do poličky v terapeutovně.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Krásná dětská kniha z doby pravěku. Čtivá, vhodná pro mladší školáky a starší vč. dospělých. Hezký popis krajiny i loveckých dobrodružství. Oceňuji, že se autor snažil knihu uchopit i edukačně, vychází z tehdejších poznatků a připojené jsou odkazy i krásné ilustrace.
Moc nechápu zobrazení tehdejších lidí téměř jako stěží mluvících opic, ačkoli v té době byli už velice podobní modernímu člověku. Také je dosti nelogické lovení zimních zvířat typu mamut nebo sob, zatímco pralidé se tam prohánějí nazí s bederními rouškami.
Co mi tedy ale hodně vadí je silně potupné postavení žen a hrubé zacházení s nimi, které neodpovídá ani vědeckým odhadům, ani uspořádáním podobných skupin v přírodě (kde samci slouží hlavně k obraně skupiny i za cenu sebeobětování ve prospěch samic). Naopak je mnohem pravděpodobnější, že vzhledem k tehdy vyšší důležitosti ženy (nejen porody, ale i zajišťování většího podílu potravy) měly postavení minimálně rovnocenné. Mohl alespoň popsat jiné tlupy, které mají postavení převrácené, stejně jako popsal více verzí technik lovu. Proto tyto pasáže doporučuji při předčítání změnit (naštěstí jich tam není tolik a jsou krátké) nebo alespoň s dětmi otevřít diskusi.

05.03.2019 3 z 5