Pohádka o barvách

Pohádka o barvách https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176577/bmid_pohadka-o-barvach-Apd-176577.jpg 4 9 2

Barvy můžeme zkoumat z hlediska fyzikálních zákonitostí, stejně jako z hlediska jejich psychologického působení. Obě na první pohled rozdílné cesty nás nakonec zavedou k fyzikálnímu i duchovnímu principu, který se skrývá v jejich pozadí - k tajemnému Světlu. Pohádka je vhodná nejen pro děti, ale i pro dospělé. Je bohatě vyzdobena celostránkovými barevnými ilustracemi. 1. vydání.... celý text

PinkBunny
14.03.2019 4 z 5

Krátká pohádka (tiché čtení do 10minut) pro mladší děti psaná velkými písmeny plná krásných ilustrací. Vzhledem k uměleckému zpracování vhodná jako krásný dárek. Příběh je inspirován fyzikou světla a barev, v závěru doplněná o odbornější vsuvku. Doporučuji.

kamibe
01.04.2015 5 z 5

Jak krásné je sledovat, kterak moderní filozofové spojují vědu a spiritualitu!
Tohle je překrásné čtení, kde se člověk v pohádkovém příběhu nejen dozví, co je aditivní a co subtraktivní míchání barev, ale v kterém si přijde na své jak milovník jemných poetických vyjádření tak i někdo, kdo chce vědět, jak to vlastně s tím světlem a tmou doopravdy je. Vidím v tom nádherně zpracovanou dualitu našeho světa a za to velmi děkuji.

Radvan Bahbouh
česká, 1970