petusska01 petusska01 komentáře u knih

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Preboha, akútne potrebujem pokračovanie!!! Toto je emocionálna pecka!! Na jednej strane mám dojem, že táto kniha nepatrí k letnému oddychovému čítaniu, že o romantiku ako ju poznáme z iných príbehov, táto kniha ani len nezakopla a ľúbostný vzťah tam viac menej neexistuje. Na druhej strane, mám dojem, že v tých správach medzi Adamom a Rosie je viac intimity, viac dôvery a romantiky ako v ktoromkoľvek inom vzťahu. Autorka bravúrne popisuje emócie postáv a maximálne ma vtiahla do deja, až tak, že som mala dojem že ich emócie sú mojimi a celé to prežívam s nimi a to musím povedať, že pozitívnych emócií tam veru veľa nebolo. Som očarená týmto príbehom a chcem pokračovanie, chcem Adama, chcem vedieť čo sa mu stalo a chcem Rosie, ktorá je milá, rozkošná, sama sebou...a chcem ich spolu.

13.07.2023 5 z 5

Španielsky ľúbostný podvod Španielsky ľúbostný podvod Elena Armas

Toto bolo veľmi dobré musím povedať. Catalina aj Aaron boli svojskí, vtipní, zaujímaví, veľké osobnosti, Aaron mužný a rozhodný, ona taká rozkošná zadubená trapka ;) ako myslím to v dobrom :) bola to romantická sranda, veľmi príjemná, dostatočne dlhá aby naplnila a zodpovedala moje otázky o začiatkoch a koncoch, samozrejme nechýbala rodina a kamoši ktorí tú atmošku perfektne rozvinuli! Veľmi podarené ozaj. Aby to nešlo len po povrchu, "zápletka" riešila aj minulosť, nejaké tie traumy, dôveru, a aj priority. Môže byť!! Naozaj na letné čítanie ako stvorené!!

12.07.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Zvláštne. Dosť dlho mi trvalo, kým som si knihu vybrala, že teda okej, idem na to. Anotácia a moderné poňatie ma nejako neupútalo, ale hodnotenia mala dobré. Straaaasne dlho som to čítala, nevedela som sa začítať aj keď príbeh bol jednoduchý, ľahko napredoval, neboli tam nejaké strašné zvraty alebo prekvapenia. Jediným prekvapením tam teda bola tá vsuvka BDSM sexu, ktorá mi tam neviem prečo proste nezapadla. Akoby trochu nasilu vopchaná. Ale teda Persefona bola normálna osoba, ktorá robila chyby, túžila žiť, bola ozaj takou zlatou strednou cestou. A potom tam bol Hádes ktorý bol síce zástupca temnoty ale podaný vo veľmi dokonalom zlatom šate, že proste nedá sa ten človek neľúbiť. V podstate bol dokonca nežný a mákkýš čo sa týkalo Persefony, dosť rýchlo do toho spadli teda. Nebolo to zlé, len myslím, že možno by som sa bez toho aj obišla. Romantika okej, vtipnosť splnená, zápletka predvídatelná, koniec taktiež. Sex ma taktiež nezaujal. Škoda.

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Elle patrí vďaka minulým sériám medzi moje obľúbenkyne, takže nečudo, že stupeň natešenia a očakávania bol relatívne vysoký. Bohužiaľ, na minulé série to nemalo. Okej, ešte sme neskončili ale čo sa týka tohto príbehu, hlavné postavy boli také...Sloane na jednej strane mi prišla sympatická v tom, že bojovala za seba, bojovala za sestru, bola úprimná, priama, samostatná. Na druhej strane akože RJ tam "zbitý" jej exom a on sa jej má ospravedlňovať ze neprišiel na schôdzku a ona je na neho nahnevaná? A ešte chcela ospravedlnenie a náhradu za to? Véd bol preboha kvôli nej vymlátený a ona na to, že riadne si schytal? Ani kus láskavosti, empatie iba sebeckosť. Čo sa týka RJ, on mi bol tu ten sympatickejší- introvert, nedoverčivy ale prišlo mi ze na nič sa nehral, proste každému povedal na priamo a bolo. Ten vzťah so Sloane mi prišiel taký zvláštny, napriek tomu, že nakoniec boli k sebe úprimní, povedali si čo to z minulosti, akoby som o ňom nebola presvedčená, prišiel mi taky plytký. Novinkou bolo aj viac rozprávačov, viac postáv, čož bolo zaujimavé a niekedy ešte viac zamotali dej. Samozrejme, koniec navádza na ďalšie pokračovanie, takže áno som zvedavá, čo sa tam stalo, kto je vinovatý a ako dopadnú romantické vzťahy. Aby som to ale zhrnula, ten kto má rád autorku, do toho. Ten kto si môže vybrať niečo iné, vyberte niečo iné, pripadne iné autorkine série.

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

No. Hm. Hm. Ehm. Sebastian bol super. Kamoši boli super. Bolo tam aj trochu vtipnosti, aj medzi tými prekáračkami medzi Sebom a Holley, aj teda tie kačky !!! Ale inak mi Holley dosť liezla na nervy. Seb mal s ňou božskú trpezlivosť po celý čas (90%knihy) a potom zrazu ona povedala dobre a bol koniec. No za prvé ja by som ju asi škrtila, preplieskala aby sa správala ako dospelá. Aby veci riešila panebože!! A potom proste, keď sa konečne mohol rozvíjať príbeh lásky tak bol koniec. A čo bolo ďalej, haloooo?? Okej, snáď sa dozvieme v príbehoch o ich kamošoch, ale teda mám dojem, že toto sa mi neuveriteľne ťahalo ako nejaký sliz a potom sa urval a pleskol ma do ksichtu. Mierne nepríjemné no. Sklamanie no. Starobinec s kačkami bol zaujímavejší no.

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Fajnovo som sa zabavila. Neuveriteľne som sa smiala pri tých, ved vy viete ktorých situáciách, najmä tých s Davom :) Huxley a Lottie boli úplne podarení, vtipní, využívali hlavne ironický humor, potom boli fajn tie interakcie so súrodencami, aj keď tých mohlo byt viac :) Lottie aj Huxley boli viac menej trošku zabednení čo sa týka ich rozvíjajúceho sa vzťahu, komunikácia niekedy haprovala a trošku detinského správania asi patrilo k ich osobnosti. Ale ladili spolu, chémia bola neuveriteľná a autorka dobre vystihla ten prechod z cudzincov na starostlivých sexi kamarátov až po milencov a partnerov. O sexe nebudem hovoriť ALE!!!- nepreskakovala som tieto scény, heuréka

19.06.2023 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Ronan a Nova. Celkom som sa na tento príbeh tešila, mala som vysoké očakávania. Nie som sklamaná, ale nebolo to ani úplne 100%. Ronan bol milý chlapík, postretlo ho nešťastie a ozaj bol cely čas taký zabublinovaný, aj keď k hráčom bol veľmi starostlivý a tak. Nova mala stále srdce ako na dlani, pritom vravela, že sa má na pozore a už nedôveruje. Ale spadla do toho vzťahu takpovediac hneď. Nevadilo mi to, pozitívne hodnotím aj susedu Lois a Tucka, a všetky tie smiešne príhody. Aj som sa zasmiala, bola aj romantika a sex, riešili sa vzťahy a "zloduchovia", a všetko dobre dopadlo. Bolo to príjemné, také spokojné, nie veľmi veľké emocionálne výkyvy aj napriek teda tragédiám, ktoré sa tam na pozadí odohrávali. Môže byť.

19.06.2023 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Táto autorka je v mojej topke! Niektoré jej diela sú slabšie, niektoré úžasné a táto je skôr v tej druhej skupine. Zhltla som to ozaj rýchlo, stále som čakala, že už to príde už to príde, už sa to tam zomelie a poserie. Áááá už to bolo, hop šup a koniec. Ozaj mi to veľmi rýchlo ušlo. Asi preto, že Sparrow som si dosť obľúbila. Vždy vravím, dajte mi samostatnú, vtipnú sarkastickú šikovnú ženu a už dám 3 hviezdy minimálne ;). Troy mi tu prišiel taký nijak neodlišujúci sa od ostatných Business mužov, mafiánov a podobne, ale aj tak mi sedel, pekne ladil so Sparrow a nakoniec teda bol riadne pod papučou tuším :) je to milý jednoduchý príbeh, s dobrou zápletkou aj zloduchom, nakoniec aj s relatívne psychologickým uzavretím násilníckej kapitoly. Okej, môže byť!! Inak!! Nejak tam bolo málo sexuálnych scén či? A vôbec mi to nechýbalo popravde, dej sa ozaj vyvíjal veľmi dobre aj bez týchto niekedy nasilu písaných scén.

07.06.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Asi ma to zastihlo v nedobre nálade na túto knihu. Nerada nechávam veci nedoriešené, možno sa na to vrhnem po nejakých jednoduchých romantických milých príjemných sladkých príbehoch. Lebo čítať dokola tieto temnosti už niekedy otupieva hrany a človek už má dojem nudy. A tu predsa sa chce šokovať. Mňa šokol hneď začiatok a tam som skončila s tým, že niekedy inokedy. Neskôr. Možno nikdy. Štýl písania tejto autorky mi nevyhovoval už ani v knihách predtým, tak uvidíme.

02.06.2023

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Jaaaj bože. No. Tak ako prvý diel, aj tu pokračujeme na štýl Amo Jones a teda toxickým vzťahom medzi Elsou a Aidenom. Tak ako ona, aj my sa dozvedáme odpovede veľmi pomaly a vo veľmi malom množstve, pomedzi to sa to ešte viacej pletie a pletie a pletie... už som mala sto chutí niektoré strany proste preskakovať ale človek je taký napätý pri čítaní a normálne si musí dávať pozor a pomedzi riadky snoriť...a aj tak samozrejme som ostala maximálne prekvapená, znechuteno zaujatá, s názormi meniacimi sa asi každú 10tu stranu. Ono, mne sa vlastne nepáči ani Aiden ani Elsa. Ja som si tam vlastne neoblúbila ani jednu postavu - možno teda Ronana a Kim, ale aj tí majú určite niečo za sebou.. a napriek tomu, to stále čítam a nenormálne chcem vedieť ČO SA TO DOPEKLA STALO???!!! Tie ich matky?? Otcovia?? Bratia sestry tety strýkovia?? Čo dopekla tam dávajú do vody, keď sú všetci padnutí na hlavu?? Okej okej, odprostime sa od reality, pootvorme všetky naše hranice, morálne, mravné, právne, intímne lebo inak sa toto zvládnuť nedá proste. Amo Jones je proste len jedna a toto by sa chcelo tej jej zvrátenosti priblížiť a ako som povedala pri prvom diele, je to taká zlátanina, ktorá ale veľmi motivuje čítať ďalej. Takže čakám na 3. diel. A ak tam nedostanem odpovede na všetky otázky, budem zlá.

02.06.2023 3 z 5

Quaid Quaid Jay Crownover

Nie zlé, nie topka. Táto séria je príjemná, sexi, v každom príbehu sa vyskytnú kadejaké traumy a až akčné zápletky. Inak to nebolo ani tu. Avett a Quaid, okrajovo sme sa s nimi zoznámili už skôr. Akosi som skoro ani nepostrehla, že sa dali dokopy a zrazu boli v kope :) nejak rýchlo sa mi to tam vyvíjalo, popri tom sa riešili teda Avettine pokašlania, jej vina (v tom sa teda riadne máchala) a ako sú strašne rozdielny. Potom zrazu išli na spoločný víkend plný metafor, potom zrazu boli od seba a potom prišla samozrejme tá očakávaná zápletka a potom bolo všetko poriešené. Okej, ako jasné, nie je to príbeh o odpustení samej sebe, nie je to emocionálny príbeh o napredovaní, o nájdení zmyslu života a podobne. Išlo o romantickú storku, právnik a jeho klientka, muž a dievča, dobrý a "zlá"...a ako sa rozdiely preceňujú. Je to fajn príbeh na vypnutie rozumu, počas večerov na gauči. Čo oceňujem bolo relatívne príjemné "posteľové " scény, lebo už som mala dojem, že čítam veci na jedno kopyto. A rada som zase "stretla" predchádzajúce postavy a novú postavu. Séria ako táto sa určite oplatí, proste niektoré príbehy sú zmysluplnejšie ako iné....

31.05.2023 3 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Olívia a Noah. Tam sa toho dialo celkom dosť. Obaja sa vyrovnávali s bolesťou, obaja využívali na to nie veľmi dobré stratégie. Musím sa priznať, že mi neboli až tak veľmi blízky, nevedela som si ich obľúbiť. Skôr ma zaujala Matilda a Anthony, ktorí tam mali celkom veľký priestor a dôležitú úlohu pri zbližovaní týchto dvoch. Co sa týka tohto príbehu, Railey teda od začiatku až dokonca bol "padouch" príbehu aj keď chápem, že ich to takto zasiahlo, niekedy to čo tam Noah vystrájal bolo zvláštne. Liv a jej zápletka bola viac menej očakávaná aj jej rozuzlenie. Bol to taký akoby bežný romantický príbeh naj kamarátov s kvapkou bolesti, kopou nedorozumení a nevyriešených tajomstiev. Príjemné aj emocionálne. Mňa osobne to až tak veľmi nenadchlo, v určitých chvíľach mi to prišlo až nudné ale úplne rozumiem, že toto si určite nájde spokojnych čitateľov. Vyskúšam ďalší diel:)

27.05.2023 3 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Tých emócií tu bolo relatívne veľa. Celkom dlho mi trvalo než som sa trošku naladila na túto nôtu, ale potom to celkom odsýpalo. Niektoré časti boli také nudnejšie, niektoré citlivé a smutné. Páčilo sa mi, že tam tá nová etapa života nebola o chlapovi. Ten chlap sa proste priplietol do tej etapy života, do tých snov ženy!! To podotýkam, to sa mi páči. Bolo to také realistické, viac menej, plus samozrejme tá tragédia v pozadí, ktorá formovala vzťah milenecký ale aj kamarátsky. Dobre to dopadlo, ten koniec s výstavou bol taky emotívnejši pre mňa, mala som tak na krajíčku. Nie je to topka, ale je to originálny námet s romantikou, celkom príjemnými sexi scénami, žiadne presladené somarinky. Fajnovo.

23.05.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Fúú, za mňa to bolo celkom nabité. Layla tam s tými chlapmi mala celkom narobené, akože tieto trojuholniky až tak veľmi neobľubujem ale toto ma celkom chytilo. Zayne sa tu konečne trosku prejavil, v prvom dieli mi prišiel ako taký dilinko, tu sa konečne správal ako taký chlap a Layle dosť poplietol hlavu. Roth naopak bol jemný schizofrenik, ktorý od Layli nevedel odtrhnúť ruky, pritom vravel niečo iné. Nečudo, že Layla bola dosť zmätená, ja sama som nevedela zrazu či som tím Zayne alebo Roth. Áno samozrejme, Layla a jej nekonečné myšlienky a pocity viny boli celkom otravné, ale okej, má 17 rokov a teda život (a Abbot) sa s ňou nemazná. Koniec, boj o život a nakoniec aj vrchol zápletky ma samozrejme namotivovali na ďalšiu časť, ktorá je tuším v nedohľadne. Jasné, asi je to pre mladšie ročníky a je tu asi podobný námet v tejto trojke ako tím Edward a tím Jacob (;-)) ale musím povedať, ze u mňa tento diel celkom zabodoval.

20.05.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Čo sa týka témy nevlastných súrodencov tak samozrejme nie je to originálny námet, dokonca podobné situácie boli aj v iných knihách. Ale Nick aj Noah boli relatívne sympatickí, ako osobnosti mi neprišli ničím nejako zvláštni alebo zapamätatelní... obzvláštnila to tam Nickova sestra a teda rodinná trauma a samozrejme Noah a jej tragédia z detstva a nakoniec aj tá "detektívna" zápletka. Koniec koncov príbeh hodnotím kladne, bolo to fajn, viac menej som bola v napätí z tej zápletky ako z toho romantického pozadia :) môže byť.

15.05.2023 4 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

No já teda neviem. Väčšinou dávam autorke plný počet alebo teda viac hviezd. Toto bolo divné. Námet, podľa anotácie to mohla byť vcelku vtipná romanca, s dedkom z domova, odhaľujúca dušu a tajomstvá...miesto toho boli aj Aspyn aj Troy zakomplexovaní...a nie tak smutne a ľútostivo, ale tak otravne...stále sa piplali v tej minulosti, čo sa stala pred 100 rokmi. Nevideli si na koniec nosa a to bolo pre mňa ozaj otravné a miestami nudné. A Aspyn na začiatku čo vyvádzala... no nebolo mi to sympatické. Dočítala som, príbeh bez tých spytovačiek svedomia, a výlevov z minulosti by bol oveľa dynamickejší... asi mi to ozaj nesadlo no. Možno nabudúce jednu postavu zakomplexovanú a druhú odľahčenú, ktorá ju vytiahne zo srabu.

12.05.2023 3 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Oooooo, veľmi pekné!! S podobnou témou som sa v rámci romantickej knihy stretla málokedy a preto to bolo ozaj zaujímavé. Do toho detektívna vložka a atmosféra na zbližovanie vytvorená. Zloduch bol síce akoby patrný na prvý pohľad ale aj tak sa to čítalo veľmi dobre, Ed aj Clem boli veľmi sympatický a fajn, ze sa Clem pamäť nevrátila:) tie jej brepty a nefungujuci filter kvôli nefungujúcemu laloku boli fajn :) Ed bol veľmi milý sexi a taktiež intímne scény boli popísané veľmi príjemné, narušilo ma to ako v iných príbehoch. Viac menej naozaj nemám čo vytknúť. Paráda.

12.05.2023 5 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Odhliadnuc od toho, že keby mne niekto 20 rokov robil zle tak si vybavím zákaz priblíženia je to perfektné!! Maximálne zábavné, tie doťahovačky, koniny ktoré si tam vymýšľajú aj tie záblesky v minulosti. Plus samozrejme rodina Rory, to sú čisto bláznivé prípady!! Bavilo ma aj samozrejme to ako Connor postupne odhaľoval svoje pohnútky, ako sa o ňu v priebehu rokov staral, ochraňoval... Obaja mi samozrejme prišli mierne nedozretí, takí zvláštni vo vzťahoch, neviem to pomenovať...Ale beriem to tak, že sme sa mali pobaviť a to veru bolo splnené niekoľko násobne!! Odporúčam veľmi, ak prižmúrite trošku oči nad mierne nadnesenými situáciami

27.04.2023 5 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Pokračovanie série. Napriek tomu, že mám dojem, že to nebol úplný "vrchol" série, určite odporúčam! Aj celú sériu. Zhltlo sa to takmer samo, rýchlo, bolo to príjemné, jednoduché, milé, romantické, hlavné postavy sympatické, bola sranda, bol sex...čo viac si vlastne priať nie? :-D trošku som mala dojem, že zápletka bola taká nie úplne pre mňa zaujímavá, aj potom čo sa dialo sa mi až tak veľmi nepáčilo, ale Jack bol veľmi fajn, že umožnil Nole ísť za svojím snom aj akoby na úkor jeho živobytia. Postavy z minulých dielov (najmä Chris) a deti Ben a Griff tomu dodávali veľmi dobrú atmosféru a šťavu, ktorá mi pri Jackovi trošku chýbala...ale tak mal iné starosti - byť dokonalý otec, takže viac menej by to malo byť plus, nie? :-D Nola bola "mladá stará", ale taktiež mala na starosti svojho malého brata, zažila trauma, bola uzavretá v minulosti, takže tam mi možno tiež chýbal taký slobodnejší duch a vadili mi jej neustále myšlienky, pocity viny a podobne. Našťastie to teda všetko dobre dopadlo a môžeme ísť ďalej :)

23.04.2023 4 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Pokračovanie novej série. Prvá časť ma zaujala, Evan tam bol ako vedľajšia postava a tak bolo prirodzené, že som chcela vedieť, ako jeho osud bude pokračovať. Okej, mám zodpovedané. Thank you, next. Ako nebolo to zlé, Evan je sexi bad boy, ktorému zrazu pár ľudí niečo povie a on uvidí, že už musí dospieť a zmeniť sa, nerobiť problémy. Čo stihne za pár mesiacov. A potom je tu Gen, problémové dievča...ktorá si vlastne len naplno užívala života, ale taktiež musí premýšľať nad budúcnosťou a neskončiť v lochu. Ono, vlastne obaja chcú to isté a zápletka bola viac menej vcelku umelá a zbytočná nie?? Ale okej, čítalo sa to veľmi ľahko, niektoré časti boli vtipné, niektoré menej, o nejaké veľké emócie tam asi ani nešlo, občas kde tu sexi slovíčka. Hlavné postavy neboli nejako extra prepracované... keď to tak rozoberám, tak možno tých hviezdiciek som dala celkom priveľa, ale je pravda, že som celkom dostala z toho príbehu, čo som chcela. Zábavu, romantiku, zápletku a happyend, zábavnú partu a zloducha. Jasné, rýchle, milé, príjemné, dostačujúce. Aj tak si prečítam pokračovanie, lebo kde je takáto partia, tam chcete vedieť stále čo sa deje.

21.04.2023 4 z 5