petusska01 petusska01 komentáře u knih

Marco Marco Marcy Jell

No. Nie je to zrovna literárny skvost. Pozitívom sú určite prekáračky medzi bratmi, tie sú super. Abuelita taktiež dodala tomu grády. Mafiánska problematika je taka povrchná, ale nakoľko je to séria tak dobre, nechali ma v napätí co sa bude diať ďalej. No a negatíva. Brooke nie je moja šálka kávy. Ach, neviem komu by mohla byť sympatická jej osobnosť, okrem teda toho, že je úprimná a nebojí sa . Inak ako no. A v tej bonusov kapitole rozum potratila. Celý ten vlastne ich vzťah sa asi odohrával niekde mimo stránok tejto knihy, lebo tu bol len sex a pár vymenených viet. Inak mala Brooke viac konverzácie s bratmi. Takže zhrnutie, ak máš chuť na rýchle, jednoduché čítanie s relatívne príjemnými sexi scénami a vtipnej konverzácie medzi mafiánskymi sexi bratmi, kľudne čítaj. Ak máš chuť na mafiánsku tématiku a postupne zbližovanie sa dvoch ľudí, z hate to love, hľadaj ďalej.

28.11.2023 2 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

Také jednoduchšie. Predchádzajúce diely sa mi viac páčili. Toto bolo také rýchle, zdalo sa mi, že bez dramat... Mladej kráľovne som držala palce, mala to celkom ťažké, plus ešte tí ješitní chlapi čo "vládnu" svetu...ale našťastie stretla Edwarda, čo jej priniesol do života trocha slobody a ľahkosti. Pekný príbeh, ale ozaj taký jednotvárny, menej dynamický, rýchlo sa to čítalo.

19.11.2023 3 z 5

Zmluva snov Zmluva snov Lauren Asher

Oooo prvý diel bol úžasný a tento taktiež!! Veľmi dobrá séria, zvedavá som veľmi aj na tretieho brata. V tomto príbehu sa stretávame s veľmi príťažlivými námetmi- protiklady ako muž úplný introvert, emočný robot, večne mrzutý a žena optimistická, plná humoru, ktorá ho často stavia do laty a zvláda ľavou zadnou, taktiež téma šéf a asistentka, starší muž a mladšia žena...veľmi to tu fungovalo!! Celý ten priebeh ich zbližovania som si neskutočne užívala, postupné nadväzovanie dôvery zo strany Declana, odkryvanie emócií a tajomstiev...Úplne som.bola vtiahnutá do deja. Koniec za mňa prišiel veľmi rýchlo, kľudne by som si ich špičkovanie užívala dlhšie:) teším sa, že opäť sa bratia spoja v treťom príbehu a stretneme aj ich polovičky. Veľmi vydarená séria ozaj.

Hriešna dohoda Hriešna dohoda Elizabeth O´Roark

Ooo pekné !! Musím povedať, že priebeh tohto príbehu som si užívala oveľa viac ako koniec. Ten proces odkryvania vecí, spoznávanie, zbližovanie...autorka píše veľmi pútavo, vytiahla ma do víru emócií a veľmi som držala palce obom. Hayesa na začiatku by som síce asi odohnala palicou, ale všetko sa to vysvetlilo. Humor Tali a jej starostlivosť mi boli veľmi sympatické, potom aj Hayes odkryval postupne svoje srdce. Úplne som cítila aj Talinu frustráciu z postupov u nich v rodine ale našťastie teda sa to vo veľkom štýle a sladko poriešilo. S kľudom odporúčam ďalej, príjemná romantická knižka, oddychovka na pár hodín čítania, s humorom, s napätím a neporiadnymi členmi rodiny.

12.11.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Akože no. Začnime tým, že to nebolo až také zlé okej? Bol tam sympatický otec Mack, ktorý sa staral o tri dcéry, čoz vidím veru ako veľmi náročné ale dával to. A potom Frannie (to meno treba vyškrknút zo sveta), ktorá bola prevelice šikovná,starostlivá, dokonalá. A nudná. A panebože, nemohla som si pomôcť ale také to bolo patetické a zúfalé... ako ona by mu zniesla všetko z neba, všetko odpustila len aby strávil s ňou 2 sekundy v špajzi. A on, seba obviňuje porád zo zneužívania dobroty jej srdca a potom jej tam vyšuká mozog z hlavy len aby jej povedal, že sa bojí jej rodičov a rieši že je dcéra jeho šéfa a potom rodičia zrazu ani neviem ako, neboli žiadny problém. Ten koniec, v tej jej pekárni, no ja neviem no. Nesadlo mi to úplne nejako dobre. Mám dojem, že proste ani sa nemohli poznať, že v popredí bolo skôr to ako si ho ona zidealizovala a on bol nadržaný a celý happy, že zohnal niekoho kto sa o nich postará a udrží ich pri živote. Také nudné to bolo. Ten sex bol prekvapivý, pri tých povahách ktoré cez "deň" ukazovali ale inak som asi nebola ničím ohúrená.

12.11.2023 2 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Viac menej celá séria je fajn, je to príjemné, veľmi lajtové na takú chvíľku čítania a zlepšenia si dňa a potom vlastne plne spokojní s happyendom a s úsmevom na tvari zatvoríte knižku a o pár minút neviete o čom bola. Silné emócie alebo nejaké strašné drámy a traumy sa tu nekonajú, daje sa tu trošku klišé veci medzi kamošmi, ktorí začali spolu bývať a potom ich pravda udrie medzi oči. Je to relatívne málo otravné, nakoľko je to z pohľadu Chasea, a jeho myšlienkové pochody o zamilovávaní sa sú podstatne menej panické, analyzačné a ubijajúce ako to býva z pohľadu ženy,čož sme videli hneď na začiatku od Josie (musíš to skončiť, sľub mi to, nemôžeme prísť o naše priateľstvo OMG OMG). Títo dvaja boli fajn, bolo to také rýchle nenáročné a zrazu bol koniec. Môže byť.

12.11.2023 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Ja Zapatu mám veľmi rada, jej knihy dokážem čítať aj niekoľkokrát, čož je pri tých množstvách príbehov v ponuke dosť rarita. Chápem aj negatívne komentáre, ktoré sa tu vyskytli ale proste som si u nej zvykla, že sa všetko "vlečie" a nakoniec som ešte aj sklamaná,že už sa veci vyriešia,povedia a končia :) lebo to napätie medzi postavami, emócie, odkrývanie tajomstiev, spoznávanie to všetko proste ma udržuje úplne v strehu a nemôžem sa od toho odtrhnúť. V tomto príbehu bola Bianca na jednej strane taká samostatná, šikovná a na druhej strane úplne že sa podceňovala...Zac so svojím sebavedomím vystupovaním a úsmevom zase ukazoval Biance aj tú bojazlivú stránku a to sa mi veľmi páčilo. A ten humor a vtipy a prdy čo medzi sebou dávali, to som sa niekedy už nahlas rehotala. Nejako si nepamätám, že by v minulých príbehoch bola aj taká odľahčená a vtipná atmosféra. Okrem iného samozrejme, športovec a športová téma, kuchárka, vlogy to všetko je veľmi aktuálne a príťažlivé, takže za mňa toto spojenie veľmi zafungovalo a z knihy som nadšená !! A kamoši a rodina boli bonus!!

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

V príbehu sa stretávame s postavami zo série BAM a je ozaj milé si ich opäť pripomenúť. Postava Grace je na začiatku popísaná ako cieľavedomá, samostatná, silná a rozhodná mladá žena, ktorá však samozrejme bojuje so strachom y uzatvorených priestorov a výťahov. Jej dočasný šéf, Jaxson je starší, silný, mrzutý, uzavretý a tajomný muž, ktorý samozrejme musí bývať na xx poschodí. Ale šak láska všetko prekoná, nie? :-D No ale príbeh...príbeh je fajn viac menej. Musím povedať, že začiatok a ich zbližovanie ma bavilo viac ako obdobie kedy boli spolu, lebo to bolo len tak popísané, že voda sa sypala a piesok lial....a potom samozrejme zápletka, ktorá bola predvídateľná...ale proste Jaxsonom nafúknutá do obľudných rozmerov. Samotný Jaxson sa spával veru veľmi nepochopiteľne pre mňa, ako malý chlapec. Miesto toho aby riešil problémy tak ich podľa mňa umelo vytváral. Pri oznámení s rodinou Grace a jej otcom vynikali veľmi vtipné a milé situácie a koniec je teda presladký. Čítala som zároveň aj Svatbu o vánocích od autorky, takže som mala časť knihy dvojmo. Zhrnutie: Ani neuškodilo ani nenadchlo. Môže byť, ale na prvú časť série je to trošku slabé.

26.10.2023 3 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

S Alizou a Lucienom sme sa stretli už v predchádzajúcich dieloch. Autorka popisuje viac menej aj problémy tejto doby, kedy si študentka Aliza naložila na seba viac ako dosť, študuje, plus pracuje na svojom blogu, varí, snaží sa dosiahnuť svoj sen a byť právničkou...Všetci ju podporujú a ona nechce nikoho sklamať až nakoniec je na pokraji vyhorenia....Lucien predstavuje toho menej štastného, prišiel o rodičov a pretĺka sa sám, stará sa os voju sestru, bojí sa o niekoho iného oprieť, požiadať o pomoc...Niekedy mi samozrejme ich správanie prišlo premrštené a také priveľa, ale s ohľadom aj na vek aký majú postavy....Autorka dokázala ich emócie, strach preniesť aj na mňa a aj keď ide o romantický príbeh, viac menej romantika je akoby v úzadí a v popredí vidíme najmä rozvíjajúcu sa dôveru dvoch mladých ľudí medzi sebou. Dúfam, že sa s nimi ešte stretnem v ďaľších príbehoch, som zvedavá ako sa majú :-D

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Séria pokračuje a ja som natešená aj na ďalšie postavy. V tomto príbehu sme narazili na Elaru, ktorá je mi sympatická, že si ide a stojí za svojím snom, aj napriek tomu, že si pohnevá svoju mamu. Odchádza za babičkou, tá je perfektná :-D Stretáva sa v malom, milom mestečku aj s predchádzajúcimi postavami ale najmä s Noahom, ktorý no - na jednej strane je to zlatúšik na druhej strane je taký zmätený, stratený, lapený v minulosti a vo vlastnej vine...nie je s ním veru nejaká zábava.....Nejde o úplne ľahký romantický príbeh, autorka dokáže veĺmi dobre popisovať emócie svojich postáv a vtiahnuť tak do deja a celkovo vyvolať emócie hlavne tie negatívne a plné trápenia aj u čitateľa. Bod pre ňu, avšak nečítalo sa to úplne, že ľahko, takže pozor na to. Ale určite odporúčam, teším sa na ďalšie príbehy od tejto skvelej autorky.

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Autorku odporúčam určite, jej príbehy sa mi veľmi páčia a ani tento nebol výnimkou. Plus hokejové/ športové prostredie veľmi môžem, tuto bol aj taký ten antišportový prvok (Harper) a aj vlastne ten texting y minulej série :-D No a Collin, ten bol viac menej dokonalý !! Harper mi popravde niekedy liezla dosť na nervy, ale samozrejme koniec bol fajn a nabudil ma aj na pokračovanie, takže čakááám. A zhrnutie: príjemný príbeh, romantický, vtipný, ľahký a oddychový, taká jednohubka na zimné večery. Môže byť.

25.10.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

No, Winter už mala aj lepšie príbehy, aj keď tento nie je zlý. Viac menej by som povedala, že už v anotácii je veľa prezradené a zase až tak veľmi potom príbeh neprekvapí. Postavy sú samostatné, sympatické, prešli si kadečím - hlavne teda Lachlan. Ten je vlastne akoby jediný zaujímavý bod príbehu, tajomný až dokonca. Zloduch, ktorý by mohol zamiešať karty a z príbehu vytiahnuť trosku dynamiky zomrel, takže je to také mierne statické a jednotvárne. Určite sú aj lepšie príbehy, tento neurazí ani nezanechá trvalý dojem.

27.09.2023 3 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

No, tejto knihe môžem vytknúť jedine to, že jej nie je čo vytknúť vlastne. Od začiatku až do konca je to dokonalý príbeh o dvoch dokonalých ľuďoch s dokonalými rodičmi a dokonalými priateľmi. Ešte ani ten zlý kocúr nebol vlastne zlý! Takže áno, komplikácie neboli, dráma sa nekonala, zápletka bola jasná od začiatku a ten koniec, omg, cukráreň! Ale dobre. Bolo to aj vtipné, aj sexi, chlapi sú tam sympatický, zloduch nie je nikto. Čiže taký dokonalý príbeh na odreagovanie po ťažkom dni, pričom netreba rozmýšľať, nevyvoláva veľké emócie, jednoduchý, príjemný, zatvoríš knihu (čítacku) a už nevieš o čom :) prečítam si aj druhý diel, ako sladká bodka večer to bude určite fajn.

27.09.2023 4 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

Túto sériu a aj prvý aj druhý diel musím odporúčať. V prvom diely to bolo viac také dynamickejšie, dialo sa tam pomedzi romantiku aj viac takých "krimi" veci, v ktorých teda figuroval aj Leif. V tomto príbehu je teda opatrný, nedôvercivý, traumatizovaný a s Annou, ktorá si tiež teda vytrpela svoje ide o pomaly sa rodiace priateľstvo, nežnú romantiku, jeden krok dopredu a dva späť a proste 90% knihy som strávila čakaním :) až teda áno, hurá , títo dvaja super ľudia skončili konečne spolu :) veľmi príjemné čítanie, postavy, atmosféra knihy a samotné emócie priamo vychádzali zo strán.. Autorka to fajnovo precítila a vďaka tomu som si Annu aj Leifa obľúbila. Samozrejme, mali svoje muchy b podobe opakujúcich sa myšlienok "menejcennosti a viny " ale dalo sa to zvládnuť.

14.09.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Penelope je autorka, ktorú čítam rada. Jej príbehy bývajú väčšinou vtipné až niekedy šialené a aj jej postavy sú občas trošku crazy, či už takým tým "roztomilým" spôsobom alebo teda majú nejakú úchylku. Tento príbeh nepatrí medzi moje topky, to nie. Aj keď relatívne postavy boli sympatické a príjemné, námet s kamoškami a sľubom tvoril časť zápletky a ešte aj tí rodičia, čo si išli svoje aj napriek svojim deťom....Topka boli samozrejme bratia, kvôli nim asi prečítam pokračovanie, aj keď snáď to bude trošku zaujímavejšie. So, nie dobré, nie zlé. Ako začiatok a úvod do deja, môže byt.

14.09.2023 3 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Pokračovanie série od autorky, ktorej séria "Nedotýkaj sa ma " sa mi veľmi páčila. Prvý diel ma tiež nadchol a bol plný prekvapivých zvratov, a s tými postavami sa tu tiež stretávame. V tomto príbehu sú Casi a Auri...Mala som dojem, že to nikdy neskončí...aj keď ku koncu už som bola do knihy začítaná, zo začiatku som myslela, že to nedám. Casi je ozaj opak sebavedomej, sebestačnej ženy, stále sa piple v rovnakých myšlienkach, stále čakala že sa niečo udeje a pritom sedela na riti na gauči. Takže áno, je jasné už z môjho tónu, že ona mi veru nesadla, aj keď oceňujem zapojenie choroby - diabetu do príbehu. Sama som diabetička. Ale to sme mali asi jediné spoločné. Auri, ten bol niekedy jasný, čo chce, niekedy veľmi zvláštne jednal ale s Casi mal božiu trpezlivosť veru. Ako už nakonci sa mi chcelo tlieskať, že konečne sa spamätali a hurá končí príbeh, poďme ďalej. No takže- príbeh pekný, pomalý, postavy trošku ustráchané, mdlé, postavy z minulých a budúcich dielov zapojené, takže treba mi prečítať všetko. Som zvedavá na ďalší diel, snáď to bude trošku dynamickejšie, romantickejšie a bez výčitiek svedomia na každom kroku. Btw- celkom by som chcela vidieť pohľad Auriho na niektoré situácie..

01.09.2023 3 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Milá, príjemná letná romantika! Pre milovníkov mačiek:) zo začiatku, aj stred to malo spád, dynamiku, dosť ma to chytilo, tie vedecké veci boli síce niečo odlišné od iných príbehov ale niektoré veci už boli na môj romanticky naladený mozog priveľa:) ku koncu som sa nejako zasekla a dala si deň pauzu. Sklamala ma trošku Bee, všetko sa rúcalo a ona sa vzdala. Zápletka bola viac menej nečakaná a rozbúrila hladinu a potom sa všetko ukludnilo, vyriešilo, jednorožce kukali dúhu a všetko bolo v poriadku. Pekné, môže byť. Oceňujem kamošky a sestru samozrejme!!!

31.07.2023 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Za mňa plný počet. Christinu mám rada, aj keď niektoré jej príbehy sú úplná bomba a niektoré len malá zápalka, teoreticky hypoteticky realisticky nie je možné byť sklamaná a príbeh nedočítať. Tu som si Jess obľúbila, aj keď úplný fanúšik som nebola - bola taká žena pri zemi, trochu bojazlivá ale predsa len to bola matka, strachujúca sa o peniaze lebo najväčšou prioritou bola rodina a dieťa. Beriem! River bol viac menej nudný ale príjemný, milý, nežný a spoľahlivý, čož je popri všetkých tých badboys v iných knihách asi už rarita, ale akého iného chlapa teda spárovať so zúfalou a unavenou single matkou? Takže hlavné postavy samo o sebe akoby nič moc, nezaujímavé, ale potom prídu okolnosti!! Starý rodičia a dedko!! Bláznivá kamoška, kaviareň, zaujímavá zoznamka a nejaká tá zápletka a podvodníci v práci. A samozrejme rozuzlenie a koniec! Môže byť! Treba už len more, piesok, kokteil do ruky a oddych zaručený!

27.07.2023 4 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Ach bože, táto časť je tak chaotická a psychotická až som mala dojem, že by som si mala dať nejaký ukludňovák. Minimálne odporúčam pohár vína, aj keď tvrdý alkohol by tiež pri niektorých častiach nezaškodil. No, Noah aj Nick sa vlastne správajú na svoj nedospelý nedozretý vek - sú detinskí, hádaví, prplú sa v detailoch, kúpu sa v žiarlivosti, neriešia svojich démonov z minulosti, klamstvá sa nabaľujú a zlí ľudia a dráma pribúdajú tiež. takže ku koncu už je to riadny guláš, kde človek nevie, čo skôr riešiť a kto je vlastne zloduch - mám dojem, že úplne všetci a nakoniec ešte ani rodičia nie sú úplne z obliga. Najprv to je boj na štýl Rómea a Júlie, potom sa stanú len bábkami ostatných a vlastne si to jeden druhému vyčítajú a kladú za vinu a plus vlastne v dobrej vôli mlčia o svojich klamstvách až sa im to vypomstí....Byť potvora poviem, že si môžu za všetko sami, lebo ako stačila jedna úprimná komunikácia a bolo by vyriešené, ale ako na druhej strane sú obetami machinácií dospelých a jedného psychológa. Čo ďalšie ma dostávalo do varu nie v pozitívnom zmysle je Nick a jeho správanie. Na jednej strane akoby bol ON ten schopný, ten pozitívny, ten čo sa zmenil k lepšiemu a "dokáže milovať"...na druhej strane akože to jeho správanie k Noah to je riadne nátlakové...sama Noah cíti, že nemôže dýchať, že Nick musí mať všetko pod kontrolou a všetko podľa seba....a ozaj si chceme zamieňať toto toxické správanie za romantiku? Samozrejme som veľmi zvedavá na koniec, mám dojem, že veru ozdravné roky bez seba je to čo potrebujú aby z tohto chaosu mohlo vyjsť niečo poučné, niečo zdravé a pevné. Takže áno, kniha je veľmi emocionálna, pútavá a plná nekončiaceho napätia a drám, o ľahkej romantike nemôže byť ani reči. A aj keď môj názor znie skôr negatívne, tak to preto, že autorka ma veľmi vtiahla do deja a ja som stále z toho ešte rozčarovaná. A to snáď svedčí o kvalite príbehu, či?

27.07.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Preboha, akútne potrebujem pokračovanie!!! Toto je emocionálna pecka!! Na jednej strane mám dojem, že táto kniha nepatrí k letnému oddychovému čítaniu, že o romantiku ako ju poznáme z iných príbehov, táto kniha ani len nezakopla a ľúbostný vzťah tam viac menej neexistuje. Na druhej strane, mám dojem, že v tých správach medzi Adamom a Rosie je viac intimity, viac dôvery a romantiky ako v ktoromkoľvek inom vzťahu. Autorka bravúrne popisuje emócie postáv a maximálne ma vtiahla do deja, až tak, že som mala dojem že ich emócie sú mojimi a celé to prežívam s nimi a to musím povedať, že pozitívnych emócií tam veru veľa nebolo. Som očarená týmto príbehom a chcem pokračovanie, chcem Adama, chcem vedieť čo sa mu stalo a chcem Rosie, ktorá je milá, rozkošná, sama sebou...a chcem ich spolu.

13.07.2023 5 z 5