petula22 petula22 komentáře u knih

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Krásný a zároveň smutný, silný příběh. Nikdy mne asi nepřestane udivovat, co lidé lidem dokázali provádět. Krutý příběh o citu, lásce, bolesti a utrpení.

17.05.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři povídky, krásně napsané, místy poměrně drsné, chvílemi mě až mrazilo, téma sourezeneckych vztahů, lásky/nenávisti/pochopení/nepochopení.

05.05.2022 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Uff, hodně silné téma. Kniha je skvěle napsaná a ukazuje jak jsou děti ovlivnitelné. Každopádně dobře, že se o těchto věcech píše.

27.04.2022 4 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Náhled do herecké rodiny, jež kromě osobních problémů, řeší i boj s bulvárem. Taková pohodovka na víkend.

24.04.2022 3 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Příjemná oddechovka, ktera nutí k zamyšlení nad otázkou biologického rodiče a rodiče,který vychovává. Osud tří generací porodních bab,které obestírá tajemstvi z minulosti.

23.04.2022 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Taková jednoduchá oddechovka, nepřekvapí ani nezklame.

17.04.2022 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Poměrně vydařený psycho thriller, dějově se střídá minulost a přítomnost. Řekla bych, že druhá polovina má o něco rychlejší spád. Rozuzlení drsné, i když jsem ho zhruba od poloviny tušila. Každopádně kniha se četla velmi dobře.

10.04.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Další vydařená kniha od autorky. Děj posazený do malé vesničky a řešící sousedské vztahy hluboko do minulosti. Občas jsem tápala v množství postav, ale na konci knihy bylo vše objasněno.

28.03.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Za mě super! Skvělé téma, svižně odsýpající stránky, promyšlený děj.

21.03.2022 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Skvěle napsaná, čtivá, napínavá jednodenní detektivka.

10.03.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Rodinné drama vyprávěné pohledem dvou osob, Adama a jeho ženy Livie. Děj se odehrává během dvou dnů. Kniha je dobrá, odebrat cca 100stran a byla by ještě lepší.

24.02.2022 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Za mě vydařená detektivka od mladého autora. Především mě zaujal název a dlužno říci, že kniha nezklamala. Promyšlená zápletka z horské osady v Beskydech, kde vrahem mohl být každý. Já ho neodhalila, o to větší překvapení jsem ke konci knihy zažila. Hodně postav, ale dá se orientovat. Těším se na chystanou sérii.

15.02.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Za mě vydařená detektivka s promyšleným dějem. Super byly ilustrace soch, které skvěle doplňovali celý příběh.

03.02.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Moje prvotina od autorky a za mě skvělá knížka. Četla se sama, problematika lidských vztahu je věčné téma. Psychicky místy vyčerpávající, nicméně styl psaní po kapitolách mi sedl.

22.01.2022 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Moje prvotina od autora a musím říct, že velmi příjemně překvapila. Kniha předestírá velmi silná témata ze kterých až mrazí. Kniha má spád a určitě patří mezi povedené české detektivky.

18.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Příjemná oddychovka ze života, která se víceméně četla sama. Překvapilo mne snad jen poměrně časté těma sexu, občas vulgarneji popsané. Myslím,že 4* jsou zaslouženě.

10.01.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Mno, knížka mě bavila, ale....chvílemi jsem se ztrácela, něco se často opakovalo, něco zamotávalo. Každopádně mělo to hlavu i patu, za mě 4 a pul*

26.12.2021 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Další skvělé autorčino dílo, za mě asi nejlepší. Skvěle napsané s nádechem tajemna a duchovna.

14.12.2021 5 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Velmi vydařená detektivka, promyšleně napsaná. Jediná menší výtka, nebavily mě pasáže Puťáka, kdy se ztrácel v horách. Určitě si ráda přečtu další autorovo knihy.

05.12.2021 4 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Četla jsem již několik knih s touto tématikou. Musím říct, že mne pan spisovatel stále více překvapuje. Za mě skvělá česká detektivka, příběh od začátku do konce promyšlený. Líbí se mi humor, který se občas objeví a pobaví.

16.11.2021 5 z 5