Pettato Pettato komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Pokračování příběhu Poppy a jejího prince mě bavilo stejně jako první díl. Jejich vzájemné popichování zpestřuje děj, jen škoda že se toho spousty opakuje stále dokola.
Poppy na cestě do Atlantie prohlubuje své schopnosti i vztah s Casteelem, naťukávají se zde dávná tajemství... A ten závěr... Wau.. Musím se pustit brzy do dalšího dílu.

18.10.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Příběh s temnou atmosférou o ranhojičce Kivě je plný násilí, bezmoci, ale i odvaze, statečnosti a touze vymanit se nepřízni osudu.
Překvapivý konec mě velmi navnadil na pokračování :)

11.08.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Jestliže milujete fantasy, je tohle skvělá kniha pro vás.
I když je určena spíše pro mladší ročníky, příběh posazený v tajuplném prostředí internátní školy na Aljašce jsem si s Grace, upíry, čarodějnicemi, vlkodlaky a dalšími opravdu užila.

" V hloubi duše se od tebe neliším. Vysnila jsem si tě, přála jsem si tvou existenci..."

28.07.2023 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Zajímavý příběh se spoustou postav a zápletek. Musela jsem se více soustředit, abych se ve všech postavách orientovala a některé pasáže se mi zdály zdlouhavé. Ale Maasová umí skvěle a čtivě psát. Mám její knihy moc ráda a rozhodně doporučuji

15.04.2023 4 z 5

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Po Rackovi další krásná autorova kniha, která mě svými úvahami zaujala. Skvělý příběh k zamyšlení, který rozebírá filozofii vztahů.
Láska není jen touha nebo potřeba vlastnit...

I já si přeji ve snech vědomě létat a po probuzení si to pamatovat.

03.11.2022 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Milý, dojemně nostalgický příběh o vzpomínkách, životních překážkách a lásce na pozadí války s kulisou krásného francouzského venkova a prolínáním minulosti s přítomností.
Líbila se mi hlavně druhá polovina knihy, která byla velmi emoční.
Život je plný radosti a štěstí, ale i smutku, bolesti a ztrát. Vždy se ale najde něco, za co stojí být vděčný.

02.10.2022 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Překrásná kniha plná nádherných ilustrací s moudrými texty na zamyšlení.
Poklad plný jasných poselství, které jsou většině známé.
V jednoduchosti je síla…
Je potřeba si připomínat základní myšlenky pro šťastné žití.

25.05.2022 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cestování v čase s Claire jednoznačně doporučuji.
Už dříve jsem viděla seriál a ten mě inspiroval k přečtení knihy. Knižní zpracování je hodně pozvolné a příběh je vyprávěn jen z pozice hlavní hrdinky.
Kniha se mi, jako fandovi historických románů s nádechem fantasy, moc líbila.

05.01.2024 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Krásná pohádková fantasy se spoustou rozmanitých nadpřirozených magických bytostí.
Příběh mě vtáhl do děje. Elloren se musí vypořádat s předsudky, šikanou a diskriminací ostatních ras jejich světa.
Otevřený konec je připravený na pokračování, do kterého se hned pouštím. Někdy je běžný život potřeba trochu zpestřit pohádkovým světem, kde vše nakonec dobře dopadne :).

07.11.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Kniha s nádechem tajemna se mi hezky četla. Xanthe je obdařena výjimečnou schopností cestovat časem. Prolínání současnosti s historickým 17. stoletím jsem četla s napětím.

09.05.2024 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Čtivá kniha plná rébusů a tajemství. Líbila se mi.
Když se Avery stane nečekaně dědičkou majetku Tobiase Hawthorna, rozehrála se hra, do které se zapojí nejen Avery sama, ale i všichni Hawthornovi vnuci. Zajímavé sídlo plné tajemných chodeb, tunelů a plnění úkolů hry, ve které Avery doufá, že získá odpovědi na svou otázku proč ona.

28.02.2024 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Kdo bude mít nakonec právo vládnout a získá trůn?
Dokonalé finále. Třetí díl Ranhojičky byl plný zvratů a napětí.
Celkově hodnotím jako velmi vydařenou sérii, která stojí určitě za přečtení.

28.08.2023 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Zajímám se o zdravý životní styl a rytmus těla, takže jednotlivé poznatky jsem už znala. Ale v této knize jsou cirkadiánní návyky jako je spánek, časově omezené stravování, cvičení a dostatečný pohyb na denním světle srozumitelně a celistvě podány.
Autor rozhodně umí motivovat a já knihu jednoznačně doporučuji.

12.05.2023 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

I další díl série Černé čarodějky se mi moc líbil. Čarovný svět a události, které jsem s Elloren prožívala byly situovány do chmurnější a temnější atmosféry. Čtení bylo napínavé a plné neočekávaných zvratů.
Autorce se podařil vytvořit velmi zajímavý svět a konec láká k otevření dalšího dílu, na který se už velmi těším.

13.11.2022 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Jsem naprosto nadšená.... úžasní draci a fantasy svět příběhu.
Je skvělá vizuálně i obsahem.
Knihu jsem doslova hltala a těšila se na čas strávený s ní pohlcená dějem. Vyváženě obsahuje vše, co mám ráda. Mýtický svět draků, magii, akci i napětí, romantiku, humor...
Za mě TOP a rozhodně DOPORUČUJI

18.04.2024 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

I další díl mě držel celou dobu v napětí. Příběh v magickém světě opět končí překvapivou situací a já mohu tuto sérii jen doporučit.

07.03.2024 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Napínavá fantasy kniha se zápletkami, napětím, podrazy... , ve které nechybí ani romantika. Příběh je velmi chytlavý a čtivý.
Těším se na druhý díl :)

04.03.2024 5 z 5

Sto léčivých míst jižních Čech Sto léčivých míst jižních Čech Pavel Kozák

Inspirativní kniha s krásnými léčivými místy v jižních Čechách.
V naší zemi je plno energeticky silných míst. Poutní střediska odpradávna vznikala na výjimečných místech. I původní keltská hradiště byla vybudována na základě znalostí silových míst.
Kapličky, stromy, balvany... menhiry... tato kniha obsahuje část z nich a vybízí k navštívení.

13.09.2023 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Čtvrtý díl přečtený a i když se mi příběh stále moc líbí, neskutečně mě irituje to natahování děje. V tom souhlasím s dalšími čtenáři. Tohle jediné bych sérii vytkla.
Toužebně si přeji, abychom se bez toho v dalším díle obešli.

26.02.2024 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Velmi zajímavá mystická kniha s hlubokou moudrostí. Vede nás k zamyšlení se nad podstatou života a smrti. Vybízí k pochopení skrytých tajemství Egypta, fungování duchovního světa a vyšších sil.
Rozhodně se k ní plánuji znovu vrátit.

08.12.2023 5 z 5