petra3242 Online petra3242 komentáře u knih

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tuhle knihu jsem četla už před několika lety a tenkrát jsem z ní byla úplně unesená.
Chtěla jsem si ji znovu přečíst než se dám do druhého dílu a nevím, už se mi tak nelíbí jako tenkrát. Teď bych dala tak 3*

14.01.2024 5 z 5

Smečka Smečka Tomáš Polenský

Jako milovnice hokeje jsem si nemohla nechat ujít ani film a později ani knihu. Příběh se čte dobře, sice je určený spíš pro mládež, ale mě to fakt bavilo. Zaslouženě 4 hvězdy, i když rozjezd byl trošku pomalejší.

24.11.2023 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Vyprávění z pohledu Holdera bylo jistě zajímavé, osobně jsem si ale měla dát mezi knihami nějakou pauzu a ne je číst hned za sebou, protože mě až tolik nebavilo číst to samé zase znovu. Jsem ráda, že na konci bylo něco navíc než v knize "Hope".

19.02.2019 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Hezká kniha, ale místy trochu naivní. Nemyslím si, že "únosce" by to v dnešním světě měl tak jednoduché, stejně jako malé děti neumějí uvažovat, tak jako Hope a její přátelé. Nicméně je příběh moc hezky napsaný. Holder i Sky mi přirostli k srdci a jsem ráda, že vše dopadlo právě takto.

13.01.2019 4 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Čekala jsem od knihy mnohem víc, přesto nejsem úplně zklamaná. Kniha má děj, hlavní postavy jsou zajímavé, čte se dobře. Ale něco mi tam chybí, možná víc rozepsaný únos nebo jiný pachatel, nevím...

11.10.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Naprosto strhující. Zbožňuju tu knihu. Sice tak v polovině víte, kdo unesl malou Coru, ale stejně čtete dál, protože vás zajímá, proč, kdo, s kým a jak? Čekala jsem hodně a taky se dočkala. Po dlouhé době opravdu výborná kniha. Konec mě nutí k otázce: Bude pokračování??

08.03.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha se mi moc líbila, je velice čtivá, o překvapení není nouze. Hlavní postavy si rychle oblíbíte.

04.02.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jak jsem se na tuhle knihu těšila, tak jsem z ní byla zklamaná. Nemám ráda knihy, kde je tak málo přímé řeči jako je tomu v tomto případě. Vypravěč (Rachel, Anna i Megan) vypráví o věcech, které s tím, co stalo mají v mnoha případech pramálo společného. Spousta situací je nedopovězená, postavy se chovají pitomě, konec je divný a děj zbytečně natahovaný. Každopádně jsem přesto všechno až téměř do konce netušila, kdo by mohl být pachatelem (měla jsem několik tipů). Jsem zvědavá, jak dopadl stejnojmenný film.

03.02.2017 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Musím říct, že tady se mi asi víc líbil film než kniha, ačkoliv kniha je taky celkem dobrá. Je skvěle psaná a i když je to bichle, čte se skvěle a poměrně rychle (za předpokladu že máte na čtení čas). Autorka to prostě umí, to se nedá nic dělat. :)) Co mi vadilo, bylo to věčné Bellino fňukání. Já chápu, že ztratit ze dne na den lásku života fakt bolí, mám už nějaké rozchody za sebou, ale do takovéhle deprese bych se kvůli "klukovi" rozhodně nedostala.
Taky mi chyběl v příběhu Edward, díky alespoň za ty halucinace.

19.04.2016 3 z 5

Barry Trotter a zdechlá kobyla Barry Trotter a zdechlá kobyla Michael Gerber

Tenhle díl byl snad ještě horší než ty dva předchozí. Celkově pro mě bylo čtení této série pouze ztrátou času....

27.05.2015 1 z 5

Poslední tango v Paříži Poslední tango v Paříži Robert Alley

Zajímavá kniha, hodně dobře napsaná, velice čtivá.... Paul mě neskutečně vytáčel, možná i proto, že mi nápadně připomínal mého prvního kluka. Jeanne - tu potkat, tak jí snad jednu vlepím. Nechápu, jak mohla dovolit, aby ji někdo takhle ponižoval. Tom - takhle vlezlýho kluka, bych nechtěla ani za milion.

25.08.2014 4 z 5

Sedmé nebe a zpátky? Sedmé nebe a zpátky? Dorothy Collett

Úplně nejhorší to nebylo, taková letní oddychovka k vodě, neurazí nenadchne. Hlavní postava Sue mi byla celkem sympatická.

30.08.2023 2 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

(SPOILER) Smutný příběh, který mě ale neskutečně bavil. Tak moc mi bylo líto Mannyho a i Roxy. Zatímco jde vyvenčit psy, někdo zmasakruje celou její rodinu. Nedokázala jsem si představit, kdo může něco takového udělat. Nechtěla jsem věřit tomu, že by to mohla udělat Roxy, že by dokázala popravit vlastní matku, mladší sestru nebo milovaného bratříčka. Konečné rozuzlení bylo pro mě překvapivé a pořád si říkám proč?
Jen poznámka: nevěděla jsem, že kniha je ze série, ve čtení mi to nijak nevadilo. Možná si přečtu i ostatní díly

15.07.2023 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Velmi zvláštní příběh, normálně nečtu knihy o robotech a umělé inteligenci, ani nevím, proč jsem si ji koupila, čím mě tak zaujala... Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, stačilo ale pár kapitol a vše bylo jinak. Příběh Abbie byl smutný, chtěla pro svého chlapečka to nejlepší a dala za to tu nejvyšší cenu. Robotka Abbie mi byla sympatická, dojalo mě, jak se chovala k Dannymu. Škoda toho konce, přála jsem si, aby to dopadlo jinak

22.06.2023 4 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Ze začátku celkem vtipné čtení. Postupně upadala kvalita i můj zájem. Nedoporučuji.

27.02.2019 2 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Nedařilo se mi do knihy začíst. Někde jsem četla, že je série dost podobná PLL - no... nevím, já zatím nijak velkou podobu nenašla. Ke konci knihy mě už příběh pohltil a poslední kapitoly jsem hltala jedním dechem. Postava Emmy je mi sympatická. Trochu mi vadí, jak je příběh vyprávěn - střídání pohledu vypravěče - přeskakování ze 3. do 1. osoby a pohledu Sutton, možná kdyby byla vypravěčem pouze Sutton, byl by děj přehlednější a začtení by mi netrvalo tak dlouho. Ethan je miláček, doufám, že se z něj nevyklube "hajzlík"...

02.11.2018 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Napřed se mi kniha moc nelíbila a bylo pro mě těžké se do ní začíst, tak jsem ji na čas odložila, a pak se k ní zase vrátila. Jsem ráda, že jsem jí dala ještě šanci, protože příběh je plný zvratů. Jednání postav vás mnohdy překvapí a vy si jen nechápavě říkáte "Cože?"

21.08.2018 4 z 5

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Milá kniha s nádhernými ilustracemi. Děti z ní byly nadšené.

05.05.2018 5 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

!!! OBSAHUJE SPOILER !!!
Původně jsem chtěla hodnotit větším počtem hvězdiček, vzhledem k tomu jak se mi kniha dobře četla, ale za to dětinské chování Katherine na konci knihy, jde minimálně jedna hvězda dolů. Pro navození dramatična se přece můžou využít jiné prostředky než to, co předvedla autorka/překladatelka. Katherine byla už dost "stará" na to, aby se chovala jako malá holka. A mimochodem, když už je teď z Eleny upír (pominu skutečnost, že všichni její kamarádi tuto proměnu vzali naprosto v pohodě a ona neměla nutkání z nich při první příložitosti vysát všechnu krev), tak co bude v těch dalších 14 dílech?? Zřejmě další umělé natahování děje...

05.07.2017 3 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Lepší než první díl, víc akce a ani mi to už nepřijde tak zmatené. Kniha se čte dobře a dočtenou jsem ji měla během chvilky, těším se na další díly.

04.07.2017 4 z 5