petra3242 petra3242 komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Po dlouhé době zase kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle napsaná (i přeložená), místy jsem měla i trošku strach. První část je za mě nejlepší, jak rychle si (ne)oblíbíte postavy, tak rychle zase v dalších částech vystřízlivíte, protože nic není takové, jaké se na první pohled může zdát.

13.11.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem ji po několika letech zase znovu a přiznávám, že se mi dnes líbí kniha mnohem víc než před tím. Je tak krásně naivní a pitomoučká :)) (myšleno v dobrém)
Ať si říká kdo chce, co chce, ale po tolika znovu omílaných příbězích o zradě, nenávisti a vraždách je tohle zkrátka něco jiného. Je to příběh plný fantazie a krásné i když zakázané první lásky. Ruku na srdce, kdo z vás něco takového prožil? Ne s upírem samozřejmě :D

29.03.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, vůbec mi nevadilo, že je psaná jako scénář, četla se mi dobře. I když ji neberu jako oficiální pokračování série o HP, bylo zajímavé sledovat, kam se původní postavy dostali, kde pracují, jak a s kým žijí nebo by mohli žít, kdyby se něco v minulosti stalo jinak. Velmi mě to bavilo.
I slza ukápla, jsem holt cíťa s velkou fantazií :)

28.08.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

(SPOILER) Řbitov zviřátek mi doporučila již před lety moje kolegyně z práce (jsme učitelky v mateřské škole, to jen tak mimochodem...). Dlouho jsem se ke čtení neodvažovala, a tak stála na poličce knihovny a čekala, až přijde její čas.
Přijde mi neuvěřitelné, co dokáže vyplodit fantazie člověka, smekám, pane Kingu a to bez debaty.
Příběh vás chytne a nepustí, od první stránky jsem nedokázala knihu odložit a tentokrát to bylo snad poprvé, co jsem se nutila knihu zavřít a jít spát, jinak bych četla nonstop.
Když to tak vezmu, kdo si někdy po odchodu milovaného zvířátka nebo člověka neřekl, udělal/a bych cokoliv, jen aby se mi ten/ta vrátil/a zpátky. Vážně? Vážně cokoliv? Jako Louis?
A když se to nepovede, tak co? Tak to zase sprovodím ze světa... To je horší než hra na Boha. Ne nadarmo se říká "Odpočívej v pokoji". A přesně, jak je řečeno v knize - Někdy je lepší být mrtvý...
Díky Bohu, že je to "jen" kniha.

09.06.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Musím se přiznat, že film se mi líbí mnohem víc. V knize se mi nelíbí, jak na sebe postavy hrozně žárlí, ve filmu to snad není tak do očí bijící. Výchovu dětí fackami snad radši ani komentovat nebudu...
Zajímavé je sledovat to, co ve filmu není, třeba jak se Albert, Michal a Pepa dali dohromady, nebo co si myslí Mates, to mě vždycky zajímalo :)

11.09.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Silné téma, velmi pěkné a čtivé zpracování.
Nechtělo se mi vůbec věřit, že by někdo z trojice dětí mohl být vrah, jako pardon, ale kdo zabije vlastní matku?? A tak jsem myslela, že by pachatelem mohl být někdo jiný, někdo úplně mimo rodinu... Chvilku mě i napadlo, že se nějakým způsobem zabili ti dva navzájem, ale to je nesmysl :D
Bohužel ne vždy je vrahem zahradník...

20.06.2023 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

No.... Tohle mě moc nenadchlo, kniha mi nijak zábavná nepřišla, zasmála jsem se možná dvakrát... Četla jsem ji několikrát a na třetí pokus konečně dočetla. Příběh mi nepřišel vtipný, spíš směšný a místy dost trapný. Možná pan Hartl píše dobře, mně osobně se ale kniha vůbec nelíbila. Alespoň jedna hvězda za snahu...

14.06.2023 1 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak tohle byla teda síla. Nečekala jsem, že to bude takové drama a že Janie bude takový spratek. Kniha je plná zvratů, emocí, napětí... Příběh je děsivý, ale je tak skvěle napsaný, že vás nutí číst pořád dál a dál. Jen ten konec by mohl být víc dotažený, nebo si autorka nechává prostor pro další díl?

17.01.2021 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Milá knížka povídek s vánoční tématikou. Všechny příběhy se mi moc líbily, nejvíc mě oslovila první povídka. Bylo fajn, že se příběhy spolu prolínaly. Hezké oddychové čtení.

28.12.2020 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tak já nevím... Bella mi v tomhle dílu přišla jako naprostá blbka, Jacob jako neuvěřitelný manipulátor a Edward? Nu Edward jako chudáček, který všechno snese, než se Bella rozhodne, koho teda vlastně chce. Ani filmové zpracování se mi nijak zvlášť nelíbilo, právě kvůli Bellině chování.

02.05.2016 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem dostala k Vánocům od kamarádky, a tak jsem si ji po letech přečetla znovu. Nic naplat pan Rudolf prostě umí. Ještě se chystám na stejnojmenný film, také už je to nějaký ten pátek, co jsem ho viděla naposledy.

14.01.2021

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha se mi líbila, jednoduše psaná, smutná, dojemná. Trochu jsem srovnávala s knihou Psí domov. Byla jsem ráda, že Gump našel domov, ale mrzelo mě, že už se neviděl s Béďou.

13.01.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tahle kniha se mi moc nelíbila. Velké množství postav mě mátlo, trvalo mi téměř celou knihu, než jsem se zorientovala, kdo ke komu patří.

03.11.2019 2 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a děj rychle ubíhal. S tématem homosexuality (u kluků) jsem se v knize setkala poprvé, respektive poprvé byl hlavní hrdina gay. Hlavní postava Simon je zlatíčko, rychle si ho oblíbíte. S napětím čekáte na každý e-mail od Bluea. A když jsme u toho, vůbec jsem netušila, kdo se skrývá za přezdívkou Blue. P. S. při čtení jsem měla neustále obrovskou chuť na sušenky Oreo :D

16.08.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tato kniha se mi moc líbila. Bylo zajímavé číst relativně stejné zážitky od různých postav a vidět, že mohou věci dopadnout jinak. Docela by mě zajímalo všech 200 pravidel od Edwarda nebo dotazník, který musíte vyplnit, abyste mohli bydlet v domě "hrůzy". Na přebalu jsem četla, že se chystá i filmové zpracování, tak se moc těším.

12.02.2018 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Málo která kniha mě rozbrečí, ale tahle teda jo, mladá dámo. Napřed jsem myslela, že ji snad ani nedočtu, dala jsem jí šanci a vyplatilo se. Měla jsem tip na vraha téměř celou knihu, překvapilo mě, že jsem byla tak mimo.

15.03.2024 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

(SPOILER) Zajímavý příběh, netuším jen, která z těch dvou mi víc lezla na nervy... Jestli Kelly (matka Aarona), která je tak vlezlá, že bych ji za kamarádku nechtěla ani za nic. Nebo druhá Kelly (matka Sullivana), která je zase vypočítává mrcha a neštítí se ničeho, aby dosáhla svého. Ve finále jsem samozřejmě fandila té první Kelly a přála si, aby vše dobře dopadlo.... Ale ten konec... Nevím, jestli jsem si to představovala právě takhle...

17.06.2023 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Začátek se trochu vleče, ale od 2/3 vás už děj nepustí.

09.11.2020 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Napřed mi přišlo, že se v knize nic neděje, Ella byla unesena, rodiče mají tiskovku... Do toho jsou vloženy zápisy z deníku. Stále jsem si říkala, kdo asi je ta Vrabčinka. Bylo to pro mě velké překvapení, když na konci příběhu vyšlo vše najevo. Elly mi bylo líto, ale zároveň jsem byla smutná z toho, jak se děti snadno nechají zlákat k odchodu s cizí osobou. Konec knihy byl pro mě velmi silný, trochu mě mrzí, že nebylo řečeno, co bylo dál s únoskyní. Jestli to, jak se nakonec zachovala, byla alespoň polehčující okolnost.

25.03.2020 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla. Jojo Moyesová mi byla doporučená kamarádkou, že prý píše úžasně. Po pravdě kniha mi nijak úžasná nepřišla. Příběh se mi začal líbit až když Ed vezl celou rodinu na matematickou olympiádu. Konec příběhu byl moc hezký. Jsem ráda, že vše skončilo právě takto, i když si myslím, že v opravdovém životě by se nic takového nestalo.

04.03.2018 3 z 5