Petkona Petkona komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle byla určitě jedna z nejlepších nebo dokonce nejlepší detektivka od Agathy Christie možná nejlepší jakou jsem vůbec kdy četla. Nejvíc geniální na tom všem je asi ten nápad a zápletka a pomalé spění ke konci, kdy do opravdu poslední vteřiny nemáte šanci odhadnout, kdo je nebo by mohl být vrahem. A to rozuzlení bylo opravdu geniální a hrozně mě bavilo sledovat děj událostí. Nechybělo napětí a knihu jsem skoro nemohla odložit. Opravdu skvělá kniha a určitě pro milovníka detektivek je to skoro povinnost :)

09.12.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu velice emočně silná kniha s krásným byť poněkud nešťastným příběhem o diskriminaci židů. Tohle bylo mé první dílo od autorky, ale rozhodně nebylo poslední. Autorka zde skvěle popisovala problémy Židů v těžké době a to jak se s nimi museli vypořádávat. Velice smutný příběh, ale před autorkou klobouk dolů.

08.12.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Wow. Tohle je zaslouženě jedna z nejlepších Kingových knih. Možná i nejlepší. Má to všechno, co by měl mít správný horor. Trošku pomalejší rozjezd, zato ale pečlivé seznamení s postavami a městečkem. Dávnou historku ke městu kde bydlí hlavní postavy. A rozhodně nepříjemný pocit, když dočítáte posledních dvě stě stran z knihy. Ještě se mi také líbilo zapojení dětí do příběhu. Přece jenom dětské myšlení i logika jsou trochu odlišnější od těch dospěláckých. A autor toho dle mého krásně využil a příběh dostal ještě větších rozměrů. Autor se zde s ničím nepáře a popisuje vše tak jak je. Moc se mi líbila ta atmosféra, která tu byla po celou dobu příběhu. Opravdu mě to moc bavilo a ten napad je geniální. Bavilo mě sledovat cestu hlavní postavy a její myšlenky. Jestli hledáte opravdu velice dobrý a kvalitní horor tak určtě jděte rychle od toho.

30.12.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Podle recenzí ostatních, které byly ve většině takové, že: bylo to zbytečně dlouhé a natahované a že by se tam mohlo vynechat třeba sto stran, jsem očekávala takovou tu utahanou pomalou romantiku. Ale hrozně moc mě to překvapilo. Mile. Chápu, že někomu ten styl psaní může připadat trošku zdlouhavý, ale mě to moc vyhovovalo.  Bavilo mě, jak si hlavní hrdinové budovali svůj vztah, protože prostě miluju hate-to-love romantiky. Taky jsem vůbec nečekala, že se mi bude tolik líbit to politické prostředí. Bylo to zase něco jiného, ale za mě fajn. Jinak tohle je 100% moje nejvíc lepíkovaná knížka (a to si je moc nelepíkuju!). Bylo tam tolik vtipných komentářů, hlášek a narážek. Navíc já miluju knihy kde jsou různé zmínky o filmech, písničkách nebo jiných knihách. Samozřejmě mi hlavní i vedlejší postavy přirostli k srdci, protože komu ne? Byly skvěle napsané a to jak se vyvíjel jejich vztah jsem naprosto milovala. Přijde mi, že v recenzi nejde moc dobře vyjádřit, jak je ta kniha skvělá, ale prostě si ji přečtěte. A i když to bylo poměrně dost přeslazené, ale příjemně, tak se tam řešily i docela vážná témata a to tomu dávalo trochu více na realističnosti. Tahle kniha by se podle mě měla číst. Zatím je to asi nejlepší lgbt kniha co jsem četla :)

03.11.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Skvělá kniha, donutí vás k zamyšlení a ten příběh byl skvělý, sice začátek byl takový pomalejší, ale postupně to spělo ke konci, který byl geniální. Moc se mi líbily povahy postav a jejich rozdílnost a taky skvělá byla atmosféra celého příběhu, taková tajemná a úplně ideální do tohoto počasí.

12.12.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha byla pro mě veliké překvapení. Filmové zpracování se mi moc líbilo a nevěděla jsem jestli se tomu knižní  vyrovná. Ale kniha mě dostala úplně stejně jako film. Od začátku do konce tam nebylo jediné hluché místo a četlo se to úplně samo. No a ten konec mě dostal úplně nejvíc. Málo knih u mě vyvolalo tolik emocí jako právě tahle. Celkově kniha zpracovává zajímavé téma ohledně smyslu života a nalézání sama sebe. Rozhodně kniha stojí za přečtení a asi jedna z mých nejoblíbenějších romantických knih.

09.11.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tahle kniha i celá série je všude hrozně moc vychvalovaná, tak jsem se do ní musela pustit (možná trochu i kvůli obálce :) a i když mě anotace hrozně moc navnadila, tak jsem si pořád říkala, vždyť to nemůže být tak dobré... No a pak jsem začala číst. Chytlo mě to naprosto od první stránky. Asi nejvíc musím vypíchnout originální promyšlený svět ve kterém se děj Smrtky odehrává. Je vidět, že to je hodně promyšlené a všechno dává smysl. Taky mě zaujaly ty detaily ohledně cechu smrtek a celého světa. Asi jeden z nejoriginálnějších světů co jsem za poslední dobu četla. Hlavní postavy mi byly moc sympatické a hrozně jsem měla ráda i ostatní smrtky. Příběh podle mě nikde nestagnoval a pořád se tam něco dělo a to ani nemluvím o těch zvratech. Moc mi přišly zajímavé ty zápisy z deníků smrtek. Můžete v nich trochu lépe poznat smrtky a jejich pocity a porozumnět tomu co dělají a proč. Romantická linka tam byla a byla dobrá, ale v té knize nehraje úplně tu hlavní roli. Spíš bych řekla že až tu poslední. Ale to mi vůbec nevadilo, protože tam bylo spoustu jných věcí. Párkrát jsem se u nějakých vtipných situací taky zasmála. Jestli si myslite, že vám bude třeba vadit téma smrti, tak podle mě to přestanete po chvíli vnímat, protože je to tam popisované v dobré míře a na začátku je tam dobře vysvětlené, jak smrtky fungují a proč musí dělat to, co dělají a postupně to líp objevujete v průběhu knihy. Jestli hledáte nějakou knihu s trošku vážnějším tématem ve fantasy světě, tak si tohle určite přečtěte :)

06.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější vůbec i když si myslím že je výborná tak z této série jsou i lepší a napínavější ale nějak to přece začít muselo ne? Myslím si že tato kniha je výborně zpracovaná a originální. Četla jsem ji několikrát a myslím si že u nikoho by neměla chybět na seznamu přečtených knih.A kdo si ji ještě nepřečetl tak myslím že by měl! =)

22.01.2017 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Další geniální kniha od autorky a myslím, že tahle bude patřit do těch nejlepších, co jsem od ní četla. Příběh neuvěřitelně gradoval a vy skoro nedýcháte a jenom zvědavě čekáte jak to dopadne. Zápletka skvělá, promyšlená, zamotaná a i když už od začátku tam byly kapitoly o člověku, který se choval jako vrah, konec vás stejně překvapí jako každá detektivka od Agathy Christie.

01.01.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Opět geniální. Jedna z nejlepších autorčiných knih a naprosto oprávněně. Psychologie postav byla dokonalá a rozuzlení mě až do posledního stránek nenapadlo. Knihu jsem měla přečtenou během asi dvou dní a nemohla jsem se dočkat, kdo je vrahem.

08.07.2022 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Vůbec jsem nečekala, že by se mi kniha z druhé světové války mohla tolik líbit. Je to hrozně moc čtivě napsané a stránky mi mizely pod rukama, i když kniha pojednává o nelehkém tématu. Taky se mi moc líbilo vyprávění z pohledu více postav, takže se dozvíte o různých častech tábora o lidech, kteří se pokoušeli utéct a o těch, kterým se to povedlo, o rozdílu mezi dětmi, dospělými, muži a ženami a o zacházení s lidmi podle jejich postavení ve společnosti. Moc se mi líbil začatek knihy, kde vás autor seznámil s dějem a hlavními postavami a konec, kde jsou napsané osudy postav z knihy. Příběh je moc hezky podrobně napsaný a velice smutný, ale zároveň krásný a autor se toho dle mého zhostil opravdu výborně.

04.01.2021 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek vůbec. Geniální případ se skvělou zápletkou a nejvíce se mi na tom líbila velmi malá možnost vraha a prošetřování jen pěti lidí. Tyhle zápletky nebo možnosti vraha patří mezi mé oblíbené a tady se k tomu ještě přidávají zajímavé postavy a skvělá atmosféra. Prostě geniální.

04.12.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha ve mně zanechala pocity jako bezmoc a úzkost. Autoři to podle mě neskutečně reálně napsali. Postavy byly vlastně úplně normální lidé, které potkala katastrofa a oni se s tím museli nějak vyrovnat a hledat řešení. Celá kniha je hrozně moc napínavá a je tam tolik zvratů a míst, kdy vás autoři tolik překvapí, ale stejně, i když si budete myslet že ne, vás překvapí znovu. Je tam popsaná celá cesta pár lidí, nebo v podstatě ještě dětí, jak se snažili zachránit svůj život. Asi jako každý jsem musela přemýšlet, jak bych se v daných situacích zachovala já. Jsem hrozně ráda, že se autoři ujali takového tématu a i když je to takové drsnější téma, tak celý děj rychle plynul a knížka vás drží celou dobu. A autoři tam vymysleli i pár vtipných okamžiků, takže se u toho i zasmějete. Celkově bych vám knihu i autora chtěla moc a moc doporučit, protože píše opravdu skvěle a u mě je určitě v top autorech.

18.04.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Všichni říkají že Nimbus je ještě lepší než Smrtka. A asi jako všichni jsem nevěděla že něco může Smrtku překonat. A samozřejmě to lepší bylo. Bylo tam mnohem víc akce a děj už se začal víc vyvíjet. Objevovalo se tam taky víc nových smrtek a celý cech jste začali víc poznávat. Taky už se tam rozjelo takové to politikaření. U jednoho zvratu jsem opravdu zůstala sedět s otevřenou pusou a asi dvě minuty jsem nemohla pokračovat. A ten konec? To bylo skvělé. Celá ta závěrečna scéna na tom ostrově byla geniální a hrozně jsem zvědavá jak to s nimi dopadne a moc se těším na třetí díl a snad to bude ještě lepší než Nimbus :)

07.11.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Pro mě je to asi jedna z nejlepších Kingových knih. Vlastně celá trilogie se mi neskutečně líbila. Tak propletený děj a zápletka se jen tak nevidí. Kniha pomalu spěje ke konci a vy hltáte každou stránku. Od autora skvělých hororů jsem takhle skvělou detektivku nečekala. Celý příběh má tak ponurou atmosféru a vy jste napnutí od začátku dokonce. Skvělé.

08.07.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tahle kniha bude pro mě asi vždycky jedna z těch top, protože i při druhém čtení to bylo skvělé, i když už jsem věděla jak to dopadne. Troufala bych si říct, že to bylo ještě lepší než napoprvé. Ten svět je prostě geniální, postavy také a nemám jedinou věc kterou bych knize vytkla. Vždycky se do tohohle světa budu vracet ráda a myslím že ještě několikrát. Prostě geniální.

02.12.2021 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, přišlo mi to docela zmatené - kyborg, androidi...Tak nějak jsem to nechápala. Ale asi po padesáti stránkách jsem se do toho začetla, děj se začal rozvíjet, přibylo pár postav a začalo mě to bavit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Měla jsem to přečtené za pár dní, protože mě to hrozně bavilo. Akorát ten konec mi přišel neukončený, ale jinak super čtení.= )

09.09.2017 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Opravdu mě nepřestává udivovat, kolik příběhů od Agathy Christie jsem přečetla a to jak byly všechny úplně originální a všechny se od sebe lišily. Jako vždycky geniální zápletka, napětí a spoustu podezřelých postav. Když už si myslíte, že je vrah odhalen, Hercule Poirot přijde s tím, že to tak není a že vrah je někdo jiný. Přitom ale všechna vysvětlení dávají smysl. No prostě geniální. Zatím jen pár knih od královny detektivek mě zklamalo, ale tahle to určitě nebyla.

10.12.2021 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Seriál jsem neviděla, takže s tím knihu srovnávat nemůžu, ale po dočtení se na to určitě chystám, protože kniha byla skvělá a určitě se bude řadit do nejlepších knih za tento rok. Příběh Beth byl krásný, neskutečně propracovaný a celou dobu jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Beth byla skvělá postava a celou dobu jsem jí moc fandila. Postavy ostatních šachistů byly také geniální a bylo opravdu zajímavé sledovat jejich hraní šachů s Beth. Moc mě bavily popisy turnajů a co se Beth odehrávalo v hlavě při jejích nejhlavnějších partiích a jak se vyrovnávala s tlakem a stresem a vlastně všechno okolo její přípravy na turnaje a zdokonalování koncovek a všeho možného. V knize jsou taky skvěle zpracovaná témata jako různé závislosti. Čekala jsem, že konec nedopadne dobře, ale nakonec to vlastně nemohlo dopadnout lépe a byla jsem hrozně ráda i když jsem vůbec nechtěla, aby to skončilo. Myslím, že se kniha bude líbit i lidem, kteří šachy nehrají, ale šachoví nadšenci si ji asi užijí víc.

31.12.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

To bylo skvělé. Překvapilo mě, jak moc to bylo i v dnešní době aktuální. Četlo se to velmi dobře a bylo to srozumitelné a určitě to má hloubku. Co víc dodat, prostě skvělé

11.12.2021 5 z 5