Petiz Petiz komentáře u knih

Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Pavel Kolář

Zvláštní knížka, která je ale, hlavně ke konci, nabouchaná velmi hutnými myšlenkami. I ty jednotlivé příběhy jsou poměrně výživné. Mě se to líbilo.

28.04.2024 4 z 5

Postel u okna Postel u okna M. Scott Peck

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Bavila mě. Zajímavá zápletka, prostředí, lidi. Bylo tak hodně moudrých myšlenek, ke kterým bych se i někdy ráda vrátila. Na druhou stranu mi někdy připadalo, že je toho v téhle knížce až moc, jen aby to bylo přecpané. Ale čtení dobrý

14.02.2024 3 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Nejsem čtenářka detektivek, ale tahle mě nadchla. Je to čtivé, napínavé, s krásnými popisy krajiny, kterou jsem si musela najít na netu, postavy jsou dobře vykreslené, má to psychologické momenty. Kvůli téhle knížce jsem zanedbávala spánek.

21.01.2024 5 z 5

Život se mnou pěkně cvičí Život se mnou pěkně cvičí Ondřej Horák

Já mám Hanku Dvorskou prostě ráda. Žádný moc mudrování, žádná hluboká psychologie, prostě život a humor a sport a bytí sama sebou.

27.12.2023 5 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Tak tohle bylo hodně dobrý a víc neprozradím.

04.12.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělá knížka. Totálně čtivá, mělo to spád, bylo to napínavé, reálie odpovídají. Fakt super. Doporučuji mladým lidem. Bude se jim to dobře číst

04.10.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

O tomto období už bylo tolik napsáno, že je asi těžké napsat něco nového, neotřelého. Tahle knížka je fajn, čtivá, ale taková docela předvídatelná. Ale stojí za přečtení, to jo.

25.09.2023 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

U téhle knížky jsem si říkala, že o tomhle tématu musí psát fakt každý. Za mě slabé, nic moc nového nepřinášející

08.08.2023 2 z 5

Neviňátka Neviňátka Michael Crummey

Dobré. Za mě dobře popsané myšlenkové pochody obou dospívajících sourozenců, vztahové a komunikační obtíže, které měli v tak úzkém vztahu. Taky to, jak skrze návštěvy v zátoce objevovali svět. Knížka je poměrně čtivá, napínavá a postavy i prostředí jsou tam dobře popsané. Takže za mě dobrý

13.07.2023 4 z 5

Taková pohodička, nějakými traily bych se ráda inspirovala, někde jsem se trochu viděla, ale dočetla jsem do 3/4, protože je to nějak všechno na jedno brdo. Lucka je mnohem lepší na živo v nějakých rozhovorech

10.07.2023 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtivé to je, ale připadá mi, že jen díky tomu tématu. Literárně mi to přišlo úplně ploché - jedna dějová rovina, postavy by zasloužily mnohem více vykreslit, moc by mě zajímaly jejich historie a tak vůbec je ta knížka podle mě literárně nic moc.

21.05.2023 2 z 5

Dokud voda neskončí Dokud voda neskončí Abhejali Bernardová

Jedním slovem PECKA. Úžasná žena a i ta kniha je skvělá, čtivá, moudrá, inspirativní, plná krásných fotek. Vřele doporučuji

04.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvěle napsaná kniha. Autorka umí čtivě popsat nálet, koncentrák i milostnou scénu. Jediné, co mě na knížce vadilo, byla její tíha. Při nemoci a ležení v posteli se s ní špatně manipulovalo. Jinak úžasné dílo.

28.12.2022 5 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Moc fajn čtení ️

25.09.2022 4 z 5

Sbírka vášní aneb Dobrodružství mladé Ukrajinky Sbírka vášní aneb Dobrodružství mladé Ukrajinky Natalka Sňadanko

Vtipná knížka, kde ten humor je jiného řazení než český, která zprostředkuje malý exkurz do ukrajinské společnosti a životního stylu. Oddechovka, která mě ale moc bavila svou neotřelostí.

03.04.2022 4 z 5

Kam jdou lidé s nemocnou duší Kam jdou lidé s nemocnou duší Josef Gabriel

Z čistě literárního hlediska trochu nuda, protože ataky mohou mít u lidí se schizofrenií podobné projevy. Zajímavé byly výpovědi rodičů, ty bych uvítala ve větším rozsahu. Lidsky to pak jsou příběhy plné bolesti, ale i naděje a zotavení, které stojí za to si přečíst ️

17.02.2022 4 z 5

Do černého Do černého Dick Francis (p)

Uf, vůbec nejsem čtenářkou detektivek, ale chtěla jsem to zkusit. No zhltla jsem to jedním dechem.

29.12.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taková čtivá oddychovka

07.12.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý nápad, bavilo mě, že jsem se některé detaily dozvěděla až z druhého románu, ale obsahově trochu předimenzované, ale jako oddechovka, proč ne

30.11.2021 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Přišlo mi fajn, jak jsem si musela spoustu věcí domýšlet a otevřený konec, za který si každý může dosadit, co chce. A ta různorodost lidí a prostředí, prostě pohodová knížka

01.02.2021 4 z 5