Peti Peti komentáře u knih

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Poutavé čtení o jedné literární éře, Erben, Havlíček, Němcová a další - člověkovi hned v paměti ulpí díla a představí si za jmény autorů jednotlivé osobnosti s barvitými a mnohdy složitými osudy.

10.12.2018

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Kniha o podnikavé mladé ženě Evě. Po rozvodu se přestěhuje na venkov a rozjede podnikání. Díky své pracovitosti a milé povaze se jí podnikání rozjede a podmaní si celou vesnici. Příběh zábavný i čtivý, i když občas naprosto nereálný.

28.10.2018

Dveře se sedmi zámky Dveře se sedmi zámky Edgar Wallace

Detektivní román s hlavním hrdinou Dickem Martinem- zábavné, dobře čtivé. Bavila mě doba i prostředí, do kterého je román zasazen. Detektivka prostě jak má být.

27.10.2018

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města, kniha o Margo a Quentinovi. Hlavní postava Margo, ta mi teda byla velmi protivná, opravdu chápu postoj jejich rodičů. Nechápu, že se Quentin za ní honí a nechá se přesvědčit k věcem, které by vlastně sám nikdy nepodnikl. A Margo, která nechává stopy a přitom nechce být naleznuta? Nějak vlastně nevím, jak to shrnout - myšlenka knihy není úplně marná, ale děj a postavy, moc mě to popravdě nebavilo.

22.10.2018

Istanbul Istanbul Orhan Pamuk

Kniha Istanbul, to není nějaké oddechové čtení. Tady je potřeba dávat pozor od začátku do konce. Příběh plný překvapení a vzratů, kdy z něčeho špatného mohlo vzniknout něco nového. Nebylo to vůbec předvídatelné, občas jsem se musela o pár stránek vrátit, ale to mi vůbec nevadilo.

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Knihy, kde se prolínají osudy hrdinů, mám ráda. I tady to tak bylo. Alkoholika otce bych tedy z rodiny vydědila, způsobil toho tolik špatného. A že to skončí sebevraždou, to mi bylo líto, fandila jsem jí.

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Dva manželské páry, které se stanou víc než přáteli. Kniha se mi vlastně líbila . Když se odprostím od erotických částí, byl příběh velmi hloubavý a konec mě rozplakal. Ovšem co se mi velmi nelíbilo, bylo provádění erotických hrátek v přítomnosti spících dětí o patro výš - to mi trochu kazí celkový dojem

10.10.2018

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Povedený historický román, hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila. Trpělivá, statečná a odvážná žena, která nakonec své štěstí našla.

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Musím říct, že tato kniha mě uchvátila. Krásně zpracovaný příběh, kde se prolíná přítomnost s minulostí a postupně se odhaluje rodinné tajemství.

Šiva a Párvatí Šiva a Párvatí Josef Fric

Čekala jsem více výpravný (pohádkový )příběh, ale nevadilo to, zajímavé počtení.

Pomsta čarodějnic Pomsta čarodějnic Michaela Mitroci

Na tuto knihu jsem se po přečtení upoutávky velmi těšila, ale bohužel musím říct, že mě zklamala. Příběh zajímavý, ovšem nelíbilo se mi, kudy a jak se ubíral. Marie jako dobrá čarodějka a milující sestra vymění sestru za milence, čarodějčina duše se musí vykoupit vraždami atd atd...

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Gilles Legardinier

Kniha, která má velmi zajímavé a dojemné téma, ovšem na mě až příliš nereálný příběh, který mě místy nudil.

Ďábel Valdštejn Ďábel Valdštejn Jan Bauer

Historické pojednání o Albrechtovi z Valdštejna, od kterého jsem čekala asi spíže životopis formou románu, proto se mi to také četlo těžce. Ale přesto zajímavá kniha.

08.08.2018

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Tak to tedy bylo luxusní počtení. Andrew velkopodnikatel v roli majordomuse ve Francii dokáže změnit ledasco, a nakonec tím pomůže i sám sobě. Vtipné čtení, které má jiskru a pobaví.

06.08.2018

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Foglarovky jsem četla jako dítě, hltala je a s nadšením jsem se k nim vracela. Včera jsem po ní sáhla a přečetla ji za jedno slunné odpoledne na chatě. Příběh mě opět oslovil, i když na něj koukám jinýma, dospěláckýma očima. Přátelský vztah dvou chlapců, trávení času v přírodě a realizace jejich snů. Rodiče, kteří je nehlídají na každém kroku. Tak jiné, než jak to funguje v dnešní době.

Rasputinův stín Rasputinův stín Raymond Khoury

Knihu jsem přečetla aniž bych věděla, že spadá do nějaké serie. Čtivý thriller, kdy mě občas až mrazilo při představě, že by existence přístroje mohla být reálná.

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Od této knihy jsem si slibovala odpočinkové čtení, ale že to bude zas až takové jednoduché, to jsem nečekala. Přišlo mi to jako ne příliš povedené čtení ze žánru červené knihovny.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Neuvěřitelný příběh, prolínání současnosti a minulosti. Knihu jsem četla jedním dechem, autorka v knize skvěle dokázala skloubit několik příběhů, jejichž rozuzlení mě na konci více než překvapilo. Navíc jsem se díky barvitému líčení jednoduše přenášela z rodinné pohody farmy do válečného Londýna.

200 kg lásky 200 kg lásky Jacinda Maple

Téma bulimie, přejídání je sice zajímavé, ale způsob zpracování mě ovšem vůbec neoslovil.

Habitat Habitat Boris Leto

Kniha s hlavní hrdinkou Tarou, která cestou z Ostravy do Prahy se i s rodiči ocitne na cizí planetě. Elfové, banditi, vendelové, nová identita a boj o život. Na můj vkus moc překombinované a příliš brutální.

22.02.2018