Utajená léta

Utajená léta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297480/bmid_utajena-leta-RgD-297480.jpg 4 162 48

Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů převázaný stužkou. Konečně nějaké vodítko k odhalení rodinné historie, o které všichni až dosud záhadně mlčí… Jak se farmář ze severního Queenslandu seznámil se slečnou Georginou Lentonovou z Londýna? Jak ji přesvědčil, aby se s ním vydala do Austrálie a žila s ním na malé zapadlé farmě? Proč nikdo jejich lásce nepřál? A proč jejich setkání i dnes ovlivňuje život Lucy i její matky Rose? Před Lucyinýma očima postupně vyplouvají na povrch city, které odhalují tak pečlivě střežené tajemství. City, které po dlouhé roky stmelovaly, ale i rozdělovaly tři generace její rodiny. Všichni se musí svou vlastní cestou dobrat pravdy, že pravá láska může zdolat i ty největší výzvy. Lucyin příběh je plný zármutku, lásky a hrdinství odehrávající se v krásné divoké australské buši, ale i na jižním skalnatém pobřeží Anglie, zasahující do současnosti, ale i do minulosti.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Baronet

The Secret Years , 2015

MilaJ
13.09.2022 3 z 5

Zajímavé téma, hodně čtivé... Celkem nenáročné letní čtení :)

sodmic
15.03.2022 3 z 5

hodně odpočinkové, hodně sladké, hodně růžové, ale příběh fajn

Zdenas5
19.09.2021 3 z 5

Nenáročné odpočinkové čtení.

TaLu
29.01.2021 4 z 5

Příjemně plynoucí příběh několika generací odehrávající se v Austrálii a Anglii. Dramatickými a dobrodružnými zvraty si prošli hlavně prarodiče, kteří se seznámili za druhé světové války a během ní se ocitli i v divoké džungli, obklopeni nepřítelem.
Současná linka příběhu je spíše romancí, a celkově kniha nabízí odpočinkové chvíle.
Staré dopisy inspirovaly hrdinku k pátrání po minulosti, takže se kniha hodí do Čtenářské výzvy.
Obálka hezky vystihuje atmosféru knihy.

Janík511
02.11.2020 5 z 5

Krásný, dojemný příběh o lásce, oddanosti a rodinných hodnotách napříč generacemi. Kniha se mi velmi líbila, konec byl hodně růžový, ale to se dalo čekat.

Noisette73
02.11.2020 3 z 5

Nebylo to tak silné jak jsem čekala, za mě neurazí , nenadchne.

Martina023
14.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, mám ráda propojení minulosti se součastností.Komu se toto propojení líbí,měl by si knihu přečíst.

lehaje
12.09.2020 5 z 5

Toto mě moc bavilo. Děj z druhé světové války byl naprosto úžasný a zase mi z této doby ukázal nové události. Současný milostný příběh mi hlavně konec přišel nevěřícný. Ale celkově knížka skvělá, přečtená za jeden den.

Šánka
21.08.2020 5 z 5

Utajená léta jsou další z vydařených románů B. Hannay, v nichž se potkává minulost s přítomností a pátrá po starých tajemstvích předků, křivdách i nedorozumnění, která ovlivňují životy v současnosti.
Tady je to příběh tří generací - dědečka, matky a dcery. Obě linky jsou moc pěkné, ale ta minulost je, jako u většiny těchto románů, zajímavější a dojemnější. Je to romantika, ale taková příjemná, nepřehnaná.
Pokud jste na takovou knihu zrovna správně naladěni, bude se vám určitě líbit. V daném žánru je to, (aspoň pro mne), kniha za 5*.

misa3662
08.03.2020 5 z 5

Velmi zdarily silny pribeh. Nektere stranky jsem tedy take preskocila - liceni pocitu atd.. ale knizka se mi celkove moc libila. Jak je psano - kruh pribehu se uzavrel ????

pavpaz
01.02.2020 4 z 5

Moc příjemné čtení, ráda čtu knihy, kde se prolíná dávná minulost s přítomností.

Madelisi
20.11.2019 4 z 5

Nelíbilo se mi tak jako Farmářova žena, nicméně stále mělo své kouzlo. Spisovatelka umí nádherně přenést do Austrálie. Velké plusové body má za zmíněni obsazení Prahy - to mě nesmírně naštvala Králova řeč, když se na toto vykašlala. A obyčejný romantický příběh z druhé strany zeměkoule to zmínil.
Příběh nemá žádné logické lapsy, nic nebránilo užívat si nádherný příběh. A nejpozději v džungli jsem se do Harryho zamilovala taky.

jeny-v
19.11.2019 5 z 5

Další super kniha od této spisovatelky. Je pravda, že mají její knihy převážně stejný děj, ale já se k ní ráda vracím, pokud potřebuji vypnout a nebo změnit žánr. Dostávám se prostřednictvím děje do jiné země s romantickou zápletkou a střetem minulosti se současností. Opravdu fajn oddechovka...

helenkan
28.10.2019 5 z 5

Mám ráda tyhle příběhy kde se prolíná současnost s minulostí. Moc se mi to líbilo.

adriane9
10.07.2019 3 z 5

Na mě hodně rozvláčné, určité pasáže mě vůbec nebavily, přiznám se, že jsem chtěla román ne informace o vojácích a válce. Veškeré info pod čarou jsem si dodatečně v klidu četla až po přečtení celého příběhu. Byl to zajímavé, obohacující, ale nehodilo se mi to k úplnému prožití příběhu. Příběh samotný byl skvělý, jen bych ho zkrátila na půlku.

Vlcice72
14.02.2019 5 z 5

Milostný příběh, dvě časové a dějové linky, zajímavé prostředí. Kniha se mi líbila. Kdo má v oblibě tento žánr, nebude zklamán...

alexis818
16.01.2019 4 z 5

Hezký ,klidný příběh.Takové lehké čtení na deštivé dny.

Ester59
07.01.2019 3 z 5

Bohuzel jsem cetla hned po romanu Farmářova žena, ktery je velmi podobny, stejne prostředí, stejne prolinani soucasneho času s válečnými lety.

knihomolkadorfa
06.12.2018 3 z 5

Nenáročná četba na dovolenou. Linka Harryho a George se mi moc líbila. Příběh Lucy a Nicka mě až tak nezaujal. Naprosto předvídatelné. I když do tohoto žánru to prostě patří :)

ctenarkaEva
03.12.2018 3 z 5

Pohodový příběh, ve kterém se střídá vyprávění z historie a současnosti. Osudy 3 generací jedné rodiny - dědy, dcery a vnučky. Neschází trocha tajemství a samozřejmě velká láska. Doporučuji jako oddechové čtení na dovolenou nebo třeba na sychravý podzimní den.