Peti Peti komentáře u knih

Královská krev Královská krev Raymond E. Feist

Tato kniha ze série Synové Krondoru pojednává o tom, jak se synové Aruthy stávají z chlapců muži. Jsou vysláni do Keshe, aby reprezentovali Ostrovní království na oslavě narozenin, které slaví císařovna. Jejich cesty se brzy po opuštění Hvězdna rozdělí, jelikož princ Boric je unesen. Poté se z jednoho příběhu stávají dva, každý vypovídá o dobrodružství jednoho z princů, děje se střídají a na konci knihy se setkají. Pro mě velice pěkné a pohodové čtení, doporučuji.

18.11.2014

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

První dvě knihy od tohoto autora se mi velice líbili a proto jsem se do čtení této třetí vrhla s nadšením. Bohužel musím říct, že jsem byla trochu zklamaná, kniha se mi ve srovnání s těmi předchozími příliš nelíbila. Cca první polovina mě bavila, užívala jsem si, jak je hrdinka Judith obletovaná, jak se stává středovesmírem pro nového přítele i jak je její protějšek velice schopný stratég. Další část, kdy se Judith začne cítit jak pronásledovaná oběť a postupně upadá její psychický stav až se stane pacientkou psychiatrické kliniky mě už moc nebavila, ovšem vylepšil to konec příběhu, kde došlo k rozuzlení ve stylu detektivního příběhu. V souhrnu bych knihu doporučila jako lehké odpočinkové čtení na dlouhý zimní večer.

09.11.2014

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další díl ze série Harry Hole, který jsem opět přečetla jedním dechem. Opět propracovaný příběh do posledního detailu, nelze jinak než doporučit.

07.11.2014

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Tato kniha pojednává po době posmrtné očima Brek, hrdinky, která se octne na nádraží s třemi dírami v hrudníku a neví kde je a co se stalo. V průběhu čtení knihy se postupně seznamujeme s dalšími postavami, který ovlivnili její život ať už přímo či nepřímo - s jejich životy, osudy, činy... Kniha je tak trochu filosofická, historická a románová, mě osobně se velice líbila, některé pasáže mě donutili přemýšlet nad otázkou dobra, zla, spravedlnosti, odpuštění... Rozhodně doporučuji

07.11.2014

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Od knihy jsem díky zajímavému začátku čekala mnohem víc, než z toho nakonec bylo, příběh a jeho konec mě zklamal. Hrdinka objeví jméno na poštovní schránce a musí za každou cenu vědět, kdo se za ním ukrývá. Když konečně zjistí, že to je muž - a jaký dokonalý - jejím jediným smyslem života se stane on a s ním spjatý úkol - získat ho. Neváhá tvářit se, že umí běhat, poškodit počítač, sledovat ho atd...

12.10.2014

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Tato kniha ze série Harry Hole mě chytla tak, že jsem ji přečetla jedním dechem. Neskutečně dobře napsaná detektivka, kde všechny malé příběhy se na konci spojí v jeden jediný. Armáda spásy a Malý Spasitel, pohled do minulosti, dobře naaranžovaná nájemní vražda... Doporučuji

12.10.2014

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

5. díl ze série o Harrym. Jako vždy velice brilantně napsaný kriminální příběh. Na začátku to vypadá jako šifrovaná hra sériového vraha a ono se přitom ve skutečnosti jedná o "divadelní" hru v reálném životě. Čím dál víc je mi líto hlavního hrdiny, kterého honí stíny z minulosti a nenechají ho žít spokojený život bez alkoholových období. Dobrý příběh, perfektně napsaný, místama mě až mrazilo.

13.09.2014

Kniha, která vypráví o Heleně, 58leté ženě, které se díky nenadálému dědictví v podobě baráčku u jezera změní postupně celý život. A jako bonus - na konci s z ní stane milionářka :). Jako ostatní knihy od tohoto autora je to psáno formou deníku, ftipně a svižně.

13.09.2014

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další kniha ze série Harry Hole. Tentokrát se děj točí kolem bankovních loupeží a jedné sebevraždy, ovšem na konci knihy zjistíme, že všechno je vlastně jinak než vypadá. Čtivé, napínavé s happy endem :)

01.09.2014

Červenka Červenka Jo Nesbø

Třetí díl ze série Harry Hole. Děj přeskakuje z roku 1944 do současnosti a zpět, činy z minulosti se vyhrotí v akci v budoucnosti. Napínavé a čtivé, doporučuji.

18.08.2014

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Kniha, která je psaná stylem Mladíka, tentokrát ovšem pojednává o pubertální slečně. Ftipné, čtivé.

18.08.2014

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Velice povedená kniha, jejíž děj se odehrává kousek od místa, kde bydlím. Jednotliví "hrdinové" prožívají své osudy, které se na konci knihy spojí v jeden. Doporučuji.

15.08.2014

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

15.08.2014

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl s detektivem Harry Holem se odehrává v Thajsku - v Bangkoku. Díky tomu, že jsem v tomto městě strávila téměř týden, dokázala jsem se velice přesně vžít do prostředí, kde se příběh odehrával. Detektiv nám kvůli této misi sekl s alkoholem a postupnými výslechy si poskládal příběh a vyřešil velvyslancovu smrt. Svižné čtení, kde se postupně zvyšuje napětí až ke konečnému rozuzlení - doporučuji.

12.08.2014

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Luxusní kniha a to rozuzlení!! Doporučuji.

06.08.2014

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha ze série Harry Hole, kde hlavní hrdina vyšetřuje vraždu norské dívky. Čtivé, zábavné se zajímavým rozuzlením na konci. Těším se na další knihy z této série.

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Ačkoliv nejsem moc duchovně založený člověk, vrhla jsem se do četby této knihy s nadšením. S hlavní hrdinkou jsem soucítila - náročný rozvod a neméně náročný milenecký vztah ji přiměl se sebou něco dělat. Měla ovšem to štěstí, že si mohla dovolit placenou roční dovolenou, kterou se rozhodla strávit hledáním rovnováhy - to jsem ji zas malinko záviděla. První 4 měsíce v Římě jsem putovala s ní, jelikož Řím je moje oblíbené město, naprosto jsem viděla, jak prochází pro mě známými náměstími, kochá se kašnami, učí se italsky a jí všechny ty italské dobroty. Myslím, že 10 kg co přibrala je naprosto vypovídá o tom, jak se začala dávat do kupy. Další 4 měsíce, které strávila v Indii, už mi tak zábavné nepřišly, ale nějaké poznatky jsem si z nich také určitě odnesla. Meditace, meditace, překonání toho co se mi nelíbí, v podstatě zastavení všech světských aktivit - myslím, že pro většinu z nás naprosto nemyslitelný program. A poslední 4 měsíce, Bali a nakonec Gili Meno, další místa, kde jsem byla a ke kterým mám osobní vzpomínky - mě dostali na konec knihy, kde hrdinka nachází nejen rovnováhu, začíná se smát játry, ale i lásku. Knihu rozhodně doporučuji.

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Jako bych viděla Sheldona z Teorie velkého třesku :) Ovšem s tím rozdílem, že Don se kvůli ženě dokáže dost změnit a opustit od spousty svých roky zažitých rituálů. Kniha byla dost ftipná, líbila se mi především první část, dokud Don byl alespoň z poloviny Don. Konec knihy mě už tolik nebavil, Don se začal příliš podobat klasickému muži :).

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Poslední kniha ze série o Mercedes byla dle mého názoru nejméně zábavná a zbytečně zdlouhavá. Děj se odehrává v kempu, kde novomanželé tráví líbánky a u toho bojují s nestvůrou v řece. Kdyby celý příběh byl ukončen v knize předchozí asi bych se vůbec nezlobila.

11.04.2014

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Velice zajímavý pohled na ekonomii z hlediska historického vývoje.

11.04.2014