Peťanka Peťanka komentáře u knih

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nesnesitelně lehce jsem se do této knihy zamilovala.

"Milovat se se ženou a spát se ženou jsou dvě vášně nejen rozdílné, ale téměř protikladné. Láska se neprojevuje touhou po milování (tato touha se vztahuje na nespočetné množství žen), ale touhou po společném spánku (tato touha se vztahuje jen k jediné ženě).

21.03.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nezákonné číst nebo vlastnit knihy? Hasiči jako "žháři", co pálí knihy? Ještě, že je to jen knížka, i když člověk má strach, aby se to jednou nestalo skutečností.

26.02.2013 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Oproti Kingovu Svědectví taková post-apokalyptická jednohubka, nicméně doporučuji přečíst.

Opravdu zajímavou atmosféru mi navodila cesta autobusem, kdy venku sněžilo, byla mi zima k zbláznění a zrovna mi nebylo moc dobře.

19.02.2013 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

První pravidlo klubu rváčů je nemluvit o klubu rváčů - každopádně někdo o té knize promluvit prostě musel, jinak by si ji nepřečetlo tisíce lidí a tak to je. Ale je vážně skvělá. Vím to, protože to ví Tyler.

30.12.2012 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Já nevím, z hlediska literatury je to strašný brak, ale na druhou stranu je to zase něco úplně jiného, než na co jsem byla v knihách doposud zvyklá.. no, co dodat, 2 hvězdičky za to, že kniha celkem upoutala moji pozornost, byla docela čtivá a no.. znáte to, jsem mladá a nadržená (:D)

09.12.2012 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo a všechny si byly podobné. Teď už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se něco stalo. Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasete na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."

Mrazí z toho co? Geniální a nadčasové dílo.

21.11.2012 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

"Life was such a wheel that no man could stand upon it for long.
And it always, at the end, came round to the same place again."

Konečně jsem se dočetla až k této závěrečné větě. Miluji Kinga a jeho knihy a tak se stalo, že když jsem zavítala do oddělení s cizojazyčnou literaturou, tento skvost se na mě šklebil a já i přes rozsáhlost (1325 stránek!!) a fakt, že kniha je v angličtině, neodolala. Byla to dlouhá, neuvěřitelná cesta, ale musím říct, že jsem si to fakt užila. Je pravda, že jsem začala koncem června a dočetla ji až teď, ale taky je pravda, že jsem ji asi na 2 a půl měsíce úplně odložila a myslela, že to vzdám, ale nakonec mi to stejně nedalo, protože však víte, King, ten Vás jen tak nepustí. Za mě 5* :)

29.10.2012 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Srdcová záležitost.

09.10.2012 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Skvělý díl, a Smrť je prostě nenahraditelný!
. . .
"Myslím, že se pro mága vůbec nehodí, aby byl sám v dámském budoáru."
"Cože? Ale vždyť já tady nejsem sám. Ty jsi tady se mnou."
"To je právě to," upozornila ho, "a co tu jde, ne?"
"Oh. Aha. Ano. Promiň. Hm. Takže se uvidíme ráno."

09.09.2012 5 z 5

Úžasná kniha, zhltla jsem ji během jednoho dne a naprosto mě uchvátila, i přesto - nebo možná právě proto, že je to velmi podivný příběh.

A ty staré fotografie? Ty prostě podtrhují výjimečnost knihy.

22.08.2012 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Opravdu zvláštní příběh, ale něčím mě dostal.

22.08.2012 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Co teď? Snad jen páni!
Je pravda, že jsem možná čekala ještě o trošku víc, o malilinko, protože to mělo takový delší rozjezd, ale potom... No, začetla jsem se, ale občas jsem musela knihu přece jen odložit a přesvědčit se, že svět je ještě normální a na ulicích se nehoufují "Viráci". Fantastické čtení, opravdový zážitek. Posledních 300 stránek jsem přečetla na jeden zátah!

10.06.2012 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Zase takový to prázdno uvnitř mě, když dočtu nějakou skvělou sérii. Co teď?

Já nevím, mně se asi líbily všechny díly úplně stejně, ten první byl snad jen o fous lepší, ale to už tak většinou bývá. Poklona paní spisovatelce, protože mám pocit, že takových rádoby fantasy už je spousta a je těžké se uchytit s něčím vážně dobrým, ale Suzanne to dokázala a postarala se mi o pár pěkných dnů :)

25.05.2012 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Už dlouho mi nic takhle nevyrazilo dech! Perfektní!

No a co, že knih s podobnou tématikou už bylo pár napsáno, Suzanne to pojala přece zase úplně jinak a dokázala uchvátit miliony čtenářů (jsem jedním z nich). Vždycky se najde někdo, kdo bude rýt a komu se to nemusí líbit, ale to je tak u všeho. Co člověk, to názor :)

19.05.2012 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Páni, úžasná kniha! Četla se jedním dechem a dokonce ukápla i nejedna slza :) Vřele doporučuji.

14.04.2012 5 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Ach, Bídnící, krásné, leč dlouhé dílo. Mám ráda tlusté knihy, přímo si v nich libuji, ale..
Dávám 4 hvězdičky pro krásný a poutavý příběh a prostě proto, že se mi to líbilo. No a tu poslední hvězdičku si nechávám pro sebe pro dlouhé politické a popisné kapitoly, které sice neuškodí, ale tady jich bylo možná až dost.

11.04.2012 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Já nemám slov, ale ona asi tahle kniha mluví za sebe - naprosto úchvatné dílo! A co se týče všech těch detailů a hlubin podsvětí - nebyl pan spisovatel náhodou mafián? (:D)

07.02.2012 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Taková fajn oddechovka.

21.01.2012 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Temná půle? Skvělá kniha, která opravdu byla temná, nicméně postava George Starka na mě fakt zapůsobila.

21.01.2012 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Kdo by si neoblíbil ty upovídané postavičky? :) Skvělé pokračování.

27.12.2011 5 z 5