Pet007 Pet007 komentáře u knih

Za cenu života / Jedno léto / Bořitelé hrází / V sevření mrtvého Za cenu života / Jedno léto / Bořitelé hrází / V sevření mrtvého Peter James

Dobrá kniha. Jsou to vlastně čtyři dobré knihy. Původně jsem chtěla příběh o anglických letcích vynechat, není to můj šálek kávy, ale nakonec jsem ho přečetla s chutí.

26.12.2014 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Historické romány mám ráda, ale obsáhlost tohoto díla mne málem dostala. Přemyslovci jsou moji oblíbenci, ale mnohem sympatičtější jsou v knihách od Ludmily Vaňkové.

19.12.2014 3 z 5

Až za hrob Až za hrob Dick Francis (p)

Dobrý příběh. Příjemná změna, protože nejde jen o koně.

23.11.2014 4 z 5

Cesta ctnosti Cesta ctnosti Lindsey Davis

Skvělý milostný román. Naštěstí nebyl jen o lásce. Zajímám se trochu i o politiku, tak jsem uvítala, že kniha zabrousila i do této oblasti, dříve se holt používaly jiné metody, ale podstata zůstává stále stejná. Jinak nezbývá než tiše závidět bývalé otrokyni Vespasiánovu lásku, kterou nezastavil ani běh času a změna poměrů.

17.11.2014 5 z 5

Bohyně odplaty Bohyně odplaty Lindsey Davis

Vrátila jsem se pokorně ke svému starému známému, kterého jsem na delší čas opustila. Zvolila jsem si ho za společníka do nemocnice a vybrala jsem dobře. Člověk s ním zapomněl, na to kde je. Čas, kdy bylo potřeba čekat, s ním utekl jak voda.

04.10.2014 5 z 5

Krásná Karolína Krásná Karolína Alexander Stainforth (p)

Knihu jsem přečetla. Existují knihy, které jsem ani nedočetla, proto úplně špatná není. Příběh je napínavý, má spád, ale v knize se toho stane strašně moc, trochu jsem se v tom ztrácela. V podstatě spadnete doprostřed příběhu. Zkusím vyhledat druhý díl, možná chci vědět, jak to s Karolínou dopadne.

21.09.2014 3 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

První povídka od známé autorky byla skvělá. Druhá mne příliš neuchvátila. Třetí mne zaujala a proto jsem si od stejného autora vyhledala další dílo a přečetla ho.

21.09.2014 4 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Dobrá kniha. Jsem ostuda, že jsem ji měla rozečtenou tak dlouho, ale nějak nebyl čas.

31.08.2014 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Kniha nejspíš nemá poskytnout hluboký umělecký zážitek, ale přečetla jsem ji jedním dechem, doufám v pokračování a to mluví za vše.

16.07.2014 5 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Chceme si pořídit psa, neuškodil tedy psí pohled na život. Čekala jsem trochu víc humoru, ale ten psí se od toho lidského přece jen asi liší.

12.07.2014 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Hole je i nadále sympatický detektiv. Žádný superhrdina. V klidu se přesune z Norska do Thajska a z rádoby lepších lidí se rozhodně nezblázní. Vrahem je nakonec jeden z nich.

28.06.2014 4 z 5

Medúzin krvavý soud Medúzin krvavý soud Edgar Tarbot (p)

Kniha byla trochu napínavá i trochu záhadná. Patří do série Ženy v ohrožení, ale více byl ohrožen hlavní hrdina než jeho budoucí partnerka.

18.06.2014 4 z 5

F... jako finta F... jako finta Sue Grafton

Kniha se mi líbila. Soukromým detektivem je žena a není vůbec špatná.

31.05.2014 4 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Milostný příběh překročil hranici času a dokonce vše dobře dopadlo.

18.05.2014 4 z 5

Slečna šéfka Slečna šéfka Hedwig Courths-Mahler

Žena dokáže všechno, ale protože je to růžový román, i silná žena nakonec s nadšením spočine v pevné mužské náruči.

15.05.2014 4 z 5

Svatební cesta Svatební cesta Hedwig Courths-Mahler

My ženy jsme občas naivní, proto se začteme do příběhu o naivní mladé ženě, která vstupuje do manželství plná ideálů. Když ji z očí spadnou růžové brýle, musí zachovat dekorum a absolvovat svatební cestu. Naštěstí se do ni její manžel také zamiluje a pravá láska nakonec zvítězí.

11.05.2014 4 z 5

Adoptivní dcera Adoptivní dcera Hedwig Courths-Mahler

Knížka patří do tzv. Růžové řady, je to tedy oddychovka pro ženy. Bohatá osamělá žena hledá společnici a přijme do svých služeb dceru svého bývalého manžela. Je krásná, muži o ni proto mají zájem. Když ji její paní adoptuje, zájem mužů to ještě zvýší. Nakonec však najde toho pravého a vše se samozřejmě v dobré obrátí.

11.05.2014 4 z 5

Mandarínův mluvčí Mandarínův mluvčí Ruth Rendell

Nejvíce se mi z knihy líbilo toto: Nestřílej na husy přilétající z jihu. Na sever letí. Ať letí dál. Jestli však střelíš, miř dobře a na celý pár. Nedopusť, aby z nich někdo zůstal sám.

12.04.2014 3 z 5

Neobvyklý pokus Neobvyklý pokus Monica Grave

Kniha je napínavým románem pro ženy z edice Plynové lucerny, proto jsem moc nečekala, ale i přesto celkem ušla.

05.04.2014 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Člověk by ale neměl čekat, že se mu vše automaticky splní, když si to bude správně přát. Pozitivně by se myslet mělo, s tím souhlasím, ale někdy je to těžké. Nebylo by lehčí, nemyslet vůbec?

05.04.2014 4 z 5