Pert Pert komentáře u knih

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Moc dobrý příběh s nepředvídatelným dějem. Jsem jediná, kdo si všiml, že v anotaci se píše doktor Carter a v knize se jmenuje Cooper?

17.08.2022 5 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Vynikající, skvělý a zajímavý konec.

16.08.2022 5 z 5

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Krásná kniha. Původně jsem si myslel, z název 101 dalmatinů znamená, že mají Pongo a jeho žena 101 mladých :-).

18.07.2022 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Oddechové čtení, velmi jsem ocenila přehled postav na začátku knihy. Nejvíce jsem si oblíbila Tilly a Humberta.

17.04.2022 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Hezká kniha.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Hodně dobrá kniha. Četla jsem ji, až po tom, co jsem se dívala na film, konce byly trochu rozdílné.

28.01.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

(SPOILER) Knížka se četla dobře a rychle, ale ten konec byl nic moc. A jak rychle se Hanna s Claire usmířila, kdo byl ten zlý nakonec, bylo to trochu neuvěřitelné. Celkově ten konec byl až moc růžový.
Nechápu jednu věc. Úplně na konci, když už tam jsou policisté, Claire běží za Harveym a natahuje k němu spoutané ruce. Ale ruce se poutají za záda, ne? Jak by k němu natáhla ruce, co měla za zády?
Obálka slibuje temný příběh a temnou hlavní postavu, ale knižka tenhle slib nenaplňuje.
Bezcitny, manipulativni plán. Takhle bych ho úplně nepopsala.

10.05.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Kniha se četla rychle, ale trochu mi přišlo, že ten vztah s Celií nebyl úplně nejlepší, pořád se hádaly. Současná linka byla o hodně slabší než ta Evelynina. A v anotaci se píše, že životy obou žen jsou osudným způsobem propojeny, ale mně to moc osudné nepřišlo, čekala bych nějaké větší drama. Ale celkově to nebyl špatný nápad a četlo se to dobře.

29.04.2024 3 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

(SPOILER) Úžasná kniha, ale štvalo mě oslovovani Waltře. Správně by to mělo být Waltere.
Philipp se ke konci strašně změnil, ale celé mi to přijde dost originální- to, ze se stěhují ne do USA, ale na Nový Zéland ( který měl jako první stát na světě volební právo pro ženy, v roce 1893). Těším se na další díl, jak to tam bude vypadat.
Hlavní postavy byly asi 4 a sympatické, až na to Waltera, co jsem zas tak moc ráda neměla.
Naopak Bernhard byl moc fajn a Maria byla podle doslovu nejspíš autistka, což taky bylo zajímavé.
Hezké vztahy mezi postavami, Ludwig byl taky dobrý, jak se změnil a hraběnka byla další zajímavá zápletka.
Luisa, její manžel a pejsek bylo stejně jako ty dva kouzelníci se šesti psy taky hodně sympatické postavy.
A dobře zvolené téma, zajímavé.

28.04.2023 4 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Moc hezká a originální kniha.

20.07.2022 4 z 5

Kniha i film výborné.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Oddechové.

29.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Docela mě to zklamalo. Knihy kde je Harry ještě dítě jsou zkrátka lepší. Ani styl psaní jako scénář mi moc nesedl.
Zápletka s dcerou Voldemorta mi přijde jako vycucaná z prstu. Na konci sedmé knihy Pána Zla porazili a tak to asi mělo zůstat.

29.01.2022 1 z 5

Kosmonauti na pokraji smrti Kosmonauti na pokraji smrti Karel Pacner

Nádherná knížka. Karel Pacner je opravdu skvělý autor.

20.01.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

(SPOILER) Kniha byla čtivá, ale na obálce slibovala něco, co nedokázala splnit- jak daleko Adam zajde, nepřišlo mi to nějak vyhrocené, čekala bych něco víc.
A naprosto neuvěřitelný zvrat, co mě dostane? Bohužel jsem žádný nenašla.
Anotace naslibovala věci, co kniha rozhodně nesplnila. Zkrátka nápad super, ale provedení špatné.
A konec nic moc.

16.09.2023 2 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

(SPOILER) Kniha se mi líbila, napínavá a konec nečekaný, zvláště ty hromádky. Jen mi přijde trochu zvláštní, že na konci mohly děti klidně bydlet doma jen tak, bez nikoho dospělého.

22.02.2023 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Dobrá kniha a zajímavý nápad.

17.01.2023 4 z 5

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

(SPOILER) Začátek nebyl vyloženě nudný, ale takový ne úplně vhodný pro thriller. Nic moc se tam nedělo, snad jen Sascha.
Vražda byla zajímavý zvrat, ale bylo mi opravdu líto Napoleona. Dobré bylo i prolínání příběhu s Fioniným.
Ale přišlo mi, že to autorka nemá domyšlené. Vypadalo to, že v první půlce chtěla, aby byl Sascha zmetek a pak úplně otočila. Takže výsledek je takový divný. Třeba, jak se Gisela dopotácí opilá v noci domů, on se sprchuje. Tahle scéna nemá ve finále žádný význam. Autorka prostě násilím udělala se Saschy dobráka a moc se to podle mého názoru nepovedlo. A nepříjemný mi byl i ten tlak, aby byli Damian a Chris nejhorší a Gary nic. Kdyby tu dívku napadl manžel Heleny, myslím, že by to bylo zajímavější.
A proč se musel ztratit Murdo, taky nechápu.

17.01.2023 3 z 5