Pert Pert komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Kniha se četla rychle, ale trochu mi přišlo, že ten vztah s Celií nebyl úplně nejlepší, pořád se hádaly. Současná linka byla o hodně slabší než ta Evelynina. A v anotaci se píše, že životy obou žen jsou osudným způsobem propojeny, ale mně to moc osudné nepřišlo, čekala bych nějaké větší drama. Ale celkově to nebyl špatný nápad a četlo se to dobře.

29.04.2024 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

(SPOILER) Dost slabé. Harriet nevýrazná, nesympaticka, přezdívka Hal podivná. Nemá pořádně na jídlo, ale nechá si udělat piercing a tetování?
Tri bratři úplně stejní. Mitzi jak podle šablony. Ty tři děti- co o nich vůbec víme? Jména? Edward to samé. Všechny postavy strašně nemastné a neslané.
Podle anotace to vyznělo, že je Harriet sobecká a vychytralá. Jenže místo toho byla strašně nudná.
Paní Warren a paní Westaway. Jak se kromě postavení lišily?
Konec nic moc, Harriet pochází z incestu. Sice byli vzdáleně příbuzní, ale byli.
Napětí žádné, mohlo to mít o 200 stran méně, klidně i o 250.
Asi čtyřikrát za knížku si Harriet náhle uvědomila, že právě překročuje hranici a už nemůže tvrdit, že ti byl omyl. Zajímavé, když pak řekla, že to celé byl omyl, všichni jí věřili.
Nebo někdo nastrazi provázek, ona se málem zabije, ale druhý den ráno je to přece jen jeji výmysl.
Maud i Maggie taktéž nevýrazné, zase, co o nich vím, kromě jména?
Přirovnání autorky k Christie je teda dost velká odvaha.

26.01.2024 2 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Začátek knížky byl dost zdlouhavý a některé pasáže taky. Dál mi vadilo urážení křesťanů a příliš nechápu, co má být ta jedna nečekaná rána, kterou má autorka čtenáři na konci zasadit. Nic takového tam nebylo.
Plus tam byla špatně shoda podmětu s přísudkem. A jestli jsem to dobře pochopila, Eva měla bratra. Proč v jejich dětských vzpomínkách vůbec nefiguroval? Proč se neobjevoval, když byl Kevin malý? Proč vůbec měla bratra?
A Kevin nedával příliš smysl. Prostě byl zlý. Od narození. Tečka.

23.01.2024 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Knížka se snadno a rychle četla, Seb a Pipa byli z knížky asi nejlepší. Ale konec byl takový divný, držela bych se původní zápletky.

17.01.2024 3 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Nebylo to špatné, ale ve spoustě knih je v poslední době hlavní hrdinka, co měla dřív psychické potíže a proto nemůže nikomu říct, co si myslí a samozřejmě má na konci pravdu.

17.01.2024 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

(SPOILER) Kniha byla čtivá, ale přijde mi, že s hlavními ženskými hrdinkami, které měly v minulosti psychické potíže a proto nemůžou nikomu říct pravdu, protože by si mysleli, že zase blázní, se v poslední době roztrhl pytel a jsou všude.
A nechápu jednu věc. Angela se na Jess na konci v té koupelně vrhla. A poté, co Jess porodila, jsou spolu úplně v pohodě.

13.01.2024 3 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Označení trhiller, natož pak psychothriller bych tomu určitě nedala. Spíš oddychovka, nic moc se tam nedělo.
Ani Claire ani Eva mi sympatické nebyly a žádná další postava taky ne. Žádná postava nebyla výrazná.
Cookovi jsou významná politická dynastie, přirovnávaná ke rodině Kennedyů. Takže 2 politici v rodině z vás dělají další Kennedyovi?
Konec nic moc, Eva asi měla být sympatická tím, co prožila, ale mně byla úplně jedno. Stejně jako Claire.

07.01.2024 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Knížka se mi četla dobře, ale zápletka i "zvrat" je hrozně podobný Poslední paní Parrish, co vyšla 4 roky předtím, takže je to dost pravděpodobně okopírované. Úplně stejně byly v Parrish tři části a konce částí byly úplně stejně utnuté.
Anotace byla super, ale čekala jsem něco jiného, tady jsem věděla, jak to dopadne.

16.12.2023 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Mně to přišlo pro děti strašidelné a pro mládež až moc dětské, dětská jména, dětský styl psaní.
Koralina mi moc sympatická nebyla, vlastně asi nikdo z knížky.
Nemohla jsem se začíst ani mě to moc nebavilo, ke čtení mě nic netáhlo.

12.11.2023 1 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Mně se knížka poměrně líbila, dobře se četla, ale ten konec s tou sestrou byl trochu zvláštní a hlavně mi bylo líto toho chlapíka, jak ho Matka myslím pobodala, už si nepamatuji, jak se jmenoval.

27.10.2023 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Nejdříve jsem přečetla jen kousek knihy, odložila ji a asi po třech týdnech se k ní vrátila.
Začala mě bavit, nepřišlo mi to na ten počet stran ani nijak utahané, ale trochu mi vadilo to neustálé řekla/řekl.
Rose jsem si opravdu oblíbila, narozdil od Bel.

22.10.2023 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

(SPOILER) Knížka byla čtivá, ale to je asi tak jediné pozitivum.
Důvod pro vraždu Jane je absurdní až směšný, to na Jane nenechala žádné otisky, když ji podřízla?
Že všechno to zapomínání je jen dílo Matthewa a Rachel to mi taky absurdní.
Nakonec se ukáže, že to všechno bylo dílo Matthewa a Rachel a Cass nic není.
To s tím mobilem Rachel je taky tak neuvěřitelná náhoda.
Anotace opět naslibovala něco, co kniha nedokázala splnit.

01.10.2023 1 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

(SPOILER) Kniha byla čtivá, ale na obálce slibovala něco, co nedokázala splnit- jak daleko Adam zajde, nepřišlo mi to nějak vyhrocené, čekala bych něco víc.
A naprosto neuvěřitelný zvrat, co mě dostane? Bohužel jsem žádný nenašla.
Anotace naslibovala věci, co kniha rozhodně nesplnila. Zkrátka nápad super, ale provedení špatné.
A konec nic moc.

16.09.2023 2 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Skončila jsem na začátku. Autorka uráží Dana Browna, který je rozhodně mnohem slavnější a lepší spisovatel než ona.
Joe je protivný a když se ten chlapík ohradí, on je hned debil a já nevím, co všechno a toho Browna si zaslouží.
Jako, co? Brown je četba k maturitě.

13.09.2023 odpad!

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

(SPOILER) Kniha se mi tak do ¾ líbila, souhlasím s některými uživateli, že není moc uvěřitelné, že to byla jen náhoda, že je Ella sestra Chloe, která ublížila Matthewovi.
Konec to zkazil, nedávalo to smysl.

07.09.2023 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Mě zaujala obálka a nápad, jenže konec mě dost zklamal. Čtivá ale knížka byla.

04.09.2023 2 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

(SPOILER) Mně se kniha líbila, konec byl velké překvapení, ale mám k němu jednu výtku- Fielder, ten psychiatr, co léčil Parker, by měl vědět, že je Parker mrtvá- myslím, že tam nikde nebylo napsané, že by se přistěhoval nově a stejně by se o tom nejspíš dozvěděl.

03.09.2023 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Skvělá knížka, ale asi třikrát se tam opakovala ta samá slova ve dvou větách za sebou, šlo by to v pohodě nahradit něčím jiným. A porad holky, klidne by slo divky atd. Plus shoda podmetu s přísudkem, asi dvakrát tam bylo I, když se mluvilo o divkach.
A když se někomu rozbusilo srdíčko, to mě taky štvalo.
Ale kniha jinak super.

07.08.2023 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

(SPOILER) Scarlett mi na začátku přišla zajímavá tím, že se chtěla vdát za hraběte.
Julian mi byl protivný, pořád bylo zdůrazňováno jak je hrozně silný, jaké má svaly, jak má vypracované břicho...
A úzký pas. Takže jsem si ho celou dobu představovala jako kreslenou karikaturu.
Tyranský otec taky není nic nového, nepřítomnost matky též ne, vynucená svatba- to mi přišlo zajímavé jen když se Scarlett za hraběte chtěla vdát.
Legenda je úplně blbé jméno.
Dante jediná sympatická postava, zabity, nakonec se ukáže, že všechno byla jen hra. Jako co? Takže děj předchozích téměř 400 stran byl jen fraška.
Nevím, jestli jsem jediná, ale mně nepřijde vůbec romantické, když si dva olizuji navzájem krev. Spíš je mi z toho blbě.
Logické chyby- pili tekutinu hustou jako med- to se bude pít blbě, ponořila se do kaluže krve- kolik toho z Donatelly vyteklo? Rybník?
Dvě postavy žijí na stejném ostrově a jedna je Scarlett a druhá Marcello.
Otec ji uhodi do tváře a ji teče krev? Nikde není řečeno, že ji rozbil nos nebo ret. A pramínky krve? To má na té ruce hřebíky nebo co?
Konec mě nijak nenavnadil na další díl, přišlo mi to hrozně prvoplánové.
Nápad zajímavý, ale zpracování strašné.

01.08.2023 odpad!

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

(SPOILER) Sněhurka. Snow White. Sněhobílá. JE ČERNÁ. To nedává smysl, proč se jmenuje Snowhite?
Měla by se jmenovat Coalblack ( uhlí a černá v aj) nebo Černulka. Rozhodne ne Sněhurka.
Jak píše Jaehyun, taky nechápu, kde vzali to dítě ( Šípková růže).
V Jeníčkovi a Mařence se z dětí stali kanibalové.
3,5

18.07.2023 3 z 5