Pert Pert komentáře u knih

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Dobré, neobvyklý konec.

31.12.2022 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

(SPOILER) Hezké, ale ten konec s paní Black jsem nepochopila a připadal mi odfláknutý. Juan Manuel byl ale sympatický.

31.12.2022 2 z 5

Den, kdy se nevrátila Columbia Den, kdy se nevrátila Columbia Tomáš Přibyl

Skvělá kniha, ale jak se pise v komentáři pod mým, je vydána brzy po havárii a trochu ji to škodí. Jinak ale výborná kniha i s kapitolami o Challengeru, Apollu 1, Sojuzu 11, smrti J. Gagarina a zmínka o astronuatech, kteří zemreli drive, než se do vesmíru podívali.

26.10.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Dobrá kniha, ale bylo tam hrozně překlepů, takže za to jednu hvězdu strhávám.

27.09.2022 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

(SPOILER) Fajn, ale čekala jsem něco víc a ten konec, jak proste Viktor musel být dobrý, mě celkem naštval. Podle anotace jsem čekala mnohem temnější příběh.
Z postav jsem měla asi nejradši Henriettu.
3,5 hvězdy

18.09.2022 3 z 5

Kde bydlí princezny? Kde bydlí princezny? Walt Disney

Mně se kniha líbila, ale mám několik připomínek.
1, Merida tam nemá co dělat, je od Pixaru
2, Proč tam není Pocahontas, film je z roku 1995 a Mulan až 1998
3, Místo Meridy by tam měla být Tiana, která je starší z roku 2009 a je od Disneyho, ne jako Merida

17.09.2022 4 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

(SPOILER) Mně se kniha líbila, konec Hendricha byl překvapením.
A zajímavá obálka. Výstižná.

16.09.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Dobrá knížka, ale místy mi vadil autorův styl psaní.

13.09.2022 3 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Dobrá knížka, ale závorky, hlavně na začátku, mě strašně iritovaly. Tak v polovině se to zlepšilo.

11.09.2022 4 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

(SPOILER) Na začátku mi to přišlo dobré, ale pak hrůza. A ten proslov Andrewa, když Maelyn na konci knihy žádal o ruku, to mě dostalo.
Hvězda za některé celkem sympatické postavy ( Benny, Ricky atd.)
Takový happyend se na konec vážně nehodil.
P.S. Na obálce knihy je napsáno, že do Maelyn je zamilovaný puberťák Theo. Ale jemu bylo asi? dvacet šest let a byli pokřtěni spolu, takže tohle jsem nepochopila.

06.09.2022 1 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Smutný konec.

21.08.2022 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

(SPOILER) Moc dobrá kniha. Případ rodiny Armstrongů mi trochu připomínal to, co se stalo Ch. Lindberghovi. Také se mu ztratil malý syn a I když zaplatili, miminko našli mrtvé.

21.08.2022 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Moc dobrý příběh s nepředvídatelným dějem. Jsem jediná, kdo si všiml, že v anotaci se píše doktor Carter a v knize se jmenuje Cooper?

17.08.2022 5 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Vynikající, skvělý a zajímavý konec.

16.08.2022 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Kniha se mi líbila, ale Samanthu a její kamarádky jsem na začátku nesnasela, byly nafoukané a v podstatě šikanovaly ostatní. Hlavní postava se ke konci zlepšila, přesto jsem si nejvíce oblíbila Kenta.

15.08.2022 4 z 5

Na věčnosti I. Na věčnosti I. Karel May

Dobrá knížka, moje oblíbená postava byla tentokrát Hanne. To, že autor ve své době přemýšlel nad ženskými právy, stejně jako jeho Alter ego, je pozoruhodné a velmi mě to potěšilo.

05.08.2022 5 z 5

Píseň mořských válečnic Píseň mořských válečnic Catherine Doyle

(SPOILER) Super knížka, jen dědeček mě na konci zamrzel.

24.07.2022 5 z 5

Život a doba Skrblíka McKváka Život a doba Skrblíka McKváka Don Rosa

Super komiks. Objasnil mi, kde se poprvé Skrblík potkal s Hrabalounem i koho je Donald dítě. Jen mi vrtá hlavou, kdo jsou rodiče těch tří kluků, jestli Della?

22.07.2022 5 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

Skvělý komiks, určitě stojí za přečtení.

21.07.2022 5 z 5

Duch na stromě Duch na stromě Dori Hillestad Butler