101 dalmatinů

101 dalmatinů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42651/mid_101-dalmatinu-ISS-42651.png 4 147 18

Byl jednou jeden dalmatin Pongo a ten si usmyslel, že najde pro sebe a svého páníčka Rogera společnost. A našel: jednoho krásného jarního dne se seznámí se slečnou Anitou a psí dámou Perditou. Roger se do Anity zamiluje, ožení se s ní a Perdita s Pongem vychovávají patnáct štěňátek. Jejich společné štěstí nebude mít ale dlouhé trvání . jednou vniknou do jejich domu dva neznámí muži a krásná štěňátka ukradnou! Pongo, Perdita, Anita, Roger a všichni jejich přátelé se hned vydají pátrat... Podaří se jim dalmatiny zachránit?... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Knižní klub

The 101 Dalmatins

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Pěkná dětská knížka s velkými a krásnými ilustracemi. Textu tam moc není, ale čtení na pár večerů je to pěkné. Z dnešního hlediska už jsou tam některé věci trochu retro (uhlířský vůz apod.)
Škoda nesouladu v překladu knížky a filmu. Zejména jiná jména postav děti trochu mátly.
I přesto se nám kniha líbila a považuji ji za nadprůměrnou.

Emik87
13.02.2024 4 z 5

Knížka je ideální pro milovníky Disneyovek a pejsků. Krásný příběh s dobrým koncem mám moc ráda. Jen menší dítko může mít problém s cizími jmény.

georginaa
21.10.2022 5 z 5

Opět překrásné povídání o pejscích, to mají děti moc rádi. Měli jsme kocourka co byl flekatý jak dalmatin a dali jsme mu překrásné jméno Pongo, jako z pohádky.

Pert
18.07.2022 5 z 5

Krásná kniha. Původně jsem si myslel, z název 101 dalmatinů znamená, že mají Pongo a jeho žena 101 mladých :-).

Bája89
23.02.2022 5 z 5

Tahle knížka patří k mým velkým dětským láskám. Teď jsem se ke 101 dalmatinům vrátila v rámci letošní čtenářské výzvy a nostalgie se mnou mlátila jako Cruella se svými pohůnky. Hned jsem opět zatoužila po malé psí smečce. Asi si postupně znovu přečti všechny svoje Disneyovky.

Metla
16.10.2021 3 z 5

Když se řekne dalmatin, vynoří se mi vzpomínka ze začátku 90. let: na frekventovaném náměstíčku v centru Ostravy, pro místní na Kuřím rynku, veledůležitě postával pan "jsem podnikatel, čumte a záviďte", u ucha první mobil, jaký jsem kdy viděla (obří cihla se vzhůru vystrčeným drátem) a na vodítku dalmatin - také první, jakého jsem kdy na vlastní bulvy spatřila. Kuří rynek je kompletně vydlážděné místo, nikde ani náznak vegetace a tak pes konal svou velkou potřebu na chodník. Pan Podnikatel stál ostentativně zády, hovořil do té své hogofogo cihly a neúspěšně předstíral, že o nahrbeném zvířeti a jeho produkci nemá sebemenší tušení. Jakmile bylo hotovo, aniž by se otočil, rychle psa táhnul pryč. On si přece vůůůbec nevšiml a s tou hromadou exkrementů uprostřed náměstí nemá nic společného. Plaché náctileté Metličce bylo za pana Podnikatele stydno, cetiletá Metla by ho velmi hlasitě konfrontovala... při dnešních možnostech i natočila, zveřejnila, zavolala měšťáky, prostě by nabubřelý snob neodešel beztrestně. Opájím se představou, jak k němu napřahuji igelitový sáček s výzvou, ať sračky sebere, případně ať prchá, protože jestli to zvednu já, budu házet na konkrétní cíl.
Alespoň tam nekadilo 101 dalmatinů. Nelogičnost toho čísla, nemožnost o podobný počet pejsků adekvátně pečovat v domácím prostředí (třeba i se služebnou) a samozřejmost, s jakou došlo k jejich osvojení, aniž by se kdo obtěžoval najít původní majitele, mě vždycky rozčilovala. Průměrné tři hvězdy ovšem nejsou hodnocením od dospělé ženské, která k příběhu v žádném z jeho zpracování nepocítila náklonnost: rozhodla cácorka, také ji tahle zkratkovitá, lehce chaotická knižní verze neokouzlila a líbily se jí akorát ilustrace. 55%

Eeve
30.03.2021 4 z 5

Klasický príbeh toľkého množstva dalmatínov :) Krásne vydanie, lesklé, hladučké stránky, nádherné ilustrácie priamo z filmu / rozprávky.

téravokudlaná
05.02.2021 5 z 5

Tato pohádka se mi vždy líbila, bavilo mě, prožívat příběh s Pongem a Perditou:-)

Knihomolka506
23.08.2020 5 z 5

Pěkný příběh a ilustrace. Film se mi ale líbil o neco míň než kniha.. obě je ale dobré pro děti na dobrou noc

Andrée
19.01.2018 5 z 5

Jako malá jsem chtěla domů všech 101 dalmatinů. Neprošlo to, a proto jsem měla alespoň 101 Disneyovských dalmatinských hlav na roláku... Ještě bych možná někde našla fotku.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Moc hezká knížka. I film byl pěkný.

majík1
05.07.2016 5 z 5

Dcera jí milovala a pak chtěla všechny věci a oblečení s těmito pejsky:)

ThrisaManx
20.05.2016 5 z 5

Pro mně jedna z těch oblíbenějších Disneyovek. A přiznám se, i teď si ji ráda přečtu :)

juli2
06.01.2016 4 z 5

Jedna z oblíbených knížek z dětství. Krásná ilustrace.

tyzik.cejka
04.05.2013 3 z 5

žadná pecka od Disney to ale taky není

petka-2007
25.01.2013 4 z 5

Moc hezká kniha pro děti a nejen pro ně :-)

oolinkaa
16.08.2012 5 z 5

Příběh o lásce a krutosti.. 2 milující páníčci a 2 dalmatiny se vydávají hledat své štěňátka, která ukradla zlá Cruell..

sabanka
13.10.2011 5 z 5

moc hezké.crulla se mi zdála jako blázen.

dalmatin

Walt Disney