Pert Pert komentáře u knih

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

(SPOILER) Moc dobrá kniha. Případ rodiny Armstrongů mi trochu připomínal to, co se stalo Ch. Lindberghovi. Také se mu ztratil malý syn a I když zaplatili, miminko našli mrtvé.

21.08.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moc hezká kniha. Překvapilo mě, že o tak velké námořní tragédii se skoro nemluví.

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Jedny z nejlepších knih, co jsem četla jsou právě od Karla Maye.

28.01.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

(SPOILER) Jako první jsem viděla film, takže jsem byla ochuzená o některé překvapivé momenty. I tak to ale byl skvělý zážitek.
Neuvěřitelně čtivé, stránky ubíhaly samy. Některé věci byly vysvětlené víc právě v knize- jak se biskup vůbec s Učitelem spojil, Silasovo dětství- i jejich vztah byl v knížce lépe popsaný.
Ve filmu ale moc nedodrželi popis postav- Silas měl být mohutný, zatímco ve filmu je spíš hubený, Sophie měla mít rezavé vlasy a zelené oči- ve filmu je tmavovlasá a tmavooká. Bezu Fache měl vypadat jinak, stejně jako biskup.
Fache se choval ve filmu jako větší zmetek i na biskupa se na konci choval hnusně, zatímco v knize to bylo úplně jinak.
Každopádně to byla skvělá kniha, která měla i humorné části a dozvěděla jsem se hodně zajímavostí.
P.S. Celé to beru jako fikci, Ježíš byl Boží Syn a pochybuji, že by si vzal Máři Magdalénu.

14.05.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

(SPOILER) Hezká kniha, ten konec s Wernerem mě dorazil. Ale vadilo mi v souvětích neustálé opakování spojky a. Nevím, jestli je to překladem, ale trochu to dojem z knihy kazilo.

01.01.2023 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

(SPOILER) Skvělá knížka, přečteno za jeden den. Hlavní postavu jsem si oblíbila, Daniel byl taky do asi 3/4 fajn. Zajímavý nápad, byla bych ráda, pokud se autor rozhodne napsat další knihu a bude dosahovat stejné úrovně jako Sedm smrtí Evelyn Hardcastle.

20.07.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Moc hezké.

07.02.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

(SPOILER) Kniha nebyla zas tak ctiva, jak se pise na zadní straně obálky. Jinak se mi celkem líbila, ale ten konec? Co to jako mělo být? Anne zabila Cynthii? A půjde sedět nebo ne? Vzhledem k tomu, že to nemá pokračování, tak takové zakončení nechápu.
A ještě Anina disociativní porucha- v celé knize byly jen dva incidenty, které ta porucha zavinila. Z té dívčí školy a konec. Ale proč to tam bylo? Pro dej to nemělo význam, mozna se Anne zbavila Cynthie, ale ten konec opravdu nechápu. Jakou dohru to mělo, ta nehoda na škole? Zadnou. Takový nápad měl větší potenciál a autorka ho naplno rozhodne nevyuzila.
Ještě jsem.nepochopila, jak to tedy bylo s tím bodýčkem- proč si Anne nevzpomnela, jak ji převlékala.

17.03.2023 3 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Nádherná knížka. Trochu mi Mikuláš a jeho kamarádi připomínají mou oblíbenou sérii o Boříkovi.

31.01.2022 5 z 5

Postava Alana vyloženě nesympatická, současná linka hrozně nudná, nezáživná, ta historická zase urážela slavné osobnosti.
A ať si autor najde, co to je komunismus.
Absurdní, neuvěřitelné, nebavilo mě to. Postavy nesympatické,
Žádnou postavu jsem neměla ráda.
K čtení mě nic netáhlo, styl psaní nijaký.
Možná jsem se párkrát pousmála, ale to je tak vše.
Situace dotažené do extrému, není to vtipné, ale trapné. A někdy i nechutné.

09.06.2023 1 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Hodně dobré, ale asi jsem měla zvláštní výtisk, protože tam nebyla přímá řeč psána s uvozovkami, ale pomlčkami.

29.01.2022 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Absolutně nejlepší díl celé série. Oblíbenou postavou bylo Sele, i když to byl trochu zmetek.

28.01.2022 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

(SPOILER) Dost slabé. Harriet nevýrazná, nesympaticka, přezdívka Hal podivná. Nemá pořádně na jídlo, ale nechá si udělat piercing a tetování?
Tri bratři úplně stejní. Mitzi jak podle šablony. Ty tři děti- co o nich vůbec víme? Jména? Edward to samé. Všechny postavy strašně nemastné a neslané.
Podle anotace to vyznělo, že je Harriet sobecká a vychytralá. Jenže místo toho byla strašně nudná.
Paní Warren a paní Westaway. Jak se kromě postavení lišily?
Konec nic moc, Harriet pochází z incestu. Sice byli vzdáleně příbuzní, ale byli.
Napětí žádné, mohlo to mít o 200 stran méně, klidně i o 250.
Asi čtyřikrát za knížku si Harriet náhle uvědomila, že právě překročuje hranici a už nemůže tvrdit, že ti byl omyl. Zajímavé, když pak řekla, že to celé byl omyl, všichni jí věřili.
Nebo někdo nastrazi provázek, ona se málem zabije, ale druhý den ráno je to přece jen jeji výmysl.
Maud i Maggie taktéž nevýrazné, zase, co o nich vím, kromě jména?
Přirovnání autorky k Christie je teda dost velká odvaha.

26.01.2024 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Knížka se mi četla dobře, ale zápletka i "zvrat" je hrozně podobný Poslední paní Parrish, co vyšla 4 roky předtím, takže je to dost pravděpodobně okopírované. Úplně stejně byly v Parrish tři části a konce částí byly úplně stejně utnuté.
Anotace byla super, ale čekala jsem něco jiného, tady jsem věděla, jak to dopadne.

16.12.2023 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Smutný konec.

21.08.2022 4 z 5

Život a doba Skrblíka McKváka Život a doba Skrblíka McKváka Don Rosa

Super komiks. Objasnil mi, kde se poprvé Skrblík potkal s Hrabalounem i koho je Donald dítě. Jen mi vrtá hlavou, kdo jsou rodiče těch tří kluků, jestli Della?

22.07.2022 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Hezky napsané, najde se i několik momentů, kdy jsem se smála.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Řekla bych, že pro každého milovníka fantasy je Pán prstenů skoro povinnost.

Ty Ty Caroline Kepnes

Skončila jsem na začátku. Autorka uráží Dana Browna, který je rozhodně mnohem slavnější a lepší spisovatel než ona.
Joe je protivný a když se ten chlapík ohradí, on je hned debil a já nevím, co všechno a toho Browna si zaslouží.
Jako, co? Brown je četba k maturitě.

13.09.2023 odpad!

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Dobrý příběh, zajímavé zvraty.

31.12.2022 4 z 5