pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Skládačka Skládačka John Lutz

Opět výborná oddechovka (detektivka - pohádka).Zhltnul jsem ji za den. Pan Lutz mě baví čím dál víc.Nanejvýš uspokojivé.

10.01.2017 4 z 5

Případ chamtivé exmanželky Případ chamtivé exmanželky Erle Stanley Gardner

Vynikající Perry Mason a spol. E.S. Gardner je jeden z mých nejoblíbenějších. Nanejvýš uspokojivé.

Případ milující manželky Případ milující manželky Erle Stanley Gardner

Případ ženy za plotem Případ ženy za plotem Erle Stanley Gardner

Náhlá smrt / Večerní host Náhlá smrt / Večerní host Rex Stout

Klasika od pana Stouta a taky už jsem se dozvěděl, jak se Archie seznámil s Lili Rowanovou. Rex Stout je můj nejoblíbenější autor detektivek, takže nemám co dodat. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

22.10.2016 5 z 5

Utopeni ohněm Utopeni ohněm Tomáš Zářecký

Autorův styl je velice čtivý a k tomuto typu knihy se hodí. Je to rychlé a svižné. Bohužel obsah mi připomíná guláš uvařený z několika jiných knih. Prostě jsem měl pocit, že už jsem to všechno někdy četl. Tenhle problém mám ale i u jiných současných detektivek. Horší bylo, že stejně jako v 15 mínus, mi hlavní postavy prostě nebyly sympatické, a ani jejich soukromé problémy mě nezajímaly. Jde o mladého českého autora a za to dávám jednu hvězdičku navíc. Knihu jsem přečetl, ale znovu už ji číst nebudu, raději si vezmu (pokolikété už ?) nějakou Mo Haider, J. Connelliho nebo M. Connoliho.

21.09.2016 2 z 5

Případ vyjícího psa Případ vyjícího psa Erle Stanley Gardner

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

11.09.2016 4 z 5

Případ prázdné plechovky Případ prázdné plechovky Erle Stanley Gardner

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

02.09.2016 4 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Tyhle pavědy :-) mě moc neberou, ale protože mají občas pravdu, sem tam si něco z nich přečtu. Jelikož se nechystám do ciziny, a nejsem diplomat, ani manažer, některé kapitoly jsem spíš prolétl. Při čtení jsem si spíš připomněl věci, které už vím. Oceňuji, že kniha je celkem vtipná.

07.06.2016 2 z 5

Pink Floyd – Odvrácená strana zdi Pink Floyd – Odvrácená strana zdi Hugh Fielder

Jako velký milovník Pink Floyd jsem si knížku s chutí přečetl a prohlédl (fotografií je opravdu hodně).Je to přehledná biografie, velmi čtivě napsaná a dozvěděl jsem se i pár věcí, které mi dříve nebyly úplně jasné. Jednu hvězdičku ubírám, protože většinu údajů už jsem znal. Velmi uspokojivé.

06.06.2016 4 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Má druhá kniha od H. C. Nenadchla mne tolik jako Přistižen, ale je to proto, že prostě nemám rád detektivky, kde se motají teroristi tajné služby a podobní. Příběh je jinak skvěle napsaný a pěkně napínavý. Uspokojivé.

04.06.2016 3 z 5

Malé nesrovnalosti života Malé nesrovnalosti života Stephen Leacock

Lidská blbost je nekonečná. Pan Leacock byl mistr v jejím zesměšňování. Další moc pěkný soubor jeho povídek.

18.04.2016 4 z 5

Štěstí za každou cenu Štěstí za každou cenu Stephen Leacock

U téhle knížky jsem se párkrát nahlas rozesmál. Co víc bych mohl od humoristických povídek chtít. Skvělé.

18.04.2016 4 z 5

Hry Hry Anton Pavlovič Čechov

Řekl jsem si klasika, kterou má člověk znát, ale nakonec jsem dočetl jen s velkým úsilím. Hry na mne působily dost depresivně a nějaké velké poučení jsem v nich také nenašel.
Neuspokojivé.

08.08.2018 2 z 5

U... jako utrpení U... jako utrpení Sue Grafton

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.

N... jako nástraha N... jako nástraha Sue Grafton

I... jako intrika I... jako intrika Sue Grafton