U... jako utrpení

U... jako utrpení https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36033/u-jako-utrpeni-36033.jpg 4 52 11

Kinsey Millhoneová série

Je duben, rok 1988 a Kinsey Millhoneová oslaví za měsíc osmatřicáté narozeniny. Sedí sama ve své kanceláři, na stole před sebou hromadu lejster, když se nečekaně objeví zvláštní mladík. Vypadá mladší, než ve skutečnosti je, možná ani alkohol by mu v krámě neprodali. V novinách si přečetl o únosu děvčátka, k němuž došlo před více než dvaceti lety, a vyvolalo to v něm jednu dost konkrétní vzpomínku. Stal se totiž podle všeho svědkem tichého, utajeného pohřbu té holčičky. A od Kinsey žádá, aby mu pomohla najít její tělo a také člověka, který ji zabil. Stalo se to už hodně dávno a stop už mnoho nezbývá, ale Michael Sutton – jak se mladík jmenuje – platí hotově, takže Kinsey souhlasí, že tomu dá jeden den…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

U Is for Undertow , 2009

Luigi1
07.02.2023 4 z 5

Tak tohle bylo pěkné počteníčko

Danuše7
18.11.2020 4 z 5

trochu rozvláčný děj, tentokrát jsem se tolik nepobavila.

LenkaKa
10.10.2020 4 z 5

Tahle patří určitě k těm nejlepším z celé řady.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Veeris
13.03.2015 2 z 5

No pro mě jedna z nejhorších knih co jsem kdy četla, neskutečně jsem se tím prokousávala, kdybych to četla znova poprvé tak to vzdám na začátku. Sue už dlouuho nezkusím. Jsou opravdu lepší

Kubíííína
13.12.2014 4 z 5

Kniha byla výborná(ostatně jako všechny autorčiny knihy), jen mi trochu vadilo, že jsem už v její polovině vrahy odhalil.

renefer
19.09.2014 2 z 5

Moje první kniha od této autorky, moc mne nezaujala. Některé kapitoly jsou psané ich formou spíš jak deník, kde se ani nic moc neděje, zato se dozvíme, co měla hlavní postava k večeři, co si oblékla a obsáhlé dějiny každého městečka, do kterého se vydala.
Tyhle části jsou proloženy kapitolami, které zachycují různé postavy, zdánlivě nesouvisející s příběhem, v různých dobách a popravdě jsem v tom měla dost guláš.
Konec díky tomu nebyl překvapením, takže další knihy od této autorky si už nepořídím.

Saiiint
23.02.2014 4 z 5

Knihu jsem hltala skoro jedním dechem, ale na konci jsem byla trošku zklamaná, čekala jsem něco velkého .. a ono nic . Docela mě i zklamalo, že některé věci nebyly vyjasněny, např. proč Mary-Claire zabili, jak ji zabili, taky mě napadlo dost otázek ohledně Michaela, které nebyly zodpovězeny ... Každopádně když vynechám závěr, děj byl svižný, hned od začátku je jasné, o co jde, nenudila jsem se, proto dávám 4 hvězdičky.

zuzepka
17.10.2013 4 z 5

Kniha od této autorky se mi dostala do rukou poprvé.Ze začátku jsem měla probém se do ní začíst.
Závěr mě přesvědčil a udělala jsem dobře,že jsem vydržela.Vyhledám další z jejích písmen.

čef
15.12.2012 5 z 5

Kniha mne svojí kvalitou překvapila a autorku jsem si zařadil na seznam několika málo žen, co detektivky umějí. Příběh má naprosto originální atmosféru a v tomto žánru nezvykle hluboký vhled do osudu aktérů. Zajímavý je rovněž pohled na dobu hippie v 60.letech minulého století - velmi objektivní, řekl bych bez zbytečného zatracování i vychvalování. Zápletka a motiv činů jsou velmi pravděpodobné a uvěřitelné, rovněž tak i závěr. Doporučuji všem fajnšmekrům kriminální literatury.

Val
05.04.2012 5 z 5

Mám knihy od Sue Grafton moc ráda.... Nejsou moc brutální, jsou přiměřeně napínavé a odlehčuje je povaha hlavní hrdinky Kinsey. Je fakt, že tahle mi přišla trošku nedokončená a některé, pro mě docela důležité věci nebyly osvětleny, přesto i této knize dávám pět hvězdiček....

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha U... jako utrpení je v