PeM PeM komentáře u knih

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Nezaujalo, nebavilo. Táák se to táhlo, že jsem v půlce nalistovala konec a hotovo. Za mě ne.

03.04.2022 1 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

V takovém nepředstavitelném, nepochopitelném prostředí by normální člověk nevydržel ani den navíc. Při čtení se ve mě mísil vztek, bouřlivost a nepochopení pro "obyvatele" a celou tu zvrhlou komunitu a modlila jsem se, aby už byl konec. Ke knize se určitě nikdy nevrátím a nevím, jestli doporučuji.... Edit: varování! Kniha může vyvolat paranoiu - častěji koukám do poštovní schránky :-D

19.03.2022 3 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

První polovina (+ část, kde se popisuje tragédie) mi, jako matce malého syna, neskutečně trhala srdce. Nedovedu, ani nechci, si něco takového představovat. Čtení v autobuse bylo o velkém sebezapření - no, držela jsem se, abych nebrečela jako želva. Druhá polovina už tak nějak plynula poklidněji dál, životní příběh Anny byl smutný. Celkově pro mě taková oddechovka (jsem milovník hororů, občas je dobré krapet oddechnout). Na 5 * to ale nevidím, čekala jsem asi víc.

17.03.2022 4 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Miluju duchařiny, takže tady jsem se trefila do mého oblíbeného tématu. Příběh mě chytil už od začátku, děj mě nenechal knihu nějak odložit, chtěla jsem čím dál víc vědět, jak to bylo. Najednou jsem se (ve tři ráno) dostala k posledním stranám a...za to tedy jedna hvězda dolu, páč ten konec! Nějak na mě překombinováno a já bych příběh utnula o krapet dřív. Jinak kniha prostě paráda, přesně dle mého gusta.

27.02.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Moc se mi kniha líbila. Příběh mě chytil už od prvních vět a nepustil, přečteno za jeden den. Prolínala se v něm témata, která mě baví - duchařina a starožitnosti, takže pro mě příběh jako dělaný a těším se na pokračování.

24.02.2022 5 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Příběh se mi líbil, i když knihám s genealogickou tématikou od SR dávám pořád přednost. Co si o tom myslet? Jediné, co mě napadlo po dočtení bylo, že nespravedlnost opět zvítězila. Sakra!

24.02.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha ala seriál Zoufalé manželky.....každý s každým, každý má svůj malý soukromý problém, nikdo o ničem neví, ale vlastně ví ten na toho tohle, tamta na tuhle tamto, do toho si dáme nějakou tu vraždu, ať je chvíli "zábava" v těch nudných životech....tohle téma už je fakt nuda....

28.01.2022 odpad!

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Mě se to líbilo. Bylo to sice celé takové nějaké "rychlé", ale tak proč ne....Paranormálno mi vůbec nevadilo, ba naopak, pro milovníka tohoto "tématu" jako jsem já, to byl velmi příjemný bonus.

19.01.2022 5 z 5

Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

No ty jooo! Chci další díl a nejlépe hned! Tento případ byl moc smutný, se zajímavým vyústěním, o tom žádná. Jednu hvězdu dolu za podivnou milostnou/nemilostnou část. "Nemilostná" mi už krapet začíná lézt na nervy, taky by je autor už mohl pořádně "rozhýbat", tohle "otlapkávání" už je vcelku dost nudné. "Milostná" mi přijde naprosto zbytečná a ta ženská mě znechutila. Tak snad brzo....

15.01.2022 4 z 5

Místo pro každého: Léto komisaře Ricciardiho Místo pro každého: Léto komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Příběhy komisaře mě baví, o tom žádná, jen mi vadí ta neustálá, táhlá "omáčka" okolo. Na mě je v knihách až moc popisů, dojmů, pojmů, prostě okecávání.

14.01.2022 4 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Vůbec nebavilo, nedočteno a po pravdě - nikdy víc = nuda.

27.12.2021 odpad!

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Hezký příběh. Zbytečně moc mrtvol, ale na konci "vysvětleno" proč. Víc než příběh minulosti mě bavil příběh přítomnosti - to hledání bylo dobrodružství. Těším se na další autorovu knihu.

16.12.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Psycho příběh o psychopatech...nevím co si myslet, nevím jaký dojem z knihy mám, nevím, jestli bych doporučila nebo naopak. Zkuste sami - 100 lidí, 100 chutí.

13.12.2021 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Nuda, nezáživné, o ničem....

07.12.2021

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Průměr, na zadek z toho určitě nesedám. Po druhé už bych nečetla.

28.11.2021 3 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Nápad dobrý, atmosféra dobrá, čtivé, ale....nijak zvlášť si z toho na zadek nesedám.

25.11.2021 2 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Nedočteno. Nezáživné...

22.11.2021

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Tohle nebylo nic pro mě. Nudné, nedočteno...

15.11.2021 1 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Moje duchařská dušička je naprosto spokojená. Mara není nijak sympatická, ale to je fuk. Autorka, mi přijde, že opět chytila dech, ale sama sobě nasadila vysokou laťku, tak jen doufám, že další kniha (doufám, že bude) bude alespoň v této kvalitě. Na zombíky by se mohla vyprdnout a věnovat se této sérii, páč já věřím, že ona má potenciál k napsání knihy, která mě konečně pořádně vyděsí. Můj názor, pocit, dojem....

29.10.2021 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Příběh potešil mojí duchařskou dušičku, po této stránce jsem vcelku spokojená, i když toho mohlo být klidně víc. Co mě vytáčelo, byla nabubřelost Stelly a vlastně i ostatních "výše postavených". Kecy jako "ona je jen obyčejná služka", "pomohla mi obléknout se", "donesla čaj a udělala pukrle".... Já vím, je to zasazené do této konkrétní doby, doba taková holt byla, ale pohrdat člověkem, bez kterého by si ani neučesali vlasy, je, dle stylu psaného jazyka, otřesné a neomluvitelné ;-)

25.10.2021 4 z 5