Ohrožená

Ohrožená https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278303/bmid_ohrozena-QIf-278303.jpg 4 401 94

Detektiv Tom Douglas série

Když mladou dívku srazí auto a ona zůstane ležet polomrtvá u silnice, malou obcí Little Melham to otřese. Jak to, že byla Abbie tak pozdě v noci venku, a jak to, že se po ní nikdo nesháněl? Ellie Saundersové by mohla pravda o této noci ohrozit manželství, a dokonce i bezpečnost jejích dětí. Musí svou rodinu chránit stůj co stůj, bez ohledu na následky! Šéfinspektor kriminálky Tom Douglas si myslel, že v Little Melhamu najde poklidné útočiště před každodenním pracovním vypětím. Jenže s tím, jak je postupně vtahován do pavučiny lží, mu všechny instinkty napovídají, že Abbie potkalo něco víc než jen tragická nehoda. Celou pravdu – co tu noc dělala Abbie venku a kdo onen vůz řídil – zná jediný člověk. Pro tuto osobu věstí nehoda pohromu a někdo bude muset zaplatit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Back Road , 2013

ela1972
14.04.2024 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Že začátku moc postav najednou a skoro všichni mají nějakou tu chybu. Poslední třetina knihy to zachránila.

SimonaP
27.02.2024 3 z 5

No byla to nuda. Posledních 50 stránek, kde se trochu něco dělo, to už nevytrhlo.

essene
05.01.2024 2 z 5

Není to špatné,jen takové nijaké

Termina
02.01.2023 2 z 5

No jo no… ach jo … co? Uděláme ze všech postav podezřelé a zakončíme to naprostým nesmyslem.. DÍK!

kap66
26.09.2022 1 z 5

„Jak se to mohlo stát, že všichni zabředli do takové šlamastyky?“ pokládá jedna z postav kvízovou otázku. Obracím se s odpovědí na všechny postavy této „detektivky“. Protože vám autorka nacpala do hlav seno a citově a morálně vás zabrzdila na úrovni předškolního dítěte! Propánakrále. Skoro hned na začátku, po přečtení několika dialogů, jsem musela zvolit strategii vedoucí k dočtení: pojala jsem to jako humoristický román. Vychutnávala jsem tedy se smíchem věty vycházející z úst, jež by nikomu nikdy z úst nevyšly – viz rozhovor dvou dobrých známých:

Asi si pamatuješ, že pocházím z té části vsi, která se odjakživa považuje za drsnou. Otec byl darmošlap a matka uklízečka, jen považ. (…)
Ellie tě určitě vždycky považovala za svou kamarádku buď jak buď – a uklízečka je slušné, poctivé zaměstnání. Kde bychom bez nich byly? (…)
Tobě se to snadno řekne, jenže já Little Melham opouštěla obestřená mračnem podezíravosti a s mladým srdcem rozlámaným na kousky.

Navíc autorka volí metodu, kterou já nazývám „loni v osmašedesátým“ (Major Zeman, Studna, odehrávající se v roce 69). Čtenáře informuje o nových faktech pomocí rozhovorů mezi dvěma postavami, přičemž obě ta fakta znají, nikdy by tedy o nich nemluvily. Je to děsivě otravné. A navrch se mi nevinných 336 stran rozložilo ve čtečce na 668 – a tohle zdolat, i přes to chechtání, to už byla věc mé osobní statečnosti.

Martina1805
10.07.2022 5 z 5

Táhlo se to jako med, začátek byl zamotaný, ale stálo to za to dočíst do konce. Tak strašně zamotaný příběh jsem snad ještě nečetla.

PeM
03.04.2022 1 z 5

Nezaujalo, nebavilo. Táák se to táhlo, že jsem v půlce nalistovala konec a hotovo. Za mě ne.

Georgine
12.03.2022 3 z 5

Zbytečně rozvlacne

michaela5515
01.03.2022 4 z 5

Zajímavé, rozhodně nečekaný konec. Ale poměrně divoký příběh. Ke konci už to mělo spád a všechno do sebe zapadlo.

Youn@n
17.02.2022 2 z 5

nebylo to špatné, ale má lepší knihy :-)

martiline
03.01.2022 3 z 5

Psychothriller podle mne musí mít trochu jinou formu ... tohle bylo tak protáhlé a pořád dokola a dokola... pocity "on mně, ona mně, on jí a proč a tohle a takhle" ... už po pár stránkách jsem nalistovala vztekle na konec, abych znala "pachatele" a o co jde (ač to jindy nedělám) ... pak jsem dočetla. Teprve v poslední části dostalo vše spád.
Námět dobrý ... ale víc než tři čtvrtiny knihy o ničem ...

Páájinka
19.10.2021 5 z 5

Audiokniha. Další adept na oblíbenou sérii.

judith141
28.08.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale děj je opravdu zbytečně protahovaný a pak najednou bum a vše je vyřešeno?

GabrielaSim
09.03.2021

Psychothriller ? Nevím...za mě by měla být v knihovnách Ohrožená zařazena do regálu "Knihy pro ženy". Vlastně mi trochu připomíná Joy Fieldingovou, a ta právě do tohoto žánru patří, alespoň v naší knihovně ano. Jenže Fieldingová, kterou také zrovna nemusím, nepíše knihy o 300 stránkách, vystačí si s pár postavami a obvykle se jí nějaké to napětí podaří vzbudit. Už tady někdo napsal, že by se kniha Ohrožená klidně mohla jmenovat Blbá. Nejsem daleka se k tomuto hodnocení přidat. Překombinované, zápletkám se věřit nedá, snad úplně každá postava je nějak vyšinutá, a ne málo, dialogy často vyloženě vadí ( možná nešikovný překlad ? ). Za mě horko těžko dočteno a ke konci už jen jistit, kdo je tedy ze všech těch darebáků ten hlavní- a ten se tedy odhalit nedá, to
fakt nedáte:)

Dashik
17.02.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se moc nemohla začíst, ale po pár stránkách si to sedlo a nemohla jsem knížku odložit, dokud jsem nedočetla.

hopen
14.02.2021 5 z 5

Super kniha ,mohu jen doporučit.

martina2540
17.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá, a zaujalo mě vykreslení venkovské atmosféry plné lží.

Nonča
28.12.2020 5 z 5

Knihu jsem jen těžko odkládala. Sice jsem prvně četla spi sladce, takže jsem se v podstatě trochu vracela, možná proto mě vše dost zajímalo o to víc. Kniha je opravdu velmi napínavá a čtivá, takže v sérii určitě pokračuji.

sasena
22.11.2020 1 z 5

Dočetla jsem to a s koncem se mi zdálo, že se to mohlo klidně jmenovat Blbá. Asi do dvou třetin to bylo hodně napínavé, ale když si jeden uvědomí, že kdyby si jedna z hlavních postav pořád nepředstavovala, co by kdyby a svěřila se aspoň někomu, nemuselo by to být vůbec tak dlouhé. Některé ty zápletky byly taky hodně přitažené za vlasy, jako by autorce došly nápady a nechala si poradit od kočky. Teď mám na mysli tu anabolickou aférku a nevěru-nenevěru z obou stran. A mimochodem, jakpak to dopadlo s tím investičním projektem, to už jsem se nedozvěděli.

RomanDušek
14.10.2020 5 z 5

Dobrý psychothriller. Líbil se mi styl psaní. Autorka si dala tu práci s tím, aby měla vše do detailu promyšlené. Každá postava aby měla své temné tajemství, které si pečlivě hlídá a nesmí vyjít na povrch. Kolikrát jsem si už myslel, kdo by mohl stát za sražením Annie, ale byl jsem pokaždé vyveden z omylu. Tohle pletení čtenář je hlavou zvládla Rachel perfektně. Celková spokojenost. Jen děti Ellie a Maxe tam mohli mít větší prostor.

tajemství únosy dětí thrillery pro ženy

Rachel Abbott
anglická, 1953