Pejuška Pejuška komentáře u knih

Rabín v pátek zaspal Rabín v pátek zaspal Harry Kemelman

Bych nevěřila, že mě to tak chytne. Ze začátku jsem tu knížku chtěla odložit a vzdát, jak mě nebavila, ale nakonec mě tak chytla, že jsem musela číst dál. Díky výzvě jsem si rozšířila obzory, a souhlasím s názorem doleji, že není třeba zohavených mrtvol, drog a jiných věcí. Ale dedukce a rozum stačí.

31.12.2020 5 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Do pohádek jsem se pustila díky čtenářské výzvě a musím říci, že v této době náramně přišly vhod. Sice některé se mi špatně četly, některé skončily smutně, ale celkově to byl balzám na nervy. Na chvilku se vytratit ani ne ze šedi všedních dnů, ale přímo z černoty všedních dnů a zrelaxovat. Asi by to chtělo čas od času se vrátit do pohádek.

01.12.2020 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Fajná oddychovka a útěk od starostí. Lenku jsem chápala, ale na druhou stranu, být Danem, taky bych to nevydržela, s tím vydíráním mi přišla trapná, ale první láska je první láska. Co jsem jí ale záviděla, byla její rodina, líbilo se mi, že drželi při sobě.

19.07.2020 5 z 5

Tak další díl za mnou, pomalu se mi začínají vyjasňovat nejasnosti, ke kterým mě dovedl film, ale jsem zvědavá, jak to bude dál. Jen mě mrzí Brumbál, ale asi to tak muselo být. Hodně věcí stihl Harryho naučit, a on se díky svým přátelům neztratí. Takže vzhůru na další dobrodružství :)

13.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl za mnou, a opět nezklamal. Nevím, proč jsem se knihám tak bránila, no uvidím, jak to bude v dalších dílech.
Nicméně, jak je tu psané, perfektní únik z reality, jak jsou moje cesty autobusem zajímavější, naštěstí si zatím vždy uvědomím, že mám vystupovat :D
Miluju "neřáda" Dobbyho, chytrost Hermiony, Ronovi vtipné postřehy a Harryho odvahu. Učitel Lockhart mě bavil nejvíce na konci, když si sám vymazal paměť. Příjemné počtení, jak pro děti, tak dospělé. Směle jdu vstříc třetímu dílu :)

28.10.2019 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Nikdy bych neřekla, že mě tato kniha tolik zaujme a bude mě bavit. Kovyho jsem objevila zcela náhodou, ale jeho videa mi vždy zlepší náladu. S některými úplně nesouhlasím, ale to je tak se vším. Knihu jsem si nadělila k Vánocům a četla ji po kouskách, jen vždy, když jsem měla na ni náladu, protože jinak bych z toho neměla ten požitek. Nejvíce se mi líbily kapitoly o cestování, zkoukla jsem k tomu i videa, ale úplně nejvíc mě pobavila kapitola, jak na něj čekalo letadlo, a on mezitím spal v letišní hale a přeseděl si nohy, takže ho vezli na vozíku. :-D rozhodně doporučuju, kniha je zábavná, odpočinková a i k zamyšlení.

12.03.2018 5 z 5

Tato kniha byla povinnou četbou k maturitě, a nikdy bych si nepomyslela, že mě tak strhne.

08.10.2017 5 z 5

Vinnetou 2 Vinnetou 2 Karel May

Úžasný, nemyslela jsem si, že mě to kdy tolik chytne, ale chytilo. Někdy jsem v těch jménech měla krapet hokej, ale vždy jsem se našla. Spravedlnost vždy zvítězila, a zlo bylo potrestáno. Těším se na třetí díl :)

06.08.2021 5 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Ano, další Lanczovka do sbírky přečtených. Sice doba pokročila, ale téma dle mého je stále aktuální. Je dobře, že vše dobře dopadlo, hlavně s Markétou a že parta se dokázala dát dohromady a přijmout mezi sebe i Markétu. Obdivuju Ivetin elán pro svůj cíl, stát se doktorkou, klobouk dolů. A pasáž, kdy ředitel zjistí, že žáky má ve třídě, i když nejsou slyšet byla k nezaplacení, úplně jsem si tu scénu dokázala představit :)

13.01.2021 5 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Já vím, že je to sice knížka pro děti, ale to vlastně vůbec nevadí. Líbí se mi, jak je napsaná citlivě a přitom pravdivě vykresluje situace, které nastávají a pomalu pomaličku se mění ve vážné. Pobavil mě obří nákup rohlíků :)

07.12.2020 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Můžu číst detektivku či vidět několikrát film, a stejně jsem vždy překvapená, jak to dopadne. Mám moc ráda filmy s Poirotem či madam Marplovou. Ke knížce mě dovedla čtenářská výzva a bylo zajímavé sledovat jak smýšlí Hercule a jak ostatní vyšetřovatelé. Jak z náhodné smrti mohli někteří těžit a někteří naopak ztratit. Doporučuji :)

30.10.2020 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Musím říci, že tenhle díl mě, narozdíl od prvního,chytil, mělo to spád i dobrodružství. Štve mě, že se nedozvím, jak to všechno dopadne. A to už se mi nestalo poprvé, co nějakou sérii nebudu mít přečtenou celou. Můžeme se jen dohadovat, co bylo dál s Lindou a městem Léthé, jaký byl její návrat domů a zda dokázala zkrotit svého démona prachnoucího po energii. Myšlenka na knihu dobrá, ještě jsem se s tímhle tématem nesetkala, o to víc mě mrzí ten třetí díl....

31.12.2019 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Knihu jsem dostala k narozeninám, a jelikož jsem ji četla až nyní na podzim, tak musím říct, že jsem z ní upadla docela do deprese. Obecně celý letošní podzim má strašně smutný nádech, alespoň pro mě...musím se přiznat, knihu jsem měla chuť odložit a možná se k ní snad vrátit. Nakonec jsem to neudělala, a je to dobře. Kniha je čtivá, jen strašně smutná, aspoň ze začátku, ale velice realistiky poukazuje na to, co se může komukoliv v běžném životě stát. Obdivuju Mariku, jak všechno zvládla, tolik smrti v jejím životě, tolik bojů za malou Violku, a je jen dobře, že nakonec se na ni usmálo štěstí v podobě Dana.

30.09.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příjemně čtivá knížka, vtipná zápletka s dopisy, pěkně propracované vztahy mezi všemi postavami, je krásné vidět, jak sestry jedna od jedné přebírají zodpovědnost a úkoly. Jsem zvědavá, na další díly.

27.08.2019 5 z 5

Ladič pian Ladič pian Daniel Mason

Nevěřila bych, že mě může tato kniha tak nadchnout, ale stalo se. První polovinu knihy jsem musela tak trošku prokousat, ale druhá půlka mi vše skvěle vynahradila. Nádherný příběh, o zádumčivém muži, který zasvětil svůj život ladění pian, láska a pečlivost, s jakou svoji práci vykonává, ... zajímavý pohled na celou situaci okolo války a jejího řešení

28.05.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Super knížka, skvělé vyústění děje, nečekané zvraty a tolik možností rozvíjet fantazii, zkrátka vše, co k dobré knížce patří. Třetí díl mě opět nezklamal, jen mi na konci bylo líto Jacoba, jak se něj snažili udělat blázna.

22.02.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tuto knížku jsem objevila díky čtenářské výzvě. Rychlé přečtení, ale skrytý význam ni zatím uniká. Snad až ji více "strávím", tak pochopím. Jinak musím vyzdvihnout nádherné ilustrace.

04.11.2018 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem si toužila přečíst a udělat si na ni vlastní názor, ale teď nějak nevím, jak ji zhodnotit. Z první poloviny knihy mám rozpolcené pocity, zvlášť, když pochybuje o tom, zda udělala dobře, že se vdala, to mě hodně zarazilo. Druhá polovina, kdy píše o závodech, o svých pocitech během nich a tak, mě bavila daleko více. Myslím si, že pravda bude někde tak na půl cesty. Rozhodně zajímavý pohled do zákulisí biatlonu a do jejího života s ním. Biatlon mám velmi ráda a Gábi jsem vždy velice fandila, přeji jí, aby byla se svým životem spokojená a našla správnou cestu, po které se vydat. Jen mě mrzí, co se během jejího ukončení kariéry a knihy semlelo.

11.10.2018 3 z 5

Zůstaň se mnou, brácho Zůstaň se mnou, brácho Alena Arbterová

Nevím proč, ale knížka na mě působila velice optimisticky, žádný náznak strachu, ale obrovská síla a chuť bojovat. Silný příběh

07.02.2018 5 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Kniha, ke které jsem se chystala strašně moc dlouho. Původně jsem si totiž nevědomky půjčila druhý díl, a až doma jsem zjistila, že je to vlastně pokračování. Pak jsem to neřešila, až teď nastal ten pravý čas, a musím říct, že knížka mě neskutečně bavila a pohltila. Nela neměla jednoduchý život skrz maminku, a novou rodinu jejího táty, ale užívá si života jak jen to jde, ve svém studiu vidí budoucnost a poslání, což se mi strašně líbí. Už se těším na vysněné pokračování, protože konec byl více než zajímavý :)

16.02.2021 5 z 5