Pavouček2 Pavouček2 komentáře u knih

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Autorku mám fakt ráda, ale tuto knihu už podruhé číst nebudu. Hodně se ztotožňuju s komentářem od grimik, hlavně toto: Na relativně málo stránkách je zde prostě od všeho trochu a přitom nic, nic zapamatovatelného. Guláš, který ale nikdo nezamíchal...

27.06.2023 2 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Super. Jako Mareš i Hecl. Musím říct, že tahle trojka rozhovorů jsou opravdu čtivý, zajímavý a určitě vím, že si je někdy s chutí přečtu, nebo i poslechnu moooc ráda :-) A doufám, že si pan Moravec zase vybere nějakou zajímavou osubu na knižní rozhovor :-)

11.04.2023 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Poslechnuto jako audioknihu a jsem ráda, že jí načetla sama Tereza, je to hned takový osobnější. Knihu jsem si prohlídla, no, mě fotky úplně neuchvátily, přála bych si jich tam teda z těch míst o dost víc... Vyprávění: někdy mě to bavilo, někdy jsem se i zasmála, někdy to šlo druhým uchem ven, ale jsem ráda, že jsem si jí poslechla i prolistovala.

29.06.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Čtivý, ze začátku drsný, smutný... Jen mě mrzí ten konec, byl moc urychlenej, že ani slza neukápla, a že jsem čekala, jak budu uslzená...

16.03.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Poslechnuto jako audiokniha, kde určité situace byly podbarvené hudbou, nebo jiným zvukem. Stojí za přečtení, nebo poslechnutí.

10.02.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Za mě taky zklamání, musela jsem jí odložit ani ne v půlce. Jak už zde bylo psáno...

19.11.2020

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Nádherná knížka o životě v horách, jak to měly ženy těžké, úplně mě to vtáhlo do jejich života. I ta jejich mluva.. Až na ten poslední příběh, ten tam snad ani nemusel být.

11.05.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Ze života, čtivý až běda :-D Mám moc ráda normální příběhy ze života, které jsou rozepsanány do několika let. A toto je opravdu povedený kousek, ke kterému se vrátím :-)

06.05.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvělý čtení, to nářečí nemělo chybu, to k těm příběhům prostě sedlo. A u posledního příběhu ze začátku jsem se od srdce smála, jak ta babka na toho dědka nadávala, jak jí vadilo i jen jak kouká :-D takový fakt ze života.

03.03.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná knížka!!

26.04.2017 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Čtivý i když vlastně smutný příběh... za mě by to mohlo být i víc podrobnější :-)

29.01.2024 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Poslechnuto jako audiokniha, čte Jakub Saic a moc se mi k tomu hodil. Bavilo mě to a vždy jsem se těšila na další poslouchání. Rozhodně to budu doporučovat dál a vyzkouším další dílka tohoto autora :-)

13.06.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Poslechnuto jako audiokniha, kdy hlavní postavy měli svůj hlas a tím jsem se krásně orientovala ve vyprávění. Navíc ta krásná hudba...

09.11.2021 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Poslechnuto jako audiokniha, za mě lepší toto podání, vyzněla hezky moravčina, hezky načtený.. Samotný příběh se mi líbil i nelíbil, otcova nemoc citlivě poddaná, tu jsem prožívala nejvíc, jinak mi u hrdinky vadilo časté střídání partnerů bez důvodů, ani nevím, koho z nich měla vlastně nejvíc ráda...

01.08.2021 3 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Rozhodně čtivá a zajímavá. Jen mě mrzo, že i když je to opravdu tlustá kniha, tak mě by zajímalo podrobně, ne přeskočeně: jak porodila, první rok dítě, jak onemocnělo a umřelo / jak se zabydlovala a pořídila ordinaci po přestěhování / jak se přiznala Markovi že měli spolu dítě/

08.07.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Poslechnuto a diky Vandě Hybnerový se mi to líbilo asi o víc, než bych to četla ????

07.11.2020 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Šílené a jak zde bylo psáno, ženy než vyrazí do těchto zemí, by si to povinně měly přečíst.

13.02.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Připojuju se k těm, co tu nad ní moc nejásají. Příběh ze součastnosti o Jess, ze začátku fajn, od půlky jsem to jen zrychleně projížděla očima. Příběh z minulosti, Stella, ten byl pěkný, ale ten konec mi přišel strašně odfláknutý, čekala bych ho podrobnější, že si popláču... a ono nic. A kdo má takové příběhy rád, ať si přečte knihu Slavík, ta mi nasadila laťku hodně vysoko :-)

27.11.2019 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Mě nechytla a ani jsem jí nedočetla. Vadilo mi, že je to na strašně krátké kapitoly, vůbec jsem si ty postavy neuměla představit, natož s nimi něco prožít, jejich osudy strašně zrychleně napsaný, ale situace politický rozepsaný až až..

09.09.2019

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě dobrý, bavilo mě to, hlavně daleko víc lepší ne Pražský erotikon.

11.02.2019 4 z 5