pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Četla se lehce a svižně. Měla jsem ji přečtenou v rekordním čase, ale znám mnohem lepší podobné knihy.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Našla jsem tam asi dvě básně, jestli se tomu dá říkat básně, které se mi líbily, zbytek bohužel nijak nezapůsobil.

10.05.2020 2 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kdo si tohle nepřečte, jakoby nebyl. Je to krutá, ale bohužel pravdivá kniha.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha se mi líbila, námět byl opravdu geniální, ale musím se připojit k předchozím komentářům, že mi přišla kniha nedotažená, neúplná, něco tam chybělo.

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tohle bylo tak dobré, že jsem po téhle knize dlouho nemohla nic číst, abych si nezkazila dojem.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Pro mě nejlepší horor ever!

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

V poslední době vychází tolik detektivek a thrillerů, že najít nějaký lepší je opravdu oříšek. Tady se to vyplatilo, četla se moc dobře.

10.05.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Tohle se opravdu moc nepovedlo. Ty básničky mi nepředaly žádnou emoci, prostě jsem to přečetla, zaklapla knihu, uklidila a nic.

10.05.2020 3 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

První kniha, co jsem od autorky četla a opravdu ne poslední. Bylo to super!

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Autorova klasická krasojízda.

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Jedna z autorových nejlepších knih. Občas tam bylo trošku moc vjemů, ale jinak je to hezké čtení.

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Měla jsem velká očekávání. Líbila se mi obálka i anotace, ale tím to tak končí, děj mě nijak moc nezaujal.

10.05.2020 3 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Tak tohle ano! Půjčila jsem si ji v knihovně a přečetla ji na jeden zátah.

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Velmi překvapivá a napínavá detektivka.

Těžká Barbora Těžká Barbora Jan Werich

Tohle je prostě český poklad.

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Kristýnu mám moc ráda a její kniha se mi líbila. Pár věcí se mi tam nelíbilo, ale nějaké myšlenky si zase pamatuji doteď.

Kniha politiky Kniha politiky John Farndon

Velmi poučná kniha, asi jako všechny ze série Velké ideje!

10.05.2020 5 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

Skvělá kniha! Takhle by se měla vyučovat historie a dějiny. Jednoduše, úsměvně a přehledně.

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krátký příběh, který ale předá všechno, co může, snoubí se s krásnými ilustracemi a vytvoří knihu, která nutí k hlubokému zamyšlení.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha s krásnou obálkou, která je napsaná lehce o tíživé situaci. Je to opravdu moc krásné.