pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Mám Miniera moc ráda a jeho Tmu řadím k nejlepším detektivkám, ale tohle za mě rozhodně ne! Vůbec mě nechytla, nelíbila se mi zápletka, prostředí, nekonal se žádný wow konec ani napětí. Občas mi přišlo, že to za autora to napsal někdo jiný.

10.05.2020 2 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Jedna z jejich lepších knih. Spolu s P.S. Líbíš se mi patří k mým neoblíbenějším. Je to hezký středoškolský romantický příběh.

Stalker Stalker Lars Kepler

Tady není ani co dodávat. Autoři prostě umí, přesvědčili mě už několikrát a vždy mě to pohltilo a bavilo, nejinak tomu bylo u Stalkera. Za mě palec nahoru.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Mně se kniha moc líbila. Autorka je opravdu velmi nadaná a fandím jí! Zajímavé téma, hezký příběh, postavy. Bylo to něco jiného, než jsem čekala, ale v pozitivním slova smyslu.

Počátek Počátek Dan Brown

Tak tohle za mě bohužel ne! Téma se zdá originální, aktuální, zajímavé. Moc jsem se na ní těšila, věřila jí, protože Browna miluju, ale bohužel ten děj si mě nijak moc nezískal a hlavně ten konec byl celý takový nemastný neslaný, celé to bylo takové hodně povrchové, zvláštní a neuvěřitelné.

10.05.2020 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Moc hezky napsaný thriller. Na můj vkus je tam možná až moc vjemů, ale jinak jsem ji přečetla jedním dechem.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Úžasné zakončení celé série. Už teď vím, že se k ní budu neustále vracet. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií a díky ní jsem znovu objevila young adult fantasy.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejlepší díl celé série! Půlnoční dvůr je místo, kam prostě chcete na dovolenou a mít po boku Rhysanda a skvělou partu kamarádů. Byla tam akce, láska, krásné popisy a mrzí mě, že to tak rychle uteklo!

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Taková nenáročná oddechovka, co nijak nepřekvapí, ale potěší, klasický popelkovský námět, ale musím říct, že nápad s dopisy se mi hrozně moc zamlouval, takže já jsem určitě spokojená.

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Knihy autorky mám přečtené všechny. Na tuto jsem se taky moc těšila a nezklamala mě. Yrsa umí skvěle vykreslit tíživou atmosféru, takže musím přiznat, že i když se běžně nebojím, tak tady jsem měla občas husí kůži. Jen ten konec byl trošku useklý na můj vkus.

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Hezoučká romance, kterou jsem četla už před 7 lety, ale vždy jednou za rok se k ní ráda vrátím. Je to takové celé milé a nenáročné.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivka, co nezklame! Jsou určitě i lepší detektivky a série, ale musím říct, že tohle byla pecka.

Siréna Siréna Kiera Cass

Je to taková pohádka pro mládež. Já už jsem možná nebyla úplně cílová skupina, ale ta obálka si mě získala a příběh se mi moc líbil.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tato kniha mě na začátku neuměla vtáhnout do děje, ale pak se rozjela klasická krasojízda autorky. Doporučuju všem! Hlavně romantickým duším, kdo nečetl Colleen, jakoby nebyl.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Na knihách Colleen mě mrzí jen to, že je máte vždy přečtené za chvíli, protože jsou tak hrozně krásné, romantické, ale ne klišoidní.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tak hrozně krásná romantická knížka, která ale není jen povrchové klišé, Colleen dá do každé své knihy vždy něco hlubšího a jinak tomu nebylo ani u této knihy.

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Ryzí detektivka s překvapivým koncem. Autorku mám moc ráda a ráda si přečtu i knihy další.

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Coben je sázka na jistotu. Četla jsem už tolik jeho knížek a u žádné se mi nestalo, že by se mi nelíbila. Všem moc doporučuji, protože tahle konkrétní je asi ze všech nejlepší.

Inferno Inferno Dan Brown

Klasický Brown. Kniha je čtivá, tajemná, dalo by se říct i aktuální a má všechno, co od knihy požaduju.

Scarlett 2 Scarlett 2 Alexandra Ripley

Skvělé zakončení mé milované série. Irsko tomu dodává všechno, co kniha potřebovala. Série, ke které se budu několikrát ještě vracet.