Patw Patw komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Silo je velmi příjemné překvapení. Až se mi chce napsat, že takto kvalitní knihu jsem už hezkou dobu nečetl. Atmosféra sila na čtenáře doslova křičí na každé stránce. Autor přesně ví jak čtenáře vtáhnout do děje, napnout ho a přinutit ho číst dál a dál. Naprosto strhující četba. Zapomeňte na mladé šestnáctileté hrdinky, co zachrání svět. Silo jde jinou cestou, reálnější cestou, cestou u které si řeknete, že se klidně může stát. Naprosto strhující.

Knihu doporučuji všem všemi deseti. Jsem rád, že se Howey objevil a přišel s tímto dílem, touto trilogií. Rozhodně si mě získal, už teď vím o dalších dílech, která bych od něj v budoucnu chtěl číst.

06.08.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Začalo mě to nudit hned na začátku. Od bestselleru jsem očekával víc.. Asi ani nemusím dodávat, že kniha skončila ve složce: Nedočteno. Čteno v anglickém jazyce.

03.10.2012 1 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl se mi líbil mnohem víc. Prvním ze dvou důvodů proč jsou to jen čtyři a ne plný počet hvězd je, že občas postavám až zbytečně dost dlouho utíká něco přímo před očima. Jindy jsou postavy ostré a bystré, ale pak najednou... si člověk říká jak se to chovají? A zadruhé, až moc často nám autor připomínal problémy naší hrdinky jakoby čtenář zapomněl, co četl deset stran zpět. Ale jinak opravdu povedený krimi příběh!

02.02.2021 4 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Velké poděkování hodné duši, která mi tuto knihu doslova naservírovala pod nos. Nevím kdy a zda-li vůbec bych se ke knize někdy dostal, a tím pádem bych netušil o jaké dílo bych se tím připravil. Do knihy jsem se okamžitě začetl. Hlavní postava Jacka mi byla od počátku sympatická. Děj samozřejmě naprosto povedený, připoutal mě a nepustil. Narůstající atmosféra, intenzita děje samozřejmě narůstala a u poslední části se kniha odložit jednoduše nedala. Opravdu povedené dílo. A co je plusem, děj se této knize dá věřit, realistické až to mrazí. Poznat tímto dílem autora, Michaela Crichtona, nemohlo být lepší.

29.03.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Přečteno jedním dechem. Od začátku do konce jsem knihu neodložil, nemohl jsem. Báječně napsané. Hned od samého začátku jsem byl pohlcen atmosférou knihy. Do detailu propracované postavy (především po psychologické stránce - jejich pozadí, minulost a nervové vypětí). Všechno to do sebe krásně zapadalo.
Člověk se při čtení detektivky neubrání tomu aby podvědomě nepátral po hlavním pachateli. Nevím zda jsem rád, že můj tip se nakonec potvrdil. Jen jsem nevěděl jak a proč.

Fascinující kniha s neuvěřitelným příběhem. Tak neuvěřitelným, že působí až moc reálně.

01.08.2013 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tohle bylo zklamání. Knihu jsem si pořídil jelikož se mi zamlouvala anotace, kniha mi byla doporučena a nadšené recenze a ohlasy čtenářů vedli k zakoupení knihy. Začátek se mi moc líbil. Eleanor je svá... v dobrém slova smyslu. Příjemné jsou vlastně všechny postavy. Jenže po pár desítkách stránek přišel zlom a příběh začal stagnovat. Nic se tam nedělo opět až do posledních osmdesáti stran. Člověk věděl kam to dějově spěje, jenže dle mého, ty dobré kapitoly byly následovány kapitolami o ničem, vata na pár stranách, jen aby se v další kapitole něco nasálo. Anotace knihy o příběhu moc nevydá - aspoň tedy ta v té anglické verzi - a člověk pomalu neví o čem kniha bude. Bylo by to příjemnější čtení kdyby některé linky/postavy dostali více prostoru. Kdyby kniha nebyla plná čtenářské vaty. Kdyby Raymond dostal více prostoru. A kdyby kniha byla o 200 stran kratší. Mrzí mě to, protože jsem se na knihu těšil ale ještě víc jsem se těšil až ji budu mít dočtenou abych mohl už číst něco jiného.

22.05.2020 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Knihu jsem si přečetl dvakrát. Musím říct, že napodruhé se mi líbila mnohem víc. I přestože jsem měl knihu přečtenou našli se části, které mě opět překvapili. Co musím obdivně pochválit jsou především osobnosti samotných lidí v knize. Jak jde děj dál tak se mění či upevňuje osobnost/charakter postav v této knize. To co tu King vyčaroval se opravdu povedlo. Nedivím se, že to napoprvé vzdal. Dostalo mě to...

01.09.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po delší době (po dvou letech) jsem musel hodnocení změnit ze tří na čtyři hvězdičky. Ačkoliv se kniha nečte tak hezky a plynule jako první dva díly, od kterých čtenář (resp. já) nemohl odtrhnout oči, i tak ději nic nechybí. Máme tu přece finále, konec trilogie bylo tedy jasné, že to bude místy drhnout. Jsou zde části, které člověka pohltí i části, které jsou trochu přehnané ale zase plné a občas i náročné na čtenářovu představivost. V knize se toho děje dost, jen tomu chybí ta plynulost prvních dvou dílů. Dočkáme se jak akce, napětí tak samozřejmě i překvapivých zvratů.

31.07.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto dokonalá kniha s malým ale... První ze tří částí knihy se četla fantasticky. Hltal jsem stránku po stránce, utvářel jsem si obraz o světě v němž Winston žije, vše bylo popsané do nejlepšího detailu. Druhá část mě nebavila. Opravdu mě nudily části s Julií a onou 'knihou', ale třetí část mě okamžitě opět nakopla a knihu jsem nemohl odložit dokud jsem jí nedočetl. Je to skvělá kniha - a jako fanoušek antiutopie a dystopie - jsem si knihu opravdu užil.

24.07.2013 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Jedna z nejlepších knih co jsem četl. Kniha člověka okamžitě vtáhne do děje a nepustí. Napětí postupně narůstá jak prostředím tak samotným dějem. Čím víc jsem poznával Katniss, její svět a lidi v něm, tím víc jsem knihu prožíval. Vtáhla mě do děje a nepustila. Přečteno za dva dny.
Po větším pátrání jsem zjistil, že autorka Collins se v římské historii inspirovala více, než je na první pohled znát. Kniha se četla jedna báseň.

29.05.2012

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Teprve teď poznávám o co jsem doposud přicházel. Nechápu, že jsem si Harryho nezačal číst už dřív. Ano pravdou je, že tato kniha není veledílem, ale ta kniha si na to nehraje, a jako kniha pro děti a mládež skvěle poslouží. Rowlingová přišla s výjimečným dílem a tím Harry zůstane.

03.04.2014 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Další kniha od této Velké autorky, kterou jsem vzal do ruky a téměř neodložil dokud nebylo dočteno. Kniha překypuje skvělou atmosférou a prostředí Egypta všemu dodává ojedinělé kouzlo. Opět povedený příběh s několika nečekanými zvraty v ději. Skvělá hra s postavami a možnostmi jedné vraždy a několika pasažérů. Nakonec asi jen dodám, že se opravdu jedná o perfektní detektivku.

25.09.2013 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu jsem četl až poté co jsem film znal vlastně zpaměti, a i přesto jsem byl překvapený tím, že kniha obsahuje jiné scény, jiné detaily a vlastně tím i jiné dění - i když hlavní děj je stejný. I přesto doporučuji knihu všem i těm, kteří viděli film - a hlavně jim. Perfektní kniha opravdu zajímavé a originální téma.

02.07.2013 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Při čtení posledního dílu jsem měl pocit, že se autorka nudila, a potřebovala tu knihu rychle dokončit a ukončit děj. Kniha má spoustu slabých míst. Konec jsem si představoval jinak, a Suzanne Collins ho neodpusím.

29.05.2012 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tato kniha mě lákala již delší dobou ale dostal jsem se k ní až nedávno a náhodou. Očekávaní nezklamala, děj se mi líbil, atmosféru to mělo, postavy popsané tak že by jste si řekli, že je znáte a to i samotné městečko, kde se děj odehrává. Ale jednu hvězdu jsem musel ubrat protože konec byl zvláštní. V momentě, kdy čekáte na rozuzlení tam najednou autorka nacpe zbytečnou kapitolu, a to narušilo celé vyvrcholení děje. A nutno dodat, že zde jsou dvě věci, které "vyřešeny" či vysvětleny autorkou vůbec nebyly.. je to tak ponechané na čtenáři a jeho fantazii.

07.01.2021 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Tak moc jsem se na tu knihu těšil, jak díky skvělé anotaci, která nabízela parádní čtení tak i díky nadšeným ohlasům, ale z knihy jsem si odnesl jen smíšené pocity. Ono by se mi to líbilo víc, ale musel bych některé věci vyškrtat jako démona, který pronásleduje naší "hrdinku" Lindu. Celá ta hra mi vlastně přišla zbytečná, sice je to dramatické, ale na konci vlastně k ničemu bez smyslu i když některé zápletky mají překvapivé rozuzlení. Ačkoliv děj místy kulhá, atmosféra by se dala krájet a proto za mě 4 hvězdy.

13.08.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

To bylo zklamání. Na Dívku ve vlaku jsem se hodně těšil, a ačkoliv ze začátku plnila má očekávání konec mě naprosto zklamal. Se stylem, kterým je tato kniha napsaná ani s postavami jsem problémy neměl. Hlavní hrdinka mi přišla i přes svou "komplikovanost" sympatická a byl jsem jí schopen porozumět. První půlka se četla hezky, pravdou je, že ke konci jsem knihu odložit nemohl, ale o to víc mě to každou další stránkou přestávalo bavit. Od začátku třetí třetiny přichází pokusy autorky o zamotání děje, od svedení čtenáře ze stopy jednoduše nazmar. Celý konec je poté těžce uvěřitelný a tím pádem o ničem. Za mě tři (silné) hvězdy.

30.12.2015 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

S posledním dílem této série jsem měl velké starosti. Nejprve mě rozčilovalo rozdělení kapitol na vyprávění od Tris a Tobiase/Čtyřky. Nevadilo by mi to, kdybych na to byl zvyklí už od začátku (jako u jiných knih), ale pokud napíšete první i druhý díl z pohledu hlavní postavy, a třetí díl najednou z pohledu dvou postav to už je trochu zbytečné. A musím říct, že vyprávění Tobiase mě vůbec nebavilo.

Samotný děj se také táhl. Žádná velká akce. Vždy jen malé akční části, které drželi napětí maximálně na dvou stránkách. Nic velkého, co by mě nutilo honem rychle číst dál, hltat stránku po stránce.

Samotný konec, kdo by to čekal, že? Na jednu stranu bych si představoval jiný konec, na druhou stranu oba palce nahoru za odvahu autorky vydat se úplně jiným směrem jak jiní young-adult autoři. To oceňuji.

11.10.2014 2 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Po dočtení ve mě zůstala hořkost. Ale je to ta příjemná hořkost, kterou autorka knihy určitě chtěla vyvolat u čtenářů, a to se jí povedlo na jedničku. Síla této knihy je v jejím sympatickém zpracování, krásnému příběhu a propracovanému ději. Knihu člověk zvládne přečíst během jednoho dne, nejedná se tedy o velké tlusté dílo ale to mu vůbec neubírá na 'velikosti'.
Jedná se o žánr který mi je sympatický a sedne mi. Antiutopie je prostě má. Takže já každou stránku vnímal, děj, barvy.. to všechno ke mě přicházelo stránka po stránce. Nemám co bych knize vyčetl.

14.06.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Hodnocení jsem po čase musel ze 4* zvednout na 5*. Do knihy jsem se na podruhé začetl úplně omylem a jako "po másle" jsem jí dočetl. Je to chytlavě napsané, a když čtenář zapomene na realitu a otázku zda by život v této knize byl možný, určitě si knihu maximálně užije. Kniha má co správná kniha ve stylu antiutopie má mít, nepostrádá zajímavé postavy, akci a napětí, díky těmto věcem si čtenář knihu vychutná.

08.04.2014 5 z 5