ParallyShawy ParallyShawy komentáře u knih

Tajemství papyrů Tajemství papyrů * antologie

Jednoho dne jsem dostal doporučení na jednu knihu a tak jsem ji hledal po antikvariátech. Náhle jsem narazil na antickou knihovnu a začalo mne to zajímat. Tajemství papyrů je moje první z této série a v tuto chvíli ke mě putuje zbytek do sbírky co si hodlám přečíst.

Kniha je seřazena od ozámení narození dítěte a průběžně přechází až k úmrtí... to vše propleteno úředními listinami i osobními dopisy.
Tento náhled do minulosti obyčejných lidí, kteří suma sumárum řeší stejné starosti i radosti jako my, je dobře čtivý. Člověk se vžije do osoby, která dopis psala i do situace adresáta a prožívá drobné příběhy někoho, který už tu mnohá staletí není mezi námi.

01.03.2021 5 z 5

Hrad temnoty Hrad temnoty J. H. Brennan

Tohle byl můj první gamebook v životě, takže proto se mi to tolik líbilo. Z dnešního pohledu se nejedná o tolik promakanou knihu svého druhu. Vyskytuje se zde poměrně málo odkazů.

26.09.2022 4 z 5

Armády smrti Armády smrti Ian Livingstone

Jeden z těch klasických FF gamebooků, avšak tady vedete do boje armádu. Procházíte tedy menšími šarvátkami, ale i velkou bitvou a občas prostě... umřete, tak jak je to u těchto GB zvykem. Za mě super díl.

26.09.2022 4 z 5

Logické hádanky a jak je řešit Logické hádanky a jak je řešit Muriel Mandell

Zábavná kniha plná hádanek, do kterých jsem se ve svém dětství začetl. I dospělí občas měli co dělat, aby přišli na správnou odpověď.

26.09.2022 5 z 5

Keltští hrdlořezové Keltští hrdlořezové Terry Deary

Rozhodně moje první kniha, jelikož jsem jako malý kluk prostě potřeboval vědět co jsou to ti Keltové. A rozhodně jsem nebyl zklamaný jelikož kniha srší vtipem a s doprovodem ve formě ilustrací to vytváří ten druh čtiva, který si klučina představuje a mohlo by ho zajímat.

Ničemní Normané Ničemní Normané Terry Deary

Tento díl jsem ze série četl nejvíc krát. Dokonce jsem si k němu v dětství vytvořil svůj soundtrack. Při čtení se dítě otrká, když zjistí, že ne vše bylo a je na světě růžové. A i kdyby nám to rodiče zakazovali (což kupodivu ne a dokonce nám tyhle knížky dobrovolně kupovali), tak většina z kluků mého ročníku by se k Děsivým dějinám stejně dostali.
Při čtení o Normanech Vám vlastně dojde, že ten Britský ostrůvek je ve finále směsice různých národností, které se přes něj občas přehnali a usadili se. A to platí ve finále o všech zemí světa.

USA USA Terry Deary

Přesně jak jsem čekal, tento díl u lidí obstojí méně kvůli brutálnějšímu zpracování informací. Můžu upřímně říci, že na mě žádný z faktů v knize nezanechal nějaké vážné následky až na to zjištění, že lidský rod je prevít.
Navíc ti aztékové a keltové nedělali o nic menší zvěrstva.

Strašná druhá světová válka Strašná druhá světová válka Terry Deary

Dějepisné události s trochou toho humoru kombinovaného se zesměšňováním učitelů a školy. A stejně tak jak je tomu u Úžasné Zeměplochy, kde polovina úspěchu je pro mě ilustrace Joshe Kirbyho (v tomto případě pouze obálky knih), i zde a hlavně zde je polovina veškeré zábavnosti v ilustracích Martina Browna. Tento díl patří mezi ty nejlepší ze série.

Dvanáct sošek Almiru Dvanáct sošek Almiru Michael Bronec

Než přejdu k tomu podstatnému, povím Vám příběh, který se opravdu stal...
Stalo se Vám někdy, že jste po něčem toužili, začali jste to hledat a vzápětí jste to ihned našli? Takováto méně pravděpodobná náhoda se mi stala právě včera.
Dvanáct sošek Almiru je poslední věc, poslední modul co mi chyběl od Altaru. Tři dny zpátky jsem se rozhodl, že nahodím inzerát a uvidím, jestli se toho nechce někdo zbavit a také za kolik peněz - očekával jsem větší sumičku než bych byl ochoten dát. Včera ke mě dorazily krabice od švagra, že tam má nějaké fantasy čtení a že si to mohu nechat a přidat do knihovny.
Jakou jsem měl radost, když jako první na mě vykoukl tento modul... musel jsem ho hned prolistovat.
Almir je kontinent, na kterém se odehrává dobrodružství, které Pán Jeskyně alias PJ (čti pídžej) si dle tohoto modulu připraví pro své hráče. Jak titul již napovídá, hlavní zápletka se motá kolem hledání dvanácti sošek. Modul je pěkně psaný a stejně jako u jiných i zde se nechává a podporuje se prostor pro fantasii PJ, který tento svět může obohatit o svoje nápady.

Pokud máte k dispozici tento modul, ale hrajete RPG podle jiných pravidel, tak statistiky se dají poměrně dobře předělat.

02.05.2021 5 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Zbyněk Dach

Tak druhé vydání i s podpisem autora je na světě ;)

23.04.2021 5 z 5

Černé stíny Černé stíny Zbyněk Dach

Zajímavý děj, který se spolu se souboji rozvíjí až do finále, které mě v určitých směrech překvapilo... a to myslím v dobrém. Až malinko pozapomenu co se kde odehrávalo, tak si to určitě dám znovu.

19.04.2021 5 z 5

Osudové okamžiky dějin Osudové okamžiky dějin Joseph Cummins

Jako historikofila mě tato kniha přitáhla nejprve svou grafickou úpravou. Aniž jsem věděl co zde najdu za informace a jakým způsobem je kniha psána, musel jsem si udělat radost a knihu si pořídit. Ta druhá přitažlivost byla v tom, že styl psaní člověka kolikrát vtáhl do dané situace či doby. Úplně jsem se vcítil do situace, kdy jste členem lehké britské jízdy, která si to pádí "údolím smrti" a frontálním útokem se snaží zničit děla, která při první salvě rozmetá vlnu jezdců před Vámi a vy sledujete oheň a krvavý prach.

14.04.2021 5 z 5

Zbraně sečné a bodné Zbraně sečné a bodné Eduard Wagner

Spojte do jedné osoby larpistu, kreslíře, milovníka historie či zbraní a máte ideální osobu, pro kterou je tato kniha určená.

14.04.2021 5 z 5

Zlatá pavučina Zlatá pavučina Zbyněk Holub

Pro milovníky zlodějů (těch herních, ne těch v politice apod.) je to v podstatě nutnost tento modul. A i když dnes třeba nehrajete dle pravidel DrD 1.6 a nižší, tak je zde spoustu věcí které využijete i jinde. Tohle byl zásadní modul pro mého hobitího zloděje.

Dračí Doupě II - Bestiář Dračí Doupě II - Bestiář Karel Černín

Nejlepší ilustrace co jsem u českých her na hrdiny do té doby viděl. Nálož inspirace i pro jiné herní systémy, jelikož DrD2 bohužel nikdo skoro nehraje (teď jsem se dotkl asi některých lidí). Každopádně jestli Vám pravidla Dračího doupěte 2 nevyhovují, tak Bestiář stojí za to.

Dračí doupě Plus: Bestiář Dračí doupě Plus: Bestiář Matouš Ježek

Neznám moc lidí, ale existují tací, kteří hráli/hrají dle pravidel Dračí doupě+. I já mám tyhle pravidla, ale jediné co jsem od "Pluska" fakt četl, tak je právě bestiář. Je vlastně jedno dle čeho parta lidiček hraje. Bestiář+ dodá spoustu informací a inspirace, tudíž doporučuji. Narozdíl od Dračáku1.6 se "Plusko" dá ještě sehnat.