Keltští hrdlořezové přehled

Keltští hrdlořezové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2288/keltsti-hrdlorezove-2288.jpg 4 132 132

Kniha Keltští hrdlořezové vám odhalí skutečnou pravdu o divokých válečnících, kteří se nebáli vzdorovat ani prohnilým Římanům a kteří měli ohavný zvyk sbírat hlavy nepřátel. Dozvíte se zde, proč keltští válečníci bojovali úplně nazí, jak uchovávali mozky svých nepřátel nebo proč se Keltové při pohřbech smáli. Přečtete si také zajímavé příběhy o svatých mučednících, příšerném keltském dětství a tajemných druidech, kteří prováděli tajemné obřady s lidskými oběťmi.... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Cut-Throat Celts

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Keltští hrdlořezové. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
09.12.2023 5 z 5

Bože, vďaka, že žijem v dnešnom časopriestore... Ku knihe len toľko, že je tradične dobrá a vtipná, ako to už je u Terryho Dearyho zvykom.

kristijan
15.11.2022 4 z 5

Moc dobré. Když čtení proložíte komiksy o Asterixovi, spousta věcí do sebe zapadne a dá se tak nenásilně získat celkem pěkná představa o tom, co byli asi Keltové zač. U některých pro mě zajímavějších částí, jako byli třeba druidové nebo legenda o Artušovi, bych ale klidně snesl trošku podrobnější pohled (i kdyby to bylo na úkor občas docela povedených vtipů, kterých je knížka plná).

Taťka Hraboš
02.02.2022 5 z 5

Ze všech knih, které jsem zatím ze série četl, ta nejlepší. Vyvážená, bez slabých míst, autor v ní plně využil svého přebohatého repertoáru výrazových prostředků. Takhle nějak by se měly dělat učebnice pro děti. Možná tu svou roli hrálo i to, že Keltové byli opravdu mimořádně zajímavý národ, a ačkoli nám zřejmě z velké části v krvi kolují jejich geny, nic moc se o nich člověk ve škole nedozví.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Keltští hrdlořezové v seznamech