USA

USA https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177112/desive-dejiny-usa-177112.jpg 4 73 7

Přečtěte si o příšerných podrobnostech ze života prvních amerických osadníků, jak vypadala bitva za války Jihu proti Severu nebo který president se bál sahat na vypínače, poznejte pravdu o Billym Kidovi a "Calamity" Jane a zkuste si, jestli byste dokázali přežít na amerických prériích. Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé!

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The USA , 2001

Legendre
19.09.2022 3 z 5

Zábavné jako vždy, ale sem tam - a bohužel víc sem než tam - vymyšlené a lživé. Až nečekaně často. Takže bacha, pro pobavení dobrý, ale nevěřit všemu, co se tu píše.

ParallyShawy
04.05.2021 5 z 5

Přesně jak jsem čekal, tento díl u lidí obstojí méně kvůli brutálnějšímu zpracování informací. Můžu upřímně říci, že na mě žádný z faktů v knize nezanechal nějaké vážné následky až na to zjištění, že lidský rod je prevít.
Navíc ti aztékové a keltové nedělali o nic menší zvěrstva.

MOu598
29.06.2019 2 z 5

Knížka se mi nelíbila. Psala především o krutostech (vím, že je to téma série). Věřím, že byly, ale předkládat dětem co nejkrutější - to je moc. Autor to přehnal.

helusa2
08.05.2017 3 z 5

V knížce jsem našla opravdu hodně nových informací - i díky tomu, že jsem se o historii USA nikdy nezajímala (proto jsem knihu také četla). Jen se mi už trošku začal nelíbit styl Terryho Dearryho... Na mě trochu moc zlomyslných vtípků ala Poseroutka... Bohužel. Předchozí knížky, které jsem četla, mi přišly lepší.

Vendula39
15.07.2016 3 z 5

Knížka plná informací o Americe a životě v ní.

Dep8
14.12.2012 3 z 5

Děsivé dějiny tentokráte USA, zase nemám co vytknout, kniha rozsáhlejší než další ze stejné série. Opět plno zajímavých informaci podaných humornou formou.

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Amerika od počátku...... Spousta nových informací.