PanKérka PanKérka komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejprve jsem nevěděla, co od knihy čekat. Musím ale říct, že mě naprosto zaujala. Občas jsem nad některými scénami jen nevěřícně vrtěla hlavou. Hlavně nad tím, jak se zvířata nechala krmit lžemi od prasat. Je to opravdu pozoruhodné dílo a poslední věta celé knihy je naprosto dokonalá:
"Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti"

27.10.2014 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Nejdřív jsem si myslela, že mě to jako straší knížka nebude bavit. Ale opak je pravdou. Je to naprosto úžasná kniha, která mě uchvátila Holmesovými postupy a dedukcemi.

07.07.2013 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Jestli jsem někdy umírala nudou-bylo to u této knihy..

02.02.2011 1 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Rozhodně další ze skvělých knih od Kinga. Ačkoliv řekla bych, že už jsem od něj četla i lepší věci. Ale na tohle si rozhodně nestěžuju. Nejvíc mě zaujalo Prodlužování času. Škoda, že to nejde v realitě. Ačkoliv to neštěstí bych asi nesla těžko i u někoho, koho opravdu nenávidím..

18.01.2012 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Perfektní. Sice upíry nemám ráda, ale tohle je fakt dobré.

23.01.2011 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Taky moje první knížka od něj. Vážně skvěle napsané. Úplně mě to vtáhlo do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

23.01.2011 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Detektivky normálně nečtu, ale u moře jsem neměla jiný výběr. Od začátku to bylo zajímavé, ale pak už to bylo jen strhující. Myslíte, že víte kdo je vrah a ono nic. A když už to opravdu víte, tak zjistíte, že je to někdo úplně jiný. Četla jsem to jedním dechem.

26.07.2014 5 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Asi jsem divná, ale kniha mě nějak moc nezaujala. Nebyla špatná, ale čekala jsem něco víc. Možná to bude tím, že jsem se už dříve pro své dobro proti myšlence exorcismu obrnila.

27.09.2013 3 z 5

To To Stephen King

Opravdu snad nejlepší horor co byl kdy napsán!

16.03.2011 5 z 5

Garfield - místo na slunci Garfield - místo na slunci Jim Davis

Můj první Garfieldovský komix :)

10.02.2011 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zajímavý a poutavý příběh. Rozhodně žádné kopírování nějakého hloupého Stmívání.

23.01.2011 4 z 5

Milá knížka, kterou rychle zhltenete. Graficka je zpracovaná opravdu krásně, obsahově to žádné převratného informace nejsou, ale je to příjemné počtení. Člověk se alespoň zamyslí nad tím, že by všechny ty, vlastně běžné věci, které tvoří hygge, mohl zase trochu zařadit do svého uspěchaného života.

19.02.2019 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tohle je moje druhá kniha od Greena. Mám u jeho knih pocit, že jsem na ně asi už moc stará, ale na druhou stranu se zrovna v téhle knize hrozně moc vidím v těch postavách. Tak moc, až mě to trochu děsí. Takže i když mi Will Grayson na jednu stranu přijde jako trochu infantilní kniha, je vlastně úplně skvělá a čte se jedním dechem.

21.06.2018 4 z 5

Nemilovaná – Z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná – Z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Musím říct, že jsem čekala trochu něco jiného. Kniha se mi moc dobře nečetla a nedávala mi někdy ani úplně smysl. Asi jsem k ní nenašla ten správný přístup.

20.10.2014 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha byla docela zvláštní. Nejdříve bylo všechno krásné a nic se nedělo. Zvrat nastal až někde po půlce knihy po oné události s Gagem. Což samo o sobě bylo takové nečekané, až možná nevhodné. Byla to taková facka. Až na posledních pár stránkách knihy jsem byla napjatá. A stejně jako u Gage to s Rachel bylo takové nijaké. Prostě jen obyčejné poznání a nic víc. Takže kniha pěkná, ale mezi nejlepší Kingovky u mě nepatří.

21.04.2014 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Povinná četba - z vlastního zájmu bych po tom nesáhla. Chápu, že to má vyjadřovat úplně něco jiného, ale mě to prostě nezaujalo.

02.01.2014 2 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Ze začátku mě kniha mírně štvala svou nechutností. Ale potom, co jsme přešli začáteční "sračkotchoře" se příběh úžasně rozvinul a já ani na poslední stránce při posledním slově nevěřila, že už je vážně konec. Zase jeden mistrovský příběh. Díky pane Kingu!

17.08.2013 5 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Dobré, ale trochu slabší, než předešlé díly.

04.01.2013 4 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Krásné pokračování série. Jen škoda, že musel opustit Debbie. Ale při vyjednávání s Muloughem už jsem si málem myslela, že mu ji chce dát. Pak jsem si ovšem vzpomněla na Darrenův nevyřčený plán. Prostě paráda!

03.01.2013 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Slyšte mě, to žádám. Neskutečně úžasné pokračování. Nemůžu se dočkat až zjistím, co se stalo dál. Na druhou stranu se ale netěším až dočtu poslední stránku a posledního dílu a už nebudu moci putovat s Rolandovým ka-tet. Ale i tak, tenhle příběh budu mít v srdci navždy! Pane Kingu všechna čest!

09.04.2012 5 z 5