Paja11.11 Paja11.11 komentáře u knih

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Na knihu jsem se těšila, jelikož mě lákala zajímavým světem. Příběh se mi moc líbil a konec mě vzal za srdce, pár slz ukáplo. Avšak dávám o hvězdičku méně, jelikož mi chvílemi nešla udržet pozornost, ne vždy mě kniha dokázala vtáhnout do děje a někdy jsem se tak ztrácela.

07.05.2024 4 z 5

Sedlák proti Hitlerovi Sedlák proti Hitlerovi Erna Putz

O Františkovi jsem doposud nevěděla a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.
Z prvu mi dělal problém, jakým způsobem je kniha napsaná, ale později jsem si zvykla.
Každý příběh z tohoto období člověka zasáhne a zde tomu nebylo jinak.

22.11.2022 4 z 5

Jsem mile překvapena, ačkoliv některé povídky byly horší, tak se mi obecně tato kniha povídek líbila. Děsil mě popis jak různých skutků (např. Černý kocour), tak hlavně míst (např. Jáma a kyvadlo).
Povídky se četly dobře, ale člověk musel vnímat každé slovo, jakmile mu něco uniklo, ztratil se ihned v ději, takže to nebylo úplně lehké čtení, i přesto není ale co vytknout.

25.07.2022 5 z 5

Prdel! Prdel! Nela D. Aston

Tohle určitě není pro každého. Ale mně se to líbilo, je to přeci jen něco jiného. Jsem ráda, že mi to dodalo jen další doporučení na knihy. Navíc jsou zde poučné texty, skvělá básnická díla a nebo i vtipné úryvky. Ozdobeno krásnými ilustracemi a i fotkami, není co vytknout.

11.11.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Co se týče děje, tak ten byl skvělý, nápaditý, zajímavý i napínavý. Ale nelíbilo se mi autorovo psaní, zbytečné popisování věcí na několika stranách, kde čtenář přestane vnímat, co čte. Bez toho by kniha ode mě dostala vyšší hodnocení.

21.12.2019 3 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Kniha se četla velice dobře. Měla ale velký nedostatek a to v tom, že se děj neskutečně táhl. Bylo zde několik stran, kde se prakticky nic nedělo a bylo to jen o tom samém. Ale závěr vás zase přesvědčí, že kniha je opravdu dobrá a holocaust je spatřen i z jiného pohledu a to očima Josefa Roubíčka.

20.12.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Autorka mě hned zatáhla do děje už při prvních stránkách. I když mě Jude někdy štvala svým chováním nebo rozhodnutím, i tak mi přirostla k srdci a později jsem i chápala její chování. Název Krutý princ opravdu vystihuje příběh knihy a obálka je taky moc povedená. Knize nemám co vytknout a už se nemůžu dočkat na pokračování.

22.05.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tohle byla první knížka, kterou jsem od Patrika Hartla přečetla a určitě sáhnu pro další. Knížka se mi četla moc dobře. Zasmála jsem se a skoro jsem se i u ní rozbrečela. Knížka je skvělá a určitě se k ní jednou znovu vrátím.

13.02.2019 5 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Tahle kniha byla nejhorší ze série. Nemohla jsem se dostat do děje. Děj mi totiž přišel zmatený, nezáživný a dost jsem se v něm ztrácela. Když už mě začala kniha bavit, tak jen na chvíli. Pro mě je tahle kniha veliké zklamání

26.07.2018 1 z 5

Hledám chlapa do Vánoc Hledám chlapa do Vánoc Jenny Stallard

Já jsem s knihou velmi spokojená. Velmi odpočinková kniha, napsaná jednoduše o životě mladé ženy. Někdy mi hlavní hrdinka lezla krkem, ale každá dělá rozhodnutí, které ne každý pochopí, a to musím vyzdvihnout, že bylo velmi osvěžující.
Ke knize se určitě pro zrelaxování někdy opět vrátím.

06.12.2023 4 z 5

Beauchamp Hall Beauchamp Hall Danielle Steel

Jednoduché a rychlé čtení. Pěkný příběh, který se dobře četl. Vadilo mi jen, jak byl konec až moc urychlený.

15.07.2023 4 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Některé povídky mi nesedly, některé byly šílené a fascinující, ale dohromady to stvořilo velice příjemně čtivou sbírku povídek.

10.10.2022 4 z 5

Môj priateľ Ježiš Môj priateľ Ježiš Lars Husum

Ze začátku mi kniha přišla brutální, což jsem nečekala, ale v druhé polovině byla kniha úplně odlišná od té první.
Kniha byla čtivá, příběh byl zajímavý a originální, ale z konce jsem byla dost zmatená a řekla bych, že mi na něm něco vadí.

08.08.2022 4 z 5

Okem vrány Okem vrány DeSales Harrison

Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem se do knihy začetla a už už jsem ji chtěla odložit. Nakonec mě ale děj pohltil. Napínavý s velkými zvraty. Postupně se odkrývá příběh, který je opravdu nečekaný a depresivní.
Ačkoliv v knize bylo skoro vše, nezdálo se mi to překombinované a i když mi ze začátku dějové linky dělaly problém, dalo se v nich později zorientovat.
Přiznám se, že i slza ukápla a po přečtení se ve mně díky knize mísilo spoustu pocitů.
Autor píše zajímavým stylem a využívá krásná slova. A krásná obálka vše hezky podtrhuje.

19.05.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tohle se neskutečně povedlo a to jak obal knihy (i barva knihy je během čtení jasná), tak především její obsah. Ano, ze začátku chvíli trvá, než člověk zjistí a spojí si, kdo k sobě patří, kdo je čí muž, dítě apod., ale po chvíli se člověk hned zorientuje. Každý z nich měl tajemství (a nejen jedno) a také spoustu svých vlastních problémů.
Kniha se četla velice dobře, byla jsem pořád napjatá a chtěla jsem číst dál a dál, abych co nejdříve zjistila, jak to bude dál.
Určitě po knize sáhnu znovu, věřím totiž, že i napodruhé zjistím spoustu věcí, které mi mohly uniknout.

14.02.2022 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Když jsem byla mladší, knihu jsem pořádně nepochopila. Přišlo mi to nudně lehké se zbytečně moc výpočty. Sáhla jsem po knize ale znovu o dost let později a mile mě překvapila. Výpočty mi nevadily, lehká kniha samozřejmě je (jelikož je dost předvídatelná), ale opět je zde spousta krásných myšlenek k zamyšlení a příběh hezky plyne a moc dobře se čte.

29.12.2021 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Přečetla jsem podruhé po několika letech a musím říct, že mě stále neomrzela. Vývoj vztahu mezi Milesem a Alex, zápletka ve škole a Alexina schizofrenie (kvůli které v podstatě nevíte, co je uvnitř její hlavy anebo skutečné) je napsáno čtivě a hezky, není co vytknout.

23.09.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se četla dobře, sáhla jsem si pro ni kvůli oddychovému čtení a udělala jsem dobře. Oddychovka jak vyšitá. Ale myslím si, že je to zbytečně zdlouhavé, klidně bych alespoň 200 stran ubrala a bavilo by mě to více. Samozřejmě děj je spíše pohádka a někdy mě Anna i štvala svým chováním. Každopádně až si zase budu chtít přečíst oddychovku sáhnu po druhém díle.

18.07.2020 3 z 5

Kašlu na muže! Kašlu na muže! Zsuzsa Rácz

Kniha se mi vůbec nelíbila. Nedočetla jsem ji. Hlavní hrdinka mi nesedla a styl psaní autorky taky ne. Čekala jsem od knihy něco jiného.

24.03.2019 odpad!

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Prvních pár stran mi dávalo zabrat, ale velice brzy jsem se do knihy začetla. Kniha byla čtivá a zajímavá, závidím hlavní hrdince, že může cestovat mezi dimenzemi. A i obálka knihy je naprosto dokonalá. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

31.08.2018 5 z 5