Sedlák proti Hitlerovi přehled

Sedlák proti Hitlerovi
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451897/bmid_sedlak-proti-hitlerovi-c2S-451897.jpeg 4 10 10

Kniha podává barvitý životní příběh rakouského sedláka, který odmítl obsazení své země nacisty a následně i službu v nacistické armádě. Přečtěte si intimní příběh o síle nutné k odporu a o odvaze, kterou potřebuje člověk pro to, aby si udržel čest tváří v tvář světu, který jeho důvodům nerozumí. Franz Jägerstätter byl beatifikován v roce 2007, ještě za života své ženy a tří dcer. České vydání knihy obsahuje i výbor zásadních Jägerstätterových textů, dopisů a přípisů. Na motivy jeho života natočil v roce 2019 režisér Terence Malick film Skrytý život, který získal cenu ekumenické poroty na festivalu v Cannes.... celý text

Válečné Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Franz Jägerstätter - Märtyrer, leuchtendes Beispiel in dunkler Zeit , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sedlák proti Hitlerovi. Přihlašte se a napište ho.

skok01
21.02.2024 5 z 5

Velmi silné svědectví o velké víře, odvaze a důvěře.
Vzhledem k okolnostem, době a režimu se jedná skutečně o nebývalý čin obrovské odvahy.

Paja11.11
22.11.2022 4 z 5

O Františkovi jsem doposud nevěděla a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.
Z prvu mi dělal problém, jakým způsobem je kniha napsaná, ale později jsem si zvykla.
Každý příběh z tohoto období člověka zasáhne a zde tomu nebylo jinak.

huhuhu
07.09.2021 4 z 5

Životopis rakouského sedláka Franze Jägerstättera, který byl popraven za to, že za druhé světové války z důvodů svědomí odmítl sloužit v nacistické armádě. V roce 2007 byl papežem Benediktem XVI. prohlášen za blahoslaveného.
Franzův příběh je obdivuhodný, představuje člověka, který se odvážil jít proti proudu, i když věděl, že za to zaplatí svým životem. Toto knižní zpracování mi sice přijde trochu nedotažené, rušilo mě např. přeskakování v čase a v českém překladu též překládání německých jmen (Franz jako František, Rozálie jako Růženka apod.), ale pro seznámení s osudem tohoto nevšedního člověka svůj účel splnilo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sedlák proti Hitlerovi v seznamech

Autorovy knížky