Pain Pain komentáře u knih

Hřích Hřích Sharon Page

U knihy mi chybí zařazení do žánru erotika. O sex tu jde v první řadě. Venetia i hrabě jsou zajímavé postavy. Líbil se mi přístup hraběte k Venetii a to, že jí chtěl dát šanci užít si sexuálních hrátek a "nepoškodit" to, co v té době bylo u nevěst ceněno. Nicméně jejich příběh je upozaděn a popis erotických scén je to hlavní. Což je škoda. Chybí mi taková vyváženost mezi obojím.

27.02.2023 3 z 5

Lovcův odkaz Lovcův odkaz Alex Drescher

Líbilo se mi to. Super hlášky, zajímavé pojetí světa. Děj má švih. Jen náš hrdina do nového života vklouzl tak nějak moc lehce. Těším se na pokračování.

06.02.2023 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Hodně nenáročný výplach v podobě jednorázovky. Nejsem cílovka, byť je uvedeno "pro ženy" a ne pro dospívající dívky. Věřím, že např. v sedmnácti by se mi kniha moc líbila. Nicméně svůj účel splnila - zabila chvilkovou nudu.
Nejsem fanda takových destruktivních vztahů, kdy jsme spolu/nejsme spolu. Konec byl najednou uspíšený. Zbytečné "drama". Oslovení holoubku/holubičko mě docela štvalo.
Chyby no comment - chvílemi mi přišlo, že snad překládal strejda Google překladač. Dnes už knihy neprochází češtinářskými korekturami? Kdysi jsem pracovala ve vydavatelství a dělala předtiskovou přípravu. Vždy bylo několik korektur přímo od češtinářů.

05.04.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Po dlouhé době jsem se dostala ke čtení a chtěla něco odpočinkového. Jo a protože mě Netflix seriál stále nabízel, tak jsem se mrkla i na seriál. Kladně hodnotím jen chemii mezi dvěma hlavními představiteli.
Kniha? Klasická červená knihovna, taková jednohubka. Je jasné, že další díly budou jak přes kopírák (špatná zkušenost, nechci lásku, zamiluji se, pohádám a udobřím se - snad jsem něco nevynechala). Tak jak to u podobných sérií bývá. Za mě: divím se, proč Netflix zfilmoval zrovna tuto kniho. Řekla bych, že by se našly lepší.

27.08.2021 4 z 5

Procitnutí půlnoci Procitnutí půlnoci Lara Adrian (p)

Jak píše johana3160 - něco tomu chybělo. Nenadchlo, ale ani neurazilo. Jednohubka.
Co si budeme povídat. Pojede se podle klasického scénáře - single bojovník, potká svoji Vyvolenou, fáze toužení, fáze odmítání (z různých důvodů - nejsem dost dobrý, má na lepšího apod.), fáze podlehnutí nakonec happyend. Však je to román pro ženy. :)

19.04.2021 3 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

(SPOILER) Pozor spoilery!!!

Dočteno s rozporuplnými pocity. Jsem ráda za happyend, ale konec mi přišel až moc přeslazený. Pokud neumřeli, tak všichni žijí šťastně až dodnes. :) Něco konci chybí, není dotažený.
Bones i Cat získávají schopnosti strašně rychle. Hlavně Cat je mladá upírka a je silnější něž mnohem starší upíři. O Katie ani nemluvím... Veritas - působilo to na mě tak, že nejspíš ví, o co jde a kdo je Denise.
Celkově se mi série líbila a je mi líto, že dle komentáře k autorce, již další díly týkající se Vlada a Iana v češtině nebudou. :( Tak zbývá jen oprášit angličtinu. :o)

PS: Dívala jsem se na stránky autorky a jsou čtyři knížky, které se točí okolo Vlada (Night prince - Once burned, Twice tempted, Bound by Flames a In to the fire) a tři týkající se Iana (Shades of wicked, Wicked bite, Wicked all night).

12.04.2021 4 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Noru Roberts mám ráda. Zajímavější byl příběh Alice. Dal tomu něco navíc. Něco, co knihu udělalo zajímavou a čtenou. Příběh Bo a Callena mě moc nezaujal.

10.11.2020

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

(SPOILER) Přečteno. Zezačátku mě kniha moc nechytla. Až Alice přišla do Chesterfieldu a začalo se něco dít, tak to začalo být zajímavé.
Ano, kniha má své slabé stránky a leccos by chtělo dotáhnout a dovysvětlit. Proč existuje kletba se dozvídáme jen okrajově. Brala bych lepší vysvětlení, než z Aliciných snů.
Když si na konci Alice uvědomí, co dělala a z jakého důvodu, tak to bylo popsáno tak nějak zvláštně. Možná je to překladem. Autorku neznám.
Nejlepší postava je rozhodně vtipný kocour Curse. Kdo ve skutečnosti je? Doufám, že se s ním potkáme i v dalším dílu. Jak on zapadá do šachové partie.
Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý, jako tento - snad to nebude jen prodloužený konec. Přála bych si více info o kletbě. Sice je jasné, jak vznikla, ale vše je takové nedotažené.
Kdo asi bude druhý služebník?
Za mě tak 4-4,5 hvězd.

25.05.2024 4 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

Bratrstvo mám ráda a spin-off jsem uvítala. Hlavní postavy sympatické. Záporná postava by mohla být lepší. Příjemný návrat do světa, který J. R. Ward stvořila.

23.08.2022 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

(SPOILER) Spoiler, jak jinak. Zpočátku pomalejší rozjezd, ale ten konec - to byla jízda. Mišmar, Roland...

Je mi moc líto Maura. Byl to sympaťák. Chvíli jsem se bála o Roberta. Ascanio s Derekem super. Jennifer mrcha jedna zrádná. Dostala co si zasloužila. Možná až moc rychle. Byla jsem ráda za pomstu Tety Bé.
Hugh to tentokrát nevychytal.
Roland super - tatík roku.

24.05.2022

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

(SPOILER) Dočteno. Tentokrát se Kate s Curranem a dalšími členy Smečky vydávají do Evropy. Pro lék, který by pomohl dětem kožoměnců. Než vypluli, tak děj nic moc. Ale poté se děj rozjel. Při čtení jsem se bavila a při závěrečném souboji i slzu uronila pro postavu, která se obětovala. Bude mi chybět. :-( Jistě by měla radost, že nakonec získali víc než pár sudů léku...
Desandra mi zpočátku přišla taková na zabití, ale vyklubala se z ní zajímavá postava.
Hugh - přiznám se, že bych si ho s Kate dovedla představit. I když jsem zvědavá, zda vše nedělal na pokyn svého pána. I když asi ve skrytu duše doufám, že se z něj vyklube badass hrdina. :)))
Škoda, že více prostoru nedostal Saiman, Andrea a Rafael.
Líbily se mi postavy Pastýře a gnóma.
Tento díl byl zatím ze všech nejlepší.

04.05.2022 5 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

(SPOILER) Spoiler pro jistotu.
Moc pěkný díl. Dobře se četl. Líbí se mi humor se kterým je psán. Přišla jsem na chuť Rafaelovi i Tetě Bé. Bojový pudl je super. Jsem zvědavá, jak bude reagovat Saiman na spárování Kate s Curranem - tohoto chlapíka mám ráda. I když je arogantní, sebestředný deviant. Při útoku Jedu mi bylo líto, co musela Kate udělat. Chování smečky se za mě dalo čekat. Dle toho, jak je popisováno chování ve smečce, tak se řídí zákonem silnějšího.
Tetička Erra k nezaplacení - po přízni řízni. :)
Co se stalo s Naímah?
Romantická linka je fajn, není vyloženě to nejhlavnější a to se mi líbí. Popsaná sexuální scéna je za mě OK. Však popis nemusí hraničit s pornem. :)
Těším se na další díl.

22.04.2022 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Lepší než předchozí díl tato kniha nebyla. Velmi se mi líbil epilog. :)

07.04.2022

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

O cosi zamotanější, ale zajímavější. Škoda, že v češtině nejsou další díly. :( Ráda bych se k Alex vrátila.

12.05.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Začátek knihy nic moc. Konec byl mnohem lepší. Riley mi jako agentka organizace ukrývající lidi vůbec nepřišla. Ale i agenti jsou lidé...
Opravdu hlava mafie, která má pod placem půlku státu musí vykonávat roli popravčího? Může někdo, kdo je milosrdný ke zrádci či agentu, být vůbec hlavou mafie vládnoucí celému státu?
Těžko říci neboť mafiány neznám. :D
Kniha se docela dobře četla, i když jsem občas musela zavřít oči, chytnout se za hlavu zhluboka se nadechnout. Pak pokračovat ve čtení.
Rozhodně lepší než King, kterého jsem nedočela.

04.05.2021 3 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

Opět zde budu hodnotit zpětně po mnoha a mnoha letech. V době, kdy jsem ji četla se mi kniha velmi líbila. Četla jsem vícekrát a dokonce si ji koupila (abych nemusela si stále půjčovat v knihovně). Jestli bude chvilka a chuť, zkusím přečíst znovu. :)

19.04.2021 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Přečteno. Občas jsem si musela povzdechnout.
Podobnost s BČD je velká. BČD je přeci jen o stupeň (možná dva) lepší.
Původ upírů mě opravdu velmi pobavil.
Na základě recenzí dám šanci druhému dílu.

19.04.2021 2 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

(SPOILER) Tento díl se mi moc líbil. Sice knížky jsou podle jedné šablony. Ale která série ne?
Velmi oceňuji minimum milostných scén. Ty, které se v knihách nachází, jsou popsány decentně.

Raději upozorňuji na možné spoilery!
Jako vždy je tu superhrdinka Mercy. Ta musí vyrovnat s tím, že smečka ji moc neakceptuje. Do toho hází vidle potvora Christy. Která, dle mého názoru, zkoušela urvat Adama zpět. Na místě Mery bych Christy vynesla v zubech. Ale rozumím tomu, že ve světě, kde žije Mercy, se svým křehkým postavením nevlkodlaka, jako obyčejný kojotí měňavec a druhá ve smečce vlkodlaků není jen tak. Adam ji sice podrží, ale své postavení si musí udržet a upevnit sama. Aby dokázala, že je opravdovou družkou Alfy. Skorotatík Kojot se na první pohled chová zlomyslně a lehkomyslně. Nicméně nakonec se zachoval skvěle.
Stefan je boží. Výjimka mezi upíry. Evidentně Mercy miluje. Mám jej velmi ráda.
Loučení mezi Mercy a Adamem bylo velmi dojemné.
Auriel udělala pokrok.
Jsem zvědavá, zda bude v dalších dílech Joell. Co bude s Tadem. Hůl! Jak bude reagovat Šedý pán?
Hurá na další díl.

07.04.2021 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Při čtení prvního dílu této série musím souhlasit se SpeeDeeX. První polovina mě moc nezaujala a téměř to vypadalo, že knihu nedočtu. Poté se příběh rozjel. Rozhodla jsem se dát této sérii ještě šanci. Doporučuji vydržet. Aktuálně jsem u šestého dílu. ;-)

25.03.2021 4 z 5

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Knihu jsem četla před mnoha a mnoha lety. Moc se mi líbilo. Nejspíš si ji budu muset od své matky půjčit a znovu přečíst.

10.11.2020 5 z 5