Pain Pain komentáře u knih

River Wild River Wild Samantha Towle

Začala jsem číst večer a byl to hodně špatný nápad. Kniha mě chytla. Není to klasická červená knihovna. Je to především příběh dvou lidí, kteří si prošli peklem, našli sílu jít dál a určitým způsobem se vyrovnávají se svojí minulostí.
I přes smutnou minulost obou hrdinů jsem se smála při jejich slovních přestřelkách. :-)

08.04.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tuto knihu jsem četla dříve než jsme ji měli jako povinnou četbu na SŠ.

07.04.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Několikrát přečteno. Skvělá kniha.

07.04.2021 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

(SPOILER) Za mě lepší než Krásná katastrofa (bude zfilmovaná), která mi tuto knihu velmi připomíná. Fakt jsou nelegální zápasy typu MMA tolik oblíbené? A zápasníci tak přitažliví? Ale co, jsme ve světě knižních příběhů, takže proč ne. :)
Zde oba hrdinové toho mají hodně za sebou. Jejich kříže z minulosti jsou opravdu těžké. To, jak se se svými kostlivci ve skříni nakonec vypořádali, se mi moc líbilo.
Moc nefandím popisu vztahu, který je nevyvážený a je od zdi ke zdi. Chlap ženskou šikanuje a ponižuje, ale pak se do sebe zamilují. Asi je to mnou, kdy to mám v sobě vnitřně nastavený, že do takového vztahu bych sama nešla. :) I když to jak se zachoval k Emiliině babičce, jak ji pomáhal hledat apod. bylo super.
Úplně mimo mi přišel konec a jak to bylo s bejvalým profíkem.
Za tíživou minulost a jak se s tím vypořádali dám plný počet.

27.02.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Kdo by neznal Draculu. Asi moje první kniha o upírech. Čteno když mi bylo -náct. :)

19.04.2021 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Oba hrdinové se mi líbili. Chemie mezi nimi krásně sálala z řádků. Jen bych uvítala lepší popis doby/světa, kde se děj má odehrávat včetně nějakých pravidel okolo. To, že se jedná o italský ostrov zkrátka nestačí. Určitě by se hodil lepší prolog.
Celkově se mi kniha četla velmi dobře. Těším se na další díl.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

(SPOILER) Druhý díl se mi zdá hodně, ale opravdu hodně překombinovaný. Jako by se autorka snažila příběh tak zamotat, aby jej čtenář nedokázal rozmotat sám. Úplně mě to nebralo.
Bohužel jak v prvním díle Luke byl určitým způsobem vykreslen, tady prošel transplantací mozku, či co. Noah je též vykreslován kapku jinak.

15.04.2024 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Romantika jak vyšitá. Konec sladší než med. Zajímavý domácí mazlíček. Hlavní hrdinka mi šla občas pěkně na nervy - někdy jsem si říkala, že je už taková poloviční lehká děva a alkoholička v jednom. Zkrátka úplně "urvaná" z této knihy nejsem. Občas jsem se do čtení musela nutit a říkala si, tak ať už jsou spolu. Osobně bych si asi nikdy nebyla jistá, zda to na mě chlap hraje (je to jeho role) nebo ne. Reálnost se samozřejmě nedá hodnotit. :-) Tady bych to viděla tak na 3,5 *.

21.04.2023 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Knihu jsem četla před nějakým rokem. Byla super. Je i zfilmována do seriálu - doporučuji. :) Už se chystá další série - kniha Volný pád.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Přečteno na dvě etapy. Jedna ještě v době "covidu" (konec ledna) a druhá nedávno (dočteno minulý týden).

SPOILER
Hlavní hrdinka už není taková protivná, jako v prvním díle.
Rhys se ukáže v lepším světle a tahal za nitky již v první knize. ;-) Tamlin kope za špatný tým. Líbil se mi přístup Rhyse k Freye - jak si ji získal (naučil číst, učil bojovat, dal jí svobodu...). Zkrátka ji podporoval. Neutlačoval ji jako Tamlin.
Určitě si přečtu další díl.

04.04.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tuto knihu jsem přečetla, když jsem měla "covidové období". Příjemné oddychové čtení.
Hlavní hrdinka mi přišla chvílemi nesympatická a hádavá. Tamlin byl takový nemastný-neslaný. Sympaťáci byli Rhys s Lucienem.
Jen jsem nepochopila, kde mají být explicitně vylíčené erotické scény, znásilnění apod. Asi jsem zvyklá na jiný level nebo upozornění autorka dává preventivně, aby se vyhnula případné žaloby nějaké americké čtenářky, která utrpěla psychické trauma z četby této knihy.

04.04.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Také se na tuto knížku chystám. Sice zdaleka nejsem cílovka, ale seriál mě zaujal. Takže přečíst předlohu je povinností.
Souhlas s Zlajda95 - B. Barnes je jako Darkling uhrančivý. Dobře se na něj kouká. :D

Tuto sérii jsem neznala, četla jsem na základě seriálu.
Mám přečtený první díl. Kniha se dobře četla. Moc se mi líbí svět, ve kterém se příběh odehrává. Seriál se mi zdál mnohem lepší. Řekla bych, že Šest vran seriál osvěžil a udělal přeci jen zajímavější.
Stejně jako v seriálu, tak i v knize spíš fandím Alině a Darklingovi než Alině a Malovi. Mal na mě působí jako starší bratr než něco víc. Řekla bych, že Alina není o mnoho lepší než Temnyj (viz. finále této knihy). A je jedno, že používá světlo místo tmy. Společně by mohli nastolit rovnováhu. :) (Hahaha)
Uvidíme, jak se bude příběh rozvíjet dál.

28.04.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

V tomto prvním díle mi Josie přišla velmi nesympatická, Noah jako trouba. Příběh byl zajímavý. Ale že bych nad knihou jásala, to ne. Konec se mi zdál velmi urychlený a hodně přitažený za vlasy.

15.04.2024 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

(SPOILER) V dnešní době by hrdina měl na krku milion žalob za zneužívání. Za mě do vězení tak trochu (možná víc než trochu) patří. Bez ohledu, že jej nejspíš pokřivila (ne)výchova a týrání v dětství. Kdyby s matkou bylo vše OK, tak by možná takový zmetek nebyl.
K ženským se chová jako ke kusu hadru, využije a odhodí. Emilii šikanuje, vyrazí z baráku, pak ji chce zneužít v rámci své pomsty.
Své chování u mne nevylepšil ani tím, že se postaral o rodiče Emilie a jak čekal na svých deset minut...
Dalšímu dílu šanci dám, ale urvaná jsem z této pohádky nebyla.

27.02.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Dočteno. S menší pauzou - nebyla ta správná nálada a čas.
Děj slabší, upřednostňován je popis sexuálních scén. Ale je to stejné, jako u pornofilmu. Taky každého zajímá akce a nikoliv příběh. :D :D :D Tato série vypadá na soupis autorčiných erotických fantazií.
Že hrdina je sexuální mašina, hrdinka si střihne několik orgasmů? Samozřejmě oba krasavci? Ha, copak někdo sní o impotentním ošklivci a frigidní šeredce? ;-) :D
Takže až bude nálada, tak si střihnu další díl. :P

05.10.2023 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Jednohubka. Nic víc, nic míň. Jde o erotický román, takže rozhodně nelze čekat hluboké myšlenky typu "být či nebýt". Samozřejmě erotiky více než dost. Sexuální scény slušně popsány. Jo a kniha končí cliffhangerem a navádí k přečtení druhého dílu.

05.10.2023 5 z 5

Tak já nevím. Příběh se mi zdál takový nijaký, plochý. Potenciál to mělo, ale nebyl řádně využit. Přišlo mi, že než se stihl děj rozběhnout, tak byl konec. K postavám si člověk vztah moc nevytvořil, záporák byl nevýrazný. Gavriel se mi líbil. Tana docela ušla. Líbily se mi kapitoly z minulosti.
Celkově mi to přišlo jako nedodělané, vydaná rozpracovaná kniha.

16.05.2023 3 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

V mládí jsem četla několikrát.

Hřích Hřích Sharon Page

U knihy mi chybí zařazení do žánru erotika. O sex tu jde v první řadě. Venetia i hrabě jsou zajímavé postavy. Líbil se mi přístup hraběte k Venetii a to, že jí chtěl dát šanci užít si sexuálních hrátek a "nepoškodit" to, co v té době bylo u nevěst ceněno. Nicméně jejich příběh je upozaděn a popis erotických scén je to hlavní. Což je škoda. Chybí mi taková vyváženost mezi obojím.

27.02.2023 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Hodně nenáročný výplach v podobě jednorázovky. Nejsem cílovka, byť je uvedeno "pro ženy" a ne pro dospívající dívky. Věřím, že např. v sedmnácti by se mi kniha moc líbila. Nicméně svůj účel splnila - zabila chvilkovou nudu.
Nejsem fanda takových destruktivních vztahů, kdy jsme spolu/nejsme spolu. Konec byl najednou uspíšený. Zbytečné "drama". Oslovení holoubku/holubičko mě docela štvalo.
Chyby no comment - chvílemi mi přišlo, že snad překládal strejda Google překladač. Dnes už knihy neprochází češtinářskými korekturami? Kdysi jsem pracovala ve vydavatelství a dělala předtiskovou přípravu. Vždy bylo několik korektur přímo od češtinářů.

05.04.2022 3 z 5