PabloFuentes PabloFuentes komentáře u knih

Nemyslím si, že by tato kniha byla úplný skvost, ač by tomu mé hodnocení mohlo napovídat. Nicméně jsem si pak řekl, jak moc mě to bavilo číst a odpověď je moooc. Plus všechny ty fotografie, které tomu dodávaly zcela novou dimenzi. Od poslední třetiny se to už dost liší od filmu, ale nějak mám tušení, že film jen spolkl všechny tři knihy dohromady, zatímco tady na to máme další dvě části. Uvidím a zjistím, hned jak se k nim dostanu.

13.01.2020 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Původně jsem viděl pořad Kafé a cigárko na Streamu, na jehož základě jsem si chtěl knihu přečíst. Musím uznat, že to je moc hezké čtení. Jen je opravdu potřeba si to dávkovat po částech tak, aby to člověka nepřehltilo, nýbrž jen potěšilo. Přece jen, čteme tady rok zážitků. Z celého díla je cítit, že se jedná o blogové příspěvky, což je formát, který se k tématu, o kterém paní Doležalová píše, daleko více hodí.

15.08.2019 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Přiznám se, že z toho tak nadšený, jako většina osazenstva zde, nejsem. Nějak jsem od toho očekával víc. Popisy lechtivých scén, originálnější témata. Ve výsledku to bylo docela o ničem a permanentně se to opakovalo. No aspoň mi to přidalo pár nových výrazů do slovníku. Na takové sloveso "vpochvit se" asi jen tak nezapomenu :D

11.01.2019 2 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

No četlo se to krásně a skoro samo. Jak už tady padlo několikrát, nejlepší byly rozhovory mezi Clarice a Dr. Lecterem (nejsympatičtější vrah vůbec). Navíc celý příběh byl krásně uvěřitelný. Myslím, že je čas pustit si film a hezky to porovnat s knihou, nicméně stejně všichni víme, která verze je lepší ;)

23.12.2018 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Psychopatické postavy typu Annie můžu vždycky. Skvělá kniha, skvělý film.

15.12.2018 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Tohle je kniha, kterou by si měl za svůj život přečíst každý. Anne byla dívka, která měla v sobě strašně moc optimismu a snažila se najít ve všem to nejlepší. Bylo hrozné dojít do závěru a vědět, co se stalo jí a ostatním lidem v její rodině. Jaký kousek od konce války se to stalo. Budiž útěchou, že se jí alespoň splnil sen o tom, že jednoho dne bude významná spisovatelka.

14.08.2018 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Soubor povídek s Mlhou v popředí. Některé jsou lepší, některé horší, ale celkově se mi to moc líbilo. Zbožňuji Kinga. Nevím proč mi ze všech těch povídek uvízla v hlavě zrovna Zkratka paní Toddové, kterou ani nepovažuji za nejlepší. Asi dobře napsaná. Co se týče Mlhy, tak je to poprvé, kdy mi filmový závěr přišel lepší, než ten knižní.

12.08.2018 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Jozova Hanule mě nadchla a tak jsem očekával něco obdobného i od Želar samotných. Myslím, že v něčem bylo i lepší, že jsem četl první právě Hanuli, protože už jsem některé postavy znal, a i tak mi přišlo, že ten zmatek v tom, kdo zrovna mluví, kdo se vůbec v místnosti nachází apod. byl obrovský. Obzvláště v první třetině knihy to bylo trochu peklíčko. Vůbec nedokážu pochopit, jak některé kapitoly mohou být tak špatné a některé naopak tak výborné. Příběhy a osudy jsou to těžké, různé události čteme z pohledu více postav, takže na ně máme jinou perspektivu a náš názor na věc se může postupně měnit. Určitě to není kniha pro každého, ale ta nepřehlednost jí hrozně ubírá, což je obrovská škoda.

19.04.2024 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

"Říkala jsem si, že si to možná rád přečteš. Je to můj příběh. Ach ne, ne ten poválečný zmatek. Je to o tom, co se stalo za války. Když jsem byla hrdinka."

Já bych řekl, že to je vše říkající. V první knize byla Marian Sutrová hrdinka. V knize druhé, po válce, už to byl jen jeden velký špionážní zmatek. A jako u každého agenta, nikdy nevíte, jestli to, co se dělo, mělo nějaký smysl. Nenechte se zmást, vlastně mě ta kniha velmi bavila. Dobře se četla, bavil jsem se. Nedokázal bych ale vysvětlit, o čem to vlastně bylo a co bylo účelem.

05.03.2024 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

(SPOILER) Tak co k tomu říct? První část byla zbytečně dlouhá a chvíli trvalo, než se Juliette opravdu střetla s Natem. Čekal jsem, co za geniální akční plán z ní tedy nakonec vyleze, načež z toho vzešla podivná blbost, kdy jsem si říkal a to opravdu věří, že to takhle může fungovat? Ale to ještě Juliette odpouštím, protože ona je opravdový blázen a to, co vidíte na obálce knihy, je přesně ona. Co však nedokážu odpustit, je chování Nata, které mi přišlo úplně mimo. A co nedokážu odpustit autorce je konec knihy, který prostě neexistuje. Celé to na mě působí, že si tak psala a psala, až jí najednou naskočil počet normostran, který měla za úkol od editora napsat, a tak to prostě utnula. Škoda. Potenciál a čtivost tam jsou.

11.12.2023 2 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Některé povídky skvělé, jiné slabší. Filosofování mi většinou nevadilo, ale někde už ho bylo zase naopak moc. Líbilo se mi, jak byly některé povídky navzájem propojené. Muž s kufrem, žlutá větrovka. Také se často opakovaly motivy. Opuštěný hrdina v konkrétním místě (muzeum, jeskyně, kupé, lodička) a vrah. Následná uvědomění si a metamorfóza hrdiny. Obrovským štěstím téhle knihy je čtivost a hravost textu a díky tomu se u mě dostala až na čtyři hvězdičky. Těším se na Trhlinu :)

10.10.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

(SPOILER) Co když čtete knihu a vypravěč má potřebu komentovat, co postavy dělají? A co když postavy pochopí, že jsou součástí nějakého příběhu a někdo s nimi manipuluje? Něco, co je převyšuje. Podivná síla, zlá bytost, žijící na Běstvinách, sledující je ze své oblíbené hrušně. Budou postavy schopny vzbouřit se osudu a svůj příběh si odvyprávět samy? Co musím extrémně vyzdvihnout je vhled do dětské psychiky hlavních hrdinů. To, jak tady všichni uvažovali, co se jim honilo v hlavě, jak řešili blbosti, které ale z jejich úhlu pohledu byly extrémně důležité. Dokonalé! Příběh mě bavil velmi, manipulace vypravěče a jeho zlé průpovídky také. Proč tedy ne plných pět hvězd? Je to za mě hlavně až příliš překombinovaným závěrem, který není špatný, ale určitě by to šlo lépe. Obzvláště bych ubral z posledního souboje. Zbytek jsou ale velké zprůměrované hrášky nahoru :)

22.06.2023 4 z 5

Herec Herec Don Miguel Ruiz (p)

První půlka knihy pro mě byla úplná katastrofa a vnitřně jsem si říkal, kdo takové knihy vlastně čte? (Evidentně tedy já, ale dostal jsem ji darem a nedařilo se mi usnout). Vždyť autor tam omílá stále dokola to samé a ještě k tomu nic extra objevného. Kde je ta myšlenka, která by mi měla uvíznout v hlavě a změnit mé smýšlení o životě? Pak ale přišla půlka druhá a musím říct, že nakonec ve mně přece jen něco uvízlo a musím konstatovat, že párkrát jsem se přistihl, jak o dané problematice skutečně uvažuji, takže nakonec alespoň za dvě hvězdičky.

22.12.2022 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Pěkné, čtivé, ale oproti ostatním dílům Zaklínače trochu slabší. Beru to jako takovou poslední možnost od Sapkowskeho ještě jednou nahlédnout do světa bělovlasého Vědmáka Geralta a prožít si s ním a s ostatními "běžné" dny jejich životů. Aneb co se po.... mohlo, to se po.... :)

11.12.2022 3 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Jak zde již bylo napsáno, také si myslím, že ke spoustě myšlenkám, které jsou v knize uvedeny, si člověk jednou přijde sám, nebo by alespoň měl. Nicméně text je moc čtivě sepsán a ke každému poučení jsou přidány jasné a srozumitelné příklady. Je to takový fajn návod na život, který by mohl spoustě lidem pomoct. S novým rokem tedy nastal čas stát se správným uprdelistou :)

21.01.2022 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Za mě trochu slabší díl, ale to je jen tím, že mi zde chyběly ty silné dvojice typu - Yen a Ciri, Geralt a Yen, Ciri a Geralt. Je pravda, že dějově to bylo slabší a že se jednalo hlavně o samotnou cestu. Nové postavy Milwy a Regise jsou příjemným zpestřením a doufám, že budou delší dobu i v dalších dílech.

20.07.2021 4 z 5

Tomb Raider: Archivy S.4 Tomb Raider: Archivy S.4 Dan Jurgens

Jsem velmi spokojený. Obzvláště poslední komiks "Největší ze všech pokladů" byla nádherná tečka za touhle komiksovou tetralogií vydanou Comics centrem. Kvalita jednotlivých děl byla opět někdy nahoře, někdy dole, ale na to už jsem si u těchto komiksů dávno zvykl. Jen je škoda chybějících dvou děl v originále zvaných jako "Scarface's treasure" a "Sphere of Influence", čímž by byla sbírka kompletní. Ale třeba se jich ještě někdy dočkáme. Stačí doufat :)

26.04.2020 4 z 5

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

Kniha má několik velmi zajímavých myšlenek. Dokonce mi to občas připomínalo 1984 od George Orwella. Nicméně jsem měl docela dost problémy sžít se s hlavním hrdinou a aspoň trochu mu fandit. Možná o to víc mě potěšilo jeho finále. První knížka od autora se mi líbila malinko více, asi kvůli té odlehčenosti a vtipu. Zde působila jako vtipný element hlavně paní v tyrkysovém. Za mě krásné 3,5 hvězdy a budu se těšit na příští knihu s tématem lehkých drog.

29.03.2020 3 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Tohle hodnocení neberte nějak přísně. Je to taková zasloužená trojka. Některé povídky byly moc pěkné, jiné byly slabší. Moc se mi líbilo, jak autor stavěl atmosféru a budoval charaktery postav. Některé konce však bohužel vyšly trochu naprázdno, přitom námět sám o sobě by byl dobrý.
Neklidná voda 4/5 - Hodně dobré a lehce morbidní. Dobře vystavěná atmosféra o ztracené holčičce a labilní paní.
Osamělý ostrov 3/5 - ta myšlenka byla hezká. Líbilo se mi, jak si hlavní hrdina uvědomoval, že celá ta pointa o tom, co mu řekl kamarád je asi blbost, ale celou tu dobu mu to hlodalo v hlavě. Kdyby autor skončil o trošku dřív a méně vysvětloval, mohlo být hodnocení malinko vyšší.
Sádka - 4/5 Velmi morbidní finále se ztracenou ženou, o které všichni víme, že se brzy najde.
Plavba snů - 1/5 - spíš taková nuda. Do stejné situace jako hrdina jsem se sám kdysi dostal. Teda až na tu mrtvolu a moře.
Na širém moři - 3/5 - škoda toho finále. Autor měl skončit o pár vět dříve a bylo by to nádherné hororové dílko. Trošku mi přijde ujeté, aby si hrdina četl kapitánův deník, ve kterém řekne, že ta nejdůležitější poznámka byla jen malá zmínka a pak se dozvídáme, že tam o tom kapitán vypsal dvě A4. Nevím, co pak znamená velká zmínka :)
Akvarely - 4/5 - Hezké, zajímavě vystavěné.
Podmořský les - 3/5 - Taková příjemně motivační záležitost o tom, co všechno dokáže jedno poselství v láhvi.

17.12.2019 3 z 5

Rebeka Rebeka Daphne du Maurier

Nečekal jsem, že to bude tak dobré. Kniha dokázala vytvořit velice dobrou atmosféru a odkaz mrtvé první paní Winterové, Rebeky, byl všudypřítomný. Navíc je to krásná ukázka toho, jak je v každém vztahu důležitá komunikace. Jedním slovem: Bavilo. Teď jsem ještě zvědavý na film.

07.08.2019 4 z 5