P3_tis P3_tis komentáře u knih

Tak blízko Tak blízko Sylvia Day

Přidám se k ostatním, ze mi tady autorčin styl psaní vůbec neseděl. Říkala jsem si, že se nenechám odradit recenzemi, protože sérii Crossfire zbožňuju, ale toto se opravdu nepovedlo.
V příběhu jsem se ztrácela, postavu Lily jsem vůbec nepochopila a postavy Amy a Aliyi mi přišly naprosto zbytečné.

15.02.2024 2 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Na první díl se teprve chystám, ale myslím, že to ničemu nevadí.
Zajímavý námět, ačkoliv jsem se musela ze začátku do čtení nutit. Konec byl záživný, protože si pořád říkáte: Tak kdo to sakra udělal?!

14.09.2023 4 z 5

Kudlanka Kudlanka Markéta Harasimová

Zajímavé rozuzlení a odhalení vraha, přesto jsem se nemohla tak nějak začíst. Zřejmě tomu pomohla i velmi nesympatická hlavní hrdinka, což ale byl určitě autorčin záměr.

14.08.2023 3 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Předchozí kniha Hra o přežití byla čtivější a napínavější.
Do tohoto příběhu jsem se nemohla začíst, ačkoliv námět byl zajímavý. Přesto mi vše připadalo takové předvídatelné a bez napětí.

26.06.2023 3 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Mně bohužel přišla celá kniha zdlouhavá a o ničem. Zajímavý byl až konec, ale do druhého dílu se asi pouštět nebudu.
Naopak kniha Podmanivý od stejné autorky mi přišla mnohem lepší.

13.06.2023 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Marcel Moss píše opravdu skvěle! Kniha se čte sama. I když mi jeho příběhy připadají tak trochu zvrácené.

Jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny z pohledu hlavních postav. Není jistě překvapením, že se ke konci knihy životy všech protnou, ačkoliv spolu na první pohled nemusejí mít nic společného.

29.05.2023 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Kniha se čte sama. Ale protoze jsem jako první knihu od autorky četla Hříšně bohatý, tak ta se mi líbila daleko víc. A víc tak jakoby odsýpala. Uvidíme, co přinese druhý díl

21.04.2023 3 z 5

Všichni lžou Všichni lžou Camilla Grebe

Na knize mě bavilo vyprávění z různých pohledů hlavních hrdinů. Je zajímavé číst, jak každý něco věděl a jak všichni vnímali stejnou situaci úplně jinak a to nám na konci utvoří celistvý příběh. Nejvíce mě bavili vyprávění Yasmin
Podobnou zápletku jsem již však četla v jiné knize, takže mě celkové rozuzlení tolik neohromilo.
Ale určitě je kniha čtivá a chytlavá.

02.04.2023 3 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Kniha má určitě zajímavý námět, přestože mi ze začátku trvalo, než jsem se začetla. Chvílemi jsem si říkala, jaký je autorův záměr, když tam jsou “dva” Dylanové, a stále jsem čekala na nějaké rozuzlení.
Asi 50 stran před koncem to už opravdu začínalo být napínavé. Nemohla jsem se odtrhnout, přestože mi myšlenka paralerních světů moc nedávala smysl…
No, … asi jsem čekala od knihy víc. Série s Frostem byla určitě lepší. Takže za mě - kniha je čtivá, ale nějaký wow efekt se nekoná.

25.09.2022 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Třetí díl mě sice nebavil tak jako první dva, ale je to hezké zakončení série.

23.05.2022 3 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Oddechová detektivka bez nějakého většího mordu. Čte se dobře, ale chyběl mi tam nějaký wow efekt.
Vztah mezi Maxem a Charlotte na mě působil až moc dokonale.
Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalších dílů.

15.04.2022 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Byla jsem zvědavá na romantický příběh plný lásky. Ale tak nějak jsem byla trochu zklamaná.
Kniha se četla hezky. Ihned se ponoříte do děje. Přesto mi tam chyběl nějaký spád. Něco, co vás chytne za srdce asi jako v knize "Co když se utopíme".
Bohužel jsem nahlédla na konec knihy a i zde na některé recenze a Julianovo tajemství jsem tedy vytušila. Téma určitě zajímavé, protože jsem se s ním v knize ještě nesetkala a řekla bych, že je i dost aktuální.
Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalšího dílu. Tenhle byl na můj vkus zbytečně zdlouhavý.

02.03.2022 3 z 5

Další oběť Další oběť Helen H. Durrant

Skvěle a svižně napsané. Krátké kapitoly, žádné protahování. Zkrátka skvělý a čtivý triller.

25.02.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knihu jsme si koupila na základě recenzi a reklam. Většinou si kupuji trillery, proto jsem se těšila na oddechové čtení.
Jsem trochu na rozpacích, co si o knize myslet. Svou tloušťkou je kniha na jedno odpoledne a čte se opravdu hezky.
Po tom, co se Dannie zda sen o pět let později, jsem byla v napětí, co jak si s tím autorka poradí, aby to dávalo smysl.
Přiznám se, ze mi to smysl moc nedavalo, přesto je tam zajímavý námět především o nejlepších kamaradkach a jejich přátelství, kterým zatřese... no, to si přečtěte sami.

27.04.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Myslím, ze kdyby v anotaci bylo upozornění, ze je z hlavní hrdinky robot, tak bych si knihu nekoupila. Tato tematika mě nijak neláká, avšak knizka je čtivá a zajímalo mě, co se tedy stalo se skutečnou Abbie. Konec knihy mi připadá trochu zmatený a špatně jsem se v něm orientovala.
Dle autora mělo jít o psychologicky román a pokud se nad tím člověk zamysli, tak se mu to povedlo. Když se zkusíme odprostit od toho, ze čtete o robotovi, tak na vás začne působit manipulace Abbieina manžela a náročnost, vychovávat postižené dítě.
Titul “Ta přede mnou” nasadil hodně vysokou laťku. “Dokonalá manželka” neurazi, ale ani nenadchne.

24.04.2020 3 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Po přečtení recenzi se mi do knihy moc nechtělo. Přesto jsem však byla překvapena. Na plný počet hvězdiček to není, ale nakonec mě kniha bavila, i když jsem ji nebyla úplně pohlcena.
Prvních par stran mi trvalo, než jsem se zacetla, ale poté už mi přišla zajímavá. Fandila jsem nejlepší kamarádce a podezirala manžela hlavní hrdinky, ačkoliv jsem si říkala, ze by to bylo až moc okaté. Cekala jsem zvrat a ten přišel.

31.03.2020 3 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Knihy od této spisovatelky mám rada, přesto mě tato na začátku příliš neohromila.
Kniha je čtivá, ale na můj vkus ma až příliš mnoho postav. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. A az do dvousté strany se prakticky nic moc nedělo. Pravé napětí přišlo až poté. To už jsem se skutečně nemohla odtrhnout a kdo je únosce mě opravdu nenapadlo. Takže ano, kniha se mi líbila, ale napr. Zabij mě znovu pro mě byla mnohem napinavejsi a ctivejsi.

27.01.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Předchozí autorčiny knihy se mi četly lépe. Nemohla jsem se úplně začíst do děje. Zpočátku mi připadalo, ze je tam zbytečně moc postav. Nakonec jsem byla zvědavá, kdo je vrah. A jak to bylo i u předchozích knih, autorka nechala tak trochu otevřeny konec.
Takže za mě je to fajn kniha, ale pokud bych chtěla skutečně dobrou detektivku či triller, tak raději sahnu po H. Cobenovi.

07.12.2019 3 z 5