Ovecka_Saki Ovecka_Saki komentáře u knih

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Po přečtení Řekni lituji a Podezřelý, je tenhle díl zatím nejslabší.

14.02.2017 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dva měsíce četla.

21.01.2017 5 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Sestra si Halininy knihy vychvaluje, tak jsem tedy jednu knihu přečetla. A… čekala jsem, že to bude velmi dobré a vtipné, ale nebylo. Asi jsem měla špatnou knihu. Možná se k jejím knihám ještě někdy vrátím.

21.12.2016 2 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Autorka čerpala částečně z vlastní zkušenosti… ale přesto to nebylo nic moc. Celá kniha je vlastně o ničem. Ano, je to podáno jako krutá realita, ve které prostě pozůstalí trpí, ale když se to vezme kolem a kolem, tak ta kniha vlastně vůbec zajímavá nebyla. Četla jsem to už jen z jednoho důvodu - chtěla jsem vědět, jak to dopadne. No a upřímně, ani ten konec nebyl nijak extra.

20.12.2016 2 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kdybych mohla, dám 4,5* Mělo to sice svých pár mušek, ale většina postav mi byla moc sympatická a tak si mě knížka nakonec získala. Ale říkám si, že bych nemusela číst pokračování.
Ale pro milovníky historických románů jako dělané. Doporučuji. :)

06.10.2016 4 z 5

Pohádky z bodlákové meze Pohádky z bodlákové meze Dagmar Štětinová

Knížku jsem dostala před spousty lety, jako odměnu, že jsem byla nejhodnější ve škole v přírodě :D dneska jsem ji četla malým bratrancům a knížka měla i u nich velký úspěch. Navíc má krásné obrázky, takže u toho malé děti vydrží sedět úplně v pohodě. :)

26.06.2016 5 z 5

Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audio, které namluvil Martin Stránský a bylo to naprosto famózní! Pan Stránský je skvělý vypravěč. Pokud mohu, tak audio vřele doporučuji. Přivodilo mi nemálo hlasitých výbuchů smíchu při cestování vlakem.
Na příběh nikdy nezapomenu. Často mi to přišlo tak absurdní a tak pitomé, až to bylo velmi dobré. :D Obdivuji Holgera 2, že měl tak dlouho trpělivost se svým bratrem, když mu pokazil tolik věcí, já už bych ho zabila už na začátku. A Pan Král, který taky moc rozumu nepobral byl dobrý aspoň na to zabíjení slepic. :D

19.06.2016 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Petra Braunová

Kniha je taková nemastná, neslaná. Ale stačí to jako oddechovka, nad kterou se člověk nemusí zamýšlet.

19.05.2016 2 z 5

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Trvalo mi strašně dlouho, než jsem se přes knihu přelouskala až ke konci, který byl z celé knihy nejlepší. Takže aspoň 3*

20.04.2016 3 z 5

Barakuda Barakuda Christos Tsiolkas

Knihu jsem nedočetla, odradilo mě to v polovině. Ale dávám 1 hvězdičku za to, že to aspoň zabilo nudu ve škole. Nevyhovovalo mi, jak děj neustále skákal do minulosti, přítomnosti, před přítomnosti, ještě méně před právě odehrávající se přítomností. Pokud autorovy další knihy obsahují tolik vulgarismů, tak si ho dávám na seznam autorů, od kterých už nikdy po žádné jejich knize nesáhnu.

21.02.2016 1 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Pro mě nepřekonatelná série! Lepší než celý HP. Osobně neustále čekám, kdy se to někdo konečně rozhodne natočit jako filmy. :)
A je jedno, kolik mi je a bude let, tohle je moje srdcová záležitost a kdykoli se ke knihám ráda vrátím ^^

23.07.2015 5 z 5

Útěk do svobody Útěk do svobody Richard Sobotka

Kdyby to bylo psáno trochu jinak a ne jako vyprávění někomu, tak by mě to určitě chytlo víc. Knihu jsem odložila a nedočetla, přestalo mě to bavit na 32 straně. Snad si ale tuto knihu oblíbí jiní. :)

18.12.2014

Probuzení Probuzení Mark Frost

Často se mi stává, že je hlavní postava, které má úžasné schopnosti, vychválena tak, že ji úplně maximálně nenávidím…ale tohle je něco úplně jiného, kniha mě bavila od první stránky a nepřestala mě bavit až do posledního slova! Naprostá paráda, všechny postavy byly naprosto úžasné, kdo by si nezamiloval hyperaktivního Nicka, nebo prcka Ajaye? ^^ naprosto super! :)
Kniha je plná akce, takže se čte opravdu sama, jen mě mrzí, že jsem měla čas číst jen ve škole, takže se mi čtení natáhlo na měsíc :( Jsem plna očekávání, co mi přinese druhý díl! :D

15.12.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nádherná kniha, taky jsem si při pár částech pobrečela. O to víc je dojemné, že kniha je psaná podle pravdy a hlavní hrdinka, která od Osvětimi mohla utéct jen tak (byť jen na chvíli), že se začetla a s láskou opatrovala knihy, všechny hrůzy Osvětimi dokázala přežít. Knihy o historii by se neměly brát na lehkou váhu, jsou výjimečné a jsou cenným pokladem. Rozhodně bych tuto knihu zařadila do povinné četby.

09.07.2014 5 z 5