Oter Oter komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Podle mne velmi přeceněná kniha, která se mi četla špatně a mnohokrát jsem ji odložila.

28.09.2011 1 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Opravdu úžasná kniha, která nikomu nic nevnucuje, ale přitom obohatí každého čtenáře.

26.10.2011 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Tak tuhle knihu bych rozhodně doporučila hlavně dívkám, kterým se nechtějí číst válečné knížky a stejně splnit povinnou četbu. Je to nádherný příběh o zvládání nelehkých osudů, a i když končí smutně, je krásný ;)

26.10.2011 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak pod vánočním stromkem jsem se kdysi zděsila, co že jsem to dostala. Po prvních dvaceti stránkách si mne autorka ale svým psaním podmanila a já přečetla celou knížku snad za jednu noc :D

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kniha, kterou by měl každý Čech znát, ale mě prostě neoslovila a špatně se mi četla.

28.09.2011 1 z 5

Metresy francouzských králů Metresy francouzských králů Helga Thoma

Literatura faktu podána v podobě románového vyprávění životů hlavních hrdinek. Je velmi zajímavé, poutavé a poučné číst o životech milenek, které dokázaly ovládnou jednání a čínny velkých vládců v rozmezí 16. až 18. století, o motivech jednání a pochopit, že i tyto ženy byly skutečnými osobami a ne jen postavami z historie. Kdo ví, kdo ovládá dnes krále a politiky...

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Nádherné a čtivé dílo o malíři, který vidí svět nejen tak, jak má, ale i tak, jaký opravdu je a nebojí se ho ukázat i ostatním.

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Tak k téhle knize jsem se dostala až těsně před maturitou na doporučení své učitelky filosofie a asi jí nikdy nepřestanu být vděčná. Jen škoda, že jsem se k téhle "učebnici" nedostala už na základní škole. Myslím si, že by mi hodně věcí objasnila a rozhodně by neškodilo ji zařadit mezi povinnou četbu. ;)

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Fantasy literaturu mám opravdu hodně ráda, ale knihy tohoto autory jsem nikdy nedočetla. Občas mi jeho psaní připomíná našeho Jiráska... Každopádně tato kniha je dle mého soudu nejlepší.

28.09.2011 3 z 5

Požádej a je ti dáno Požádej a je ti dáno Esther Hicks

Teoretický začátek je dosti nudný, pokud již člověk četl Abrahamovo učení, ovšem příklady a postupy v osobním životě jsou k nezaplacení.

28.09.2011 4 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Krásná knížka o mladém děvčeti, které se po smrti matky musí starat o chod domova a utíká do světa fantazie. I když je kniha tendenčně napsaná, je milá a věřím, že dívkám se bude líbit i v dnešní době.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Často jsem si říkala, jak je možné, že někteří jiní lidé stíhají za den tolik a já nic. Pak jsem si přečetla tuhle knihu a ne, že bych to zcela pochopila, ale rozhodně mne to přivedlo k myšlence, že pokud chci stihnout více, tak bych měla plánovat. Je to nádherné a pro mne lehké čtení s milým a nevtíravým humorem.

Dospělým vstup zakázán Dospělým vstup zakázán Miroslav Plzák

Výborná knížka, kterou by dle mého měl přečíst každý člověk (ideálně do svých dvaceti let). Skvěle se obsah čte a je podán zábavnou formou a mnohdy nutí čtenáře opravdu k velkému zamyšlení.

07.06.2014 4 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Nádherný romantický příběh s chlapem takovým, jaký by měl být ;)

23.10.2011 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nevím, ale mně přijde jaksi nudný :(

03.10.2011 3 z 5

Pro mně jedno z nejslabších dílů celé série...

03.10.2011 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pořád psané s určitou naivitou, což je kouzelné. Je znát, že je určena pro o něco málo starší čtenáře, ale stejně je krásná.

03.10.2011 4 z 5

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Gregory N. Mankiw

Jedna z ekonomických biblí - bez tohoto díla bych asi mikro a makro nedala :D

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Povedená kniha pro děti s obrázky pana Malíře, i když místy trochu těžkopádná.

Kleopatra - ve znamení hada Kleopatra - ve znamení hada Siegfried Obermeier

Nádherné historické dílo, které se čte jedním dechem. Tuto knihu jsem zvládla za tři noci a vůbec nelituju spánku, který mi tak utekl.