Otas17 Otas17 komentáře u knih

Moje duchovní pouť životem Moje duchovní pouť životem Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Kniha se mi líbila, přišla mi obohacující a poukázala i na problematiku vztahu Tibetu s Činou a Dalajlamův postoj k dané situaci, kdy se snaží najít řešení a i přes tento problém, chová k čínskému lidu (jež nazývá bratry a sestry) čistou lásku.

16.08.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tenká kniha, ale zato velmi depresivní. V knize nenajdete špetku slunce, radosti... Nedoporučuji číst těmi, kteří trpí depresemi a smutkem.

Strach Strach Jozef Karika

Kniha, u které jsem se opravdu bál. A to se normálně u hororových knih nebojím, narozdíl od filmových hororů.
Kniha je dobře čtivá a napínavá, i když někomu nemusí sedět psaní formou první osoby. Jen mě mrzí, že si autor nehrál pořádně s postavami, jejich psychologií, nedal více zápletek a že to tak rychle skončilo.

04.12.2017 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Lehčí čtivo. Rychle to uběhlo. Strašidelné.

07.07.2017 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ehm, co to mělo pane Kariko být? Váš "Strach" byl dokonalý, ale tohle? Nuda na entou :( škoda

24.06.2018

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Jedná se o náročné čtení, avšak obohacující

14.08.2017 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Náročnější na čtení, připomenutí čtyř dohod.

07.07.2017 3 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Kniha není tradičním psychologickým románem, je to směs zmatku, chaosu, kdy nevíte co je reálno a co nikoli. Mně se však líbila.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Přečetl jsem až po zkouknutí filmu. Kniha se nečte špatně, ale hold to není můj styl a popravdě mě nelákají další autorovo knihy. Film se mi zdál lepší.

07.07.2017 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Není to špatná kniha, jen bylo pro mně po čase nezáživné jak spolu hlavní dvě postavy ("mnich" a jeho kamarád) stále hovořili. A také mi přišlo fantaskní chování advokáta, který automaticky přijme vyprávění svého přítele a všechny jeho rady bez přemýšlení, zda je to nutné. Přesto knihu doporučuji :)

07.07.2017

Četl jsem tuto knihu jakožto druhou od tohoto autora, v diskuzi na internetu mi byla doporučena, že je ještě lepší než Muž, který chtěl být šťastný. Netroufnu si říci, jestli byla lepší, anebo ne. Každopádně zde byl více rozvinut příběh. Četla se mi dobře, jen pro někoho může být únavné čtení o burze, o práci apod.

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Tak musím říci, že tohle byla podle mě naprosto zdařilá kniha. Ano, sice moc napětí tam nebylo, ale ten konec, ten byl super! To jsem vůbec nečekal. Zpracování opravdu výborné. Za sebe doporučuji!

19.12.2017

Buddha a láska Buddha a láska Ole Nydahl

Jsem zhruba v půlce knihy. Osobně moc rad Buddhy tam nejsou k nalezení, osobě mi to , jak někdo zde psal, připadá jako "partnerská poradna".
Osobně se mi líbí pohled na homosexualitu a nevěřu.

18.10.2017

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Knihu mám téměř dočtenou. Osobně mi dala hodně informací, ale jak říká matka, plno těch věcí jsem ti už stejně říkala (z vlastních zkušeností). Co mně však zaujalo byla kapitola o sacharidech a jak je to vlastně s cukrem a sladidly, že v podstatě sladidla nejsou škodlivá. Za sebe doporučuji.
Jen recepty mně moc nelákají, vzhledem k surovinám.

08.09.2017 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Kniha mi připadá trochu odlišná oproti jiným autorovým knihám, jedná se spíše o příběh. Nicméně se četla dobře a snad mě i donutila přemýšlet o tom, aby se člověk nenechal slepě sžírat nenávistí...

31.08.2017 5 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Autorovo knihy mám rád, ale bohužel tahle mě neoslovila, přestože se mi líbí vysvětlení evangelií a Ježíšových výroků. Nejspíš mé sympatie k této knize jsou nízké proto, jelikož mám averzi ke křesťanství.

12.07.2017 3 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Dočetl jsem do čtvrt části knihy, potom co to začalo nabírat scifi prvky jsem od toho upustil. Možná se to někomu může líbit, mně to neoslovilo

07.07.2017 1 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Kniha se mi líbila, ale místy to byla trochu nuda, strašidelné zážitky se mi líbili.

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Kniha útlejší, ale velmi působivá. Líbí se mi, že autorovo knihy nemají pouze motivovat, ale mají i příběh.

07.07.2017 5 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Osobně mám rád knihy od jeho svatosti Dalajlami. Přestože může kniha někomu připadat složitá, mně se četla dobře. Kniha je určena těm, kteří by se rádi vydali na cestu buddhismu.