oranginka oranginka komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Opět jsem se bohužel nechala zlákat nálepkou Bestseller.
Knížka se mi četla vcelku lehce i přes to přeskakování s postavy na postavu. Ale docela brzy jsem se začala těšit až knížku dočtu a odložím (jelikož nemám ve zvyku odkládat nedočtené knihy). Pro mě průměrná detektivka, žádný zázrak. Film je ještě větším zklamáním.
A to jsem si neprozřetelně pořídila i Do vody, která mne teprve čeká :-(

16.05.2019 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Bravo. Po všech těch pseudopsychothrillerech konečně pořádná knížka, přečtená téměř na jeden zátah.

23.03.2020 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Knihu jsem přečetla za pár hodin - a to je asi tak jediné plus - snadná čtivost. Jinak bych knihu zkrátila na polovinu a i to by bylo dost. Brzy mi bylo jasné jak se věci mají. Za mne zklamání.

25.03.2020 2 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

V záplavě psychologických románů, které teď vycházejí jak na běžícím pásu, nenadchne, neurazí... Bylo tam pár momentů, které mne překvapily, ale jinak docela předvídatelný děj. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale přidávám jednu za čtivost, ta se knize upřít nedá.

26.02.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po přečtení knihy musím konstatovat totéž co u Slepé mapy - čtivá kniha, ale na zadek jsem se neposadila.

08.07.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky. Na zadek jsem se neposadila, ale kniha se četla dobře a bavila mne.

21.06.2019 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha mne zase až tolik nenadchla, četla jsem díky Výzvě. Téma zajímavé (likvidování vesnic, mezilidské vztahy) , ale samotné vyprávění příběhu takové nijaké... Moje první kniha od autora a jsem teď na vážkách jestli mu "dát ještě šanci" a přečíst si jeho další knihu.

16.05.2018 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Od této spisovatelky to byla první knížka, kterou jsem přečetla a vůbec mne nebavila. Dočetla jsem jí jenom proto, že jen velmi málo knih odložím s konstatováním, že se fakt dočíst nedají. Mám ještě připravenou Zmizelou, tak doufám, že to bude lepší.....

24.10.2017 1 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Za mě slabota. Thriller rozhodně ne, spíše rodinné drama. Přijde mi, jako když si autorka v půlce knihy uvědomila, že je děj vcelku průhledný a přidala další "zápletku". Jediné plus je, že se kniha snadno četla i s přeskakováním z postavy na postavu.

06.04.2020 1 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tato kniha byla pro mne o trochu menším utrpením než Dívka ve vlaku, ale stejně. Kniha zbytečně dlouhá. Vyprávějících postav je opravdu hodně - knihu jsem rozečetla a pár dní pak neměla na čtení čas a musela jsem se chvílema vracet, abych vlastně věděla, kdo je ten další vypravěč. Stále jsem čekala, kdy se stane něco zásadního... a ono se nestalo :-/
Jestli autorka ještě někdy něco vydá, tak já už se určitě tím "bestsellerem" nachytat nenechám.

07.06.2019 2 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Přečtena jedním dechem, skvělá kniha.

16.04.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Knížku jsem přečetla během pár hodin. Četla se mi dobře, stejně jako Trhlina (btw, ta se mi líbila víc), ale... Po přečtení poslední stránky jsem jenom nevěřícně koukala - to jako opravdu je konec takhle odfláknutý??? Strach se během čtení opravdu nedostavil. Co se mi líbilo je autorovo popisování prostředí. Po dalších autorových knihách už rozhodně nesáhnu.

18.09.2018 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pěkná kniha, přečtená prakticky na jeden zátah. A vilu Tugendhat rozhodně navštívím :-)

28.06.2018 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Krásná, milá knížka. Kočky miluju a přítomnost Deweyho byla úplně cítit. Na konci i slza ukápla.

30.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno za jeden večer. Čtivá knížka, těžko se od ní odtrhnout. Akorát závěr knížky se mi zdál tak trochu utnutý, ale jinak skvělá knížka.

15.11.2017 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale pak knihu přečetla prakticky na jeden zátah. Zajímavá kniha, která rozhodně stojí za přečtění.

24.04.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Autorčina první kniha Za zavřenými dveřmi se mi vcelku líbila, tak jsem sáhla i po této. Upřímně nevím jestli si pořídím další, pokud nějakou napíše. Navíc se s tímto žánrem teď roztrhl pytel a je to tak nějak všechno na jedno brdo...
Kniha se četla dobře - přečtena za dva večery, ale od cca půlky už jsem tušila jak to dopadne - sekla jsem se akorát v tom, kdo je vrah :-)

27.07.2018 3 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Moc hezky napsaná kniha. Narazila jsem na ni díky Výzvě a nelituji. Za mne bych tedy vynechala pana Nikdo - ale i tak, jedním slovem super. Přečetla jsem za jeden večer /nebo spíše noc/, od knihy se nešlo odtrhnout.

20.02.2018 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Perfektní :-)

23.01.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

První knížka od autorky a za mne super.

24.10.2017 5 z 5