ondras666 ondras666 komentáře u knih

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Kniha mě překvapila. Byla to má první kniha s válečnou tématikou genocidy.
Naivita hrdiny, jeho postupné prozření a snaha o záchranu ostatních je dojemná. Autor se s reálnou situací vypořádal po svém a klobouk před ním dolů.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, co víc říct.

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Zajímavá kniha nejen dějem, obsahem, ale hlavně odkazem na jiné autory. Na knihu jsem se těšil a splnila moje očekávání. Ty události, které inspirovaly samotného Erbena a ukázky jeho tvorby. Za mě super.

Pražské kostely a chrámy Pražské kostely a chrámy Tomáš Vučka

Výborný počin tato kniha.
Zajímavý výběr kostelů, jejich historie a celkový popis. Dozvěděl jsem se tu spoustu zajímavostí, detailů a určitě se na dané stavby teď podívám trochu jiným pohledem.
Super kniha pro ty, co mají rádi sakrální stavby.

27.04.2017 5 z 5

Vepř nemá rád pepř Vepř nemá rád pepř Miroslav Schee

Kniha se uvařila jako zajímavý počin. Ale realita je jiná. Pár myšlenek schizofrenika sepsaných na pár stran. Přišlo mi to jako slohová práce pubertálního kluka, co jen hraje počítačové hry.

25.04.2017 1 z 5

Čáry Čáry Rjú Murakami

Vcelku povedená kniha. Nečekal jsem nic převratného podle předchozích komentářů, ale byl jsem docela mile překvapený. Ocenil bych velice to jak se příběhy jednotlivých postav prolínají do sebe a tak nějak navazují.
Jen po přečtení knihy mám pocit, že Japonci snad neumí nic jiného než SM hrátky a rozmlátit si obličeje. Ten obrázek asi bude chvíli trvat.
A co mi hodně zkazilo dojem z celé knihy bylo to, že téměř na každé straně byly vlasy... Někdy knihy půjčené z knihovny opravdu mají svá tajemství. Ale samotná kniha za to nemůže a už vůbec ne autor.
Každopádně jako oddechovka od mnou preferované tvorby to nebylo špatné.

21.04.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Co ke knize říct? Snad jen WAU... Další případ Joony a další skvostné dílo. Oproti předchozí Paganiniho smlouvě je to velký skok kupředu. Svižný děj, zajímavá zápletka a ještě zajímavější konec v podobě sondy do minulosti samotného detektiva a ta pasáž z psychiatrie na konci zajímavá. Doufám, že se ta zápletka posune do dalších dílů. Za mě zatím nejlepší od této dvojce.

19.04.2017 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Na knihu jsem se docela dost těšil. Ale bohužel přišlo velké zklamání...
Autorka se pokouší o hlubinou sondu do života matky v domácnosti, hraje si s tématem Freuda a jeho psychoanalýzy. Ale celkově to vyzní slabě až uboze.
Styl psaní mi neseděl, samotný příběh taky ne a velké mínus je za knihu psanou červeným písmem. Nepříjemné na oči a na čtení.
Knihu jsem jako jednu z mála nedočetl. A vracet se k ní nebudu. Za mě odpad...

01.04.2017 odpad!

Šedé duše Šedé duše Philippe Claudel

Na knihu jsem se docela těšil, i možná z důvodu nové francouzské vlny. Ale zůstalo bohužel jen u očekávání.
Kniha má ponurou atmosféru, což by mi až tolik nevadilo. Ale celkově mě děj nějak zvlášť nezaujal. A musím přiznat, že během čtení jsem si pohrával s myšlenkou knihu odložit. To jsem neudělal a stále čekal na ten boom, který ale nepřišel.
Pro mě vcelku zajímavý počin, ale zároveň ztráta času.

31.03.2017 2 z 5

Pražské halucinace Pražské halucinace Petr Koudelka

Kniha se zdála býti vcelku zajímavý počin. Bohužel se brzy dostavilo zklamání.
Rozdělena na tři samostatné povídky, kdy ani jedna dle mého soudu nedosahuje vysokých kvalit a ambicí.
V prvním příběhu je ústředním bodem Kafka a vše se točí kolem něho. Osobu tohoto spisovatele mám rád, ale autor si s danou myšlenkou pohrál po svém, což mi asi vadilo.
Druhá povídka založena na Golemovi je ještě slabší. Neustálé psychologické a psychické hrátky mi vadily. A závěr byl až nesmyslný. Jediné, co bych zde ocenil je menší sonda do známých míst Starého města.
A poslední povídka už byla pro mě vcelku nutným zlem. Ale dočetl jsem ji.
Kniha neurazí, ale rozhodně nenadchne. Za mě hodně slabý pokus.

23.03.2017 2 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Vcelku zajímavá kniha. Příběh docela dobrý, navíc se hodně prolíná a utíká rychle. Co bych ovšem knize dal za velké mínus, že během posledních několika stran je kniha zaměřena na jednoho člověka a už se čtenář nedozví, jak dopadnou ostatní. Já třeba stále čekal jak dopadne policejní komisař, vlkodlak. Ale asi to byl autorův záměr.
A musím ocenit tiskovou formu knihy, kdy Paseka zachovala historickou reálnost.
A ta stará čeština je taky dobrá, ze začátku trochu krkolomná pro čtení, ale rychle se na ni zvykne.

18.03.2017 3 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Zajímavý pohled do mentality Japonska. Mladá žena, která chce prorazit v místech, kde se narodila a bohužel naráží na samé překážky. Trochu jsem doufal, že ten postup zvládne a udrží se tam... Ale realita je jiná. Každopádně můj obdiv, že vydržela rok v takových podmínkách, si rozhodně zaslouží.

09.02.2017 5 z 5

Dominus Dominus Tom Fox

S Danem Brownem bych tuto knihu určitě nesrovnával. Každý má svůj způsob a styl. Každopádně pro mě tato kniha byla velkým zklamáním.
Objevena náhodně v knihovně, dle hodnocení zde nic moc, ale na to zase až tolik nedávám. Udělám si vždy názor sám. A bohužel tentokrát se shoduje s většinou...
Kniha pro mě byla vcelku utrpení. Z počátku to vypadalo, že téma bude opravdu zajímavé, ale během čtení jsem názor zcela změnil. Dočetl jsem ji jen proto, že mě zajímal už ten konec.
A ten opravdu "stál za to".
Za mě rozhodně ne.

06.02.2017 1 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Na knihu jsem se těšil, ale musím říct, že byla nakonec pro mě zklamáním. Snaha o hlubší psychologii postavy hlavního hrdiny se tak nějak postupně vytrácela ve vzpomínkách na vojnu. Téma bylo určitě zajímavé, ale celkově to na mě působilo docela slabě.

19.01.2017 2 z 5

Cesta růžového trojúhelníku Cesta růžového trojúhelníku Rudolf Brázda

Zajímavá sonda do života gay komunity před válkou a během ní a po ní. Nikdy to nebylo lehké a v té době bych řekl až život ohrožující. Ale Rudolf to zvládl a cestu si našel.
určitě kniha stojí za přečtení. O jednu hvězdičku méně za ten paperback, nemám je rád...

15.01.2017 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Vcelku čtivá kniha, ale samotný příběh je vcelku o ničem. Byla to první kniha od tohoto autora a rád si přečtu něco z dalších jeho děl, ale tahle kniha mě mírně zklamala. Autor se nebrání psát otevřeně a bez okolků, ale v celkovém pojetí to nevypadalo dobře. Charakteristika tří čísel je slabší a myslím ,že se dala trochu víc rozvést. Zase na druhou stranu ti pánové šli točit porno, tudíž nemůžeme očekávat větší hloubku.

15.01.2017 3 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Knih s tématem konspiračních teorií je díky panu Brownovi hodně a vlastně jim tak trochu udělal cestu. Ale tento autor si s tématem neklidného Jeruzaléma, osoby Ježíše a spiknutím několika náboženských kultů poradil s přehledem.
Kniha se čte velice dobře, děj je svižný a střídání pasáži vyšetřování a samotného výzkumu je výborně děleno, protože udržuje to napětí jak to dopadne
Kniha mě opravdu mile překvapila.
Doporučuji.

11.01.2017 5 z 5

Planeta samých chlapců Planeta samých chlapců Adam Georgiev

Na knihu jsem se vcelku těšil. Ale bohužel mě lehce zklamala. Styl napsání byl dobrý, četlo se to samo.
I tak bych celkově knihu zhodnotil jako lacinou sondu do gay života některých jejich členů. Ne všichni hledají kam ho strčit a kde se vystříkat.
Ale oceňuji, že se toho autor nebojí.

23.12.2016 3 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Kniha mě nějak zvlášť neoslovila. Příběh autorka vymyslela docela dobře, ta žena vlastně v manželství byla jen pro ten pocit, že má domov.
A hold si pak vybrala cestu kanibalismu. Stále jsem čekal nějaké drsnější scény, ale vcelku nic moc. A docela dobře si poradila s recepty
Za snahu autorky zaujmout a přijít s něčím novým 3 hvězdy.

21.12.2016 3 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Kniha byla docela zajímavá svým hlavním příběhem o rekordu v líbání. Ale celkový dojem nic moc. Neustále přebíhání v každém odstavci k jiným osobám a ten způsob psaní z pohledu nás diváků, celkový dojem hodně zkazil. Proto ubírám jednu hvězdičku.

19.12.2016 3 z 5