Pražské kostely a chrámy

Pražské kostely a chrámy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168348/prazske-kostely-a-chramy-168348.jpg 4 4 4

Sakrální architektura zaujímá v tisícileté historii Prahy nezastupitelné místo a právem se počítá k nejvýznamnějším turistickým lákadlům. Kniha je však věnována nejen těm nejvýznamnějším pražským svatyním, ale i těm méně vyhledávaným, avšak o nic méně pozoruhodným, a vedle křesťanských kostelů také např. synagogám. Texty poskytují uměleckohistorický přehled a uvádějí do dalších životů architektonických památek v povětsech, krásné literatuře apod. Obrazový doprovod zahrnuje kromě fotografií exteriérů a interiérů historická dobová vyobrazení, veduty apod. Vychází v české i anglické verzi.... celý text

Daydreamer
20.09.2020 4 z 5

Na pražské kostely a chrámy je to knížka až příliš útlá. Výběr byl tedy nutný. Že ale autor vynechal takový skvost, jako je chrám sv. Jakuba, to mi hlava nebere... Pro vážnější zájemce doporučuji nedávno znovuvydanou vynikající Bedrníčkovu knihu Příběhy pražských svatyní.

ondras666
27.04.2017 5 z 5

Výborný počin tato kniha.
Zajímavý výběr kostelů, jejich historie a celkový popis. Dozvěděl jsem se tu spoustu zajímavostí, detailů a určitě se na dané stavby teď podívám trochu jiným pohledem.
Super kniha pro ty, co mají rádi sakrální stavby.

Tomáš Vučka
česká, 1977