Pražské halucinace přehled

Pražské halucinace https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93609/prazske-halucinace-93609.jpg 3 4 4

Tři povídky, v nichž autor oživuje magickou atmosféru staré Prahy v příbězích plných tajemství. V první povídce plné potomků Franze Kafky jsme svědky cesty do Itálie ve stylu vskutku Kafkovském. Druhá povídka si pohrává s golemovskou legendou a snaha objasnit stará tajemství, vede spíše k navršení nových. V poslední povídce dochází k tragické smrti jisté významné osoby v jednom z pražských chrámů - co s tím má společného spirituální Marie Elekta? Zajímavé, nelehké čtení, v němž stojí příběh na třetím, vyjádření životního názoru na druhém a okouzlení tajemnými souvislostmi minulosti a současnosti na místě prvním. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pražské halucinace. Přihlašte se a napište ho.

ondras666
23.03.2017 2 z 5

Kniha se zdála býti vcelku zajímavý počin. Bohužel se brzy dostavilo zklamání.
Rozdělena na tři samostatné povídky, kdy ani jedna dle mého soudu nedosahuje vysokých kvalit a ambicí.
V prvním příběhu je ústředním bodem Kafka a vše se točí kolem něho. Osobu tohoto spisovatele mám rád, ale autor si s danou myšlenkou pohrál po svém, což mi asi vadilo.
Druhá povídka založena na Golemovi je ještě slabší. Neustálé psychologické a psychické hrátky mi vadily. A závěr byl až nesmyslný. Jediné, co bych zde ocenil je menší sonda do známých míst Starého města.
A poslední povídka už byla pro mě vcelku nutným zlem. Ale dočetl jsem ji.
Kniha neurazí, ale rozhodně nenadchne. Za mě hodně slabý pokus.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pražské halucinace v seznamech