ondras666 ondras666 komentáře u knih

Pijpelinky Pijpelinky Jacob Israel de Haan

S touto knihou jsem se docela trápil. Ať se jedná o styl psaní, tak o celkový příběh. Za mě určitě ne, bohužel...

14.12.2016 1 z 5

Love Paris : láska na hraně Love Paris : láska na hraně Yan J. Bulka

Co ke knize říct? Snad jen to, že v půlce jsem ji chtěl odložit
Příběh mladého kluka, autora, o jeho hledání pravé lásky a bisexualitě. No spíš jsem měl pocit, že si rád užívá přepychu a pozornosti svých bohatých milenců. Udržovat několik vztahů a doufat, že se to další nedozví je fakt naivní. A závěr, kde se pokouší o nějakou hlubší filosofii smyslu života mě fakt pobavil.
Jedna hvězdička pouze za LGBT literaturu.

12.12.2016 1 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Po sérii Platnéř jsem sáhl po další knize tohoto autora a opět musím říct, že nezklamal. Naopak jsem byl velice mile překvapen, co dokáže.
Z postavy Petra jsem měl z počátku dost zvláštní pocit, ale po pár kapitolách jsem ji pochopil. Z vrcholu na úplné dno do prachu cest a zase nahoru.
Doporučuji přečíst a uvidíte sami.

09.12.2016 5 z 5

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Tahle kniha mě úplně dostala. Velmi silný příběh, výborná psychologie osob a navíc podkres podhorská krajina a bodrost tamních starších lidí. Bábi Havránková je opravdu silná osobnost. A závěr mě úplně dostal...
Doporučuji.

24.11.2016 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Na doporučení jsem si knihu přečetl. No a nevím jako. Povídky vypadají, že jsou samotné, ale proplétání jednotlivých postav se mi nakonec moc líbilo. Jediné, co se mi nelíbilo je ta neskutečná promiskuita, která z toho přímo stříká. Nemyslím, že autor ukázal gay scénu zrovna v nejlepším světle a vzorku lidí. Zase povídka Neviditelný byla jedna z nejlepších. Oproti Od sebe k sobě se tu autor snaží alespoň zachytit tu osamělost a vlastně i možná prázdnotu postav celé knihy.
Ať to bylo myšleno jakkoliv, kniha je dobrá, ale znovu se k ní nejspíš vracet nebudu.

20.11.2016 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Moje první setkání s touto trojicí čarodějek a hned od začátku jsem tušil, že nebude poslední. Stařenka Oggová je naprosto kouzelná a Bábi Zlopočasná? Ta je pro mě ještě lepší... Má to děj, má to "koule" a není co vytknout.

20.11.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Myslím, že k této knize už bylo tolik napsáno, řečeno a zároveň i řešeno, že další komentář je zbytečný.
Buď ji člověk miluje nebo nesnáší...
Za mě vhodná k zamyšlení, i dnes velice aktuální téma...

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Zcela nepovedené pokračování úspěšného prvního dílu. Myslím, že některé knihy mají mít pouze jeden díl. A tahle kniha tato kritéria zcela splňuje. Za mě rozhodně ne...

13.11.2016 odpad!

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Naprosto výborná záležitost. Děj mě strhl jako lavina a nešlo přestat. Viděl jsem následně filmové zpracování a to bylo hrozné.
Atmosféra komunistického Ruska a síla moci je zde výborně vykreslená, stejně tak výborná zápletka a motiv. Jen ten závěr byl moc rychlý. Myslím, že po těch mnoha napínavých stranách závěr nemusel být na dvou...

Farma Farma Tom Rob Smith

Trochu zklamání oproti předchozím knihám, ale i tak za mě výborná. T.R.S. to umí a doufám, že bude i nadále pokračovat.

Inferno Inferno Dan Brown

Mé druhé setkání s tímto autorem v knižní podobě.
Psáno je to dobře, děj je dost svižný a předvídat se moc nedá. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že Brown svá díla píše už se záměrem udělat z nich film, protože peníze jsou mocné... Ale je to můj dojem a soudit ho nebudu, každý se živý jak umí.
Každopádně chci ocenit sondu do historie místa a rozvedení myšlenky nad přelidněním planety a jejím možným řešením.

13.11.2016 3 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Opět strhující děj. Závěr trilogie je stejně dobrý jako všechny ostatní díly. Výborně vykreslená atmosféra středověku a poměrů, které tam byly. Opravdu mohu jen a jen doporučit.

10.11.2016 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Druhý díl jsem přečetl snad rychleji než ten první. A opět famózní dílo. A hned jdu do Návratu Mistra.

03.11.2016 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

K této knize jsem se dostal zcela náhodně a musíš říct, že ta náhoda byla výborná. Kniha mě úplně dostala a přečetl jsem ji během chvíle. A hned jsem sáhl po pokračování. Doporučuji všem.

30.10.2016 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Knihu jsem přečetl na doporučení kolegyně z práce. Prý ji uchvátila... Ale já jsem zcela rozporuplného názoru. Kniha je sice čtivá, ale...
Celkově děj utíká, ale výsledný efekt nic moc. Postavy mají určitě hloubku a jejich filosofické úvahy jsou k zamyšlení, ale celkově to ve mě nezanechalo nějaký hlubší zážitek.
Magický realismus asi nebude můj šálek čaje...

26.10.2016 3 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Docela zajímavý počin. Ze začátku jsem se trochu nemohl dostat do čtení, nějak mi vadil ten styl, ale potom dobrý. těším se na další díly.

30.09.2016 4 z 5

O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích Peter Mayle

Tahle kniha mě velice zklamala. Jako fanoušek tohoto autora jsem tedy čekal něco jiného. Jeho předešlé knihy jsou mnohem lepší, tahle mi připadá, že je to jen vykradení předchozích knih.

20.08.2016 1 z 5

Mnohem slabší než první díl, ale i tak podařená. Jen člověk přemýšlí nad tím jestli Čeněk je opravdu tak rozmazlené dítě...

27.07.2016 3 z 5

Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku Stéphane Poignant

Vypadala nadějně a přitom odpad.
Prvních pár přihoď vcelku vtipných, ale zbytek knihy jen a jen to samé. V půlce jsem to vzdal a odložil ji.

26.02.2016 odpad!

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Další výborná kniha tohoto autora.
Psychologie jeho postav a způsob jakým píše je pro mě důvod, proč se k němu vracet znovu a znovu.

13.11.2015 5 z 5