Olava Olava komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Děkuji za tento příběh. Smutný, ale přesto krásný. Budu mít dlouho o čem přemýšlet. Vše ostatní již bylo řečeno v předešlých komentářích

20.04.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Mám velmi rozporuplné pocity. Zdejší nadšení tedy nesdílím. Bylo to jako na houpačce - něco bylo Páni!, něco dost přitažené za vlasy. Některým částem jsem nedokázala uvěřit, některým ano. Prostě takový mix, který k sobě nějak nepasoval. A konec to nevylepšil. Dávám třetí hvězdičku za to, že je od českého autora, že se tohoto stylu nebál. Ale za za znovupřečtení mi to nestojí.

07.04.2019 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tedy, návrhů na vraha jsem měla několik, ale ten kdo to nakonec "vyhrál", mě teda nenapadl. Kniha se mi líbila, nepatří sice k nějakým úplně vrcholným detektivkám, ale Wolf je jako postava sympatická a příběh docela frčí. Rozhodně jako celek tahle kniha nikterak neurazí.

28.03.2019 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Toto je asi moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora. Myšlenkové pochody jisté Annie jsou perfektně napsané. King se v takových případech dost vyžívá. Některé pasáže byly možná hodně brutální, ale oproti jiným Kingovým příběhům je to ještě slabé. Kniha mi zpříjemnila dlouhé čekání na ortopedii, kde jsem ji přečetla téměř celou. Film byl také skvělý, Kathy Bates dostala právem za tuto roli Oscara a byla jsem ráda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevily.

15.03.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tento typ příběhů mě baví. Rozhodně to upoutá hned od prvních stran,ne jako Nesbo, ten mě za srdce nechytil. Duo Carl a Assad je dobře fungující, vtipné a člověk jim fandí. Děj rychle utíká a nepustí. Rozhodně doporučuji přečíst i další knihy od tohoto autora

11.03.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pokračování Barvy kouzel. Fantastično bylo lepší, nebyla jsem zahlcena pojmy a náležitostmi celé Zeměplochy. Po Dvoukvítkovi se mi bude stýskat, s Mrakoplašem byli bezva dvojka. Budu se však těšit na další příběhy z tohoto světa.

26.02.2019 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Myslím, že je to velmi povedená kniha. Uvedení do velkého Sergejova světa parádní. Je v tom otisk té ruské nátury, ale pokud se dokážeme oprostit od dnešního dění ve světě a pohlížet na tuhle knihu jako na běžnou knihu od nějakého spisovatele, člověk si to užije a najde v tom zalíbení. Strávila jsem s ruskou literaturou několik let, byla by škoda to zapudit.

06.11.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice se to chvílemi četlo trochu hůře, nebyla to kniha na "jeden dech". Hezkým a humorným jazykem popsán život dospívající mladé dívky, která prožívá hrůzy války. Děj není stavěn přímo na popisech války, což rozhodně není na škodu. Stojí za přečtení, i víckrát.

03.05.2020 4 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Na prvotinu autorky to nebylo špatné, ale mě to prostě neoslovilo. Četlo se mi to těžce, některé slovní obraty se vyloženě nehodily.Toto nebude kniha, která se zavděčí většině. Nicméně gratuluji slečně, že se do toho dala, myslím, že má slušný potenciál.

12.04.2020 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kniha. Na doporučení přátel jsem už nějakou dobu opatrná, proto jsem k této knize přistupovala s rezervou. O to větší paráda to byla. Kniha se čte dobře, zvraty, zápletky, nic netušící čtenář. Nálepku bestselleru si zaslouží, doporučuji.

02.07.2019

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Terry mě naprosto uchvátil. Jeho jazyk, styl psaní, slovní obraty..to je prostě úžasné. Příběh jako takový se mi líbil více s Mrakoplašem, ale to je čistě osobní záležitost. Budu se těšit na další knihy.

14.06.2019 5 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Po všech těch detektivkách, thrillerech a hororech je to příjemná změna. Když chce člověk "lehčí" knihu, myslím, že toto je dobrá volba. Je to sice z doby 2. světové války... ale pojaté autorkou takovým stylem, že se člověk usmívá ještě dlouho po přečtení. Není to zlehčení té kruté doby, ale je to jakási pocta těm, kteří i když nebyli zrovna v první linii, dokázali pomoci i tam, kde to zdánlivě nebylo nejnutnější - v srdcích obyčejných lidí.

31.05.2019 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od tohoto "spisovatele" a mohu říct, že se mi to líbilo. Seveřani ty detektivky opravdu zvládají. 4 hvězdičky určitě. Brzy se vrhnu na další příběh detektiva Joony, už se těším.

08.04.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Lepší než Hadrový panák, rozhodně. Mě to bavilo, čte se to dobře, pěkně to frčí. Proč ale dávám jen tři hvězdy? Jsem asi předetektivkovaná, jsou příběhy, které mě vtáhly do děje podstatně více.

28.03.2019 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přiznám se, knihu jsem přečetla až na druhý pokus. Při prvním jsem asi nebyla v tom správném rozmaru a trochu vleklejší začátek mě odradil. Po druhé už to byla jízda, až jsem se bála, že někam přijdu pozdě. Oproti předchozímu Ztracenému symbolu mi to přišlo jako nebe a dudy, stejně jako novější Počátek - za Infernem dost pokulhává. Příjemné záhady a zvraty společně s Robertem Langdonem, to je ten správný rytmus Dana Browna. Beztak budu očekávat a těšit se na novou knihu.

22.03.2019 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Četla jsem ji v rámci povinné literatury při studiu. Byla jsem mile překvapena, že se to tak parádně hodilo do mého vkusu. Srovnávání x nesrovnávání - je to výborná kniha.

21.02.2019 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Velmi dlouho jsem odolávala Terrymu a jeho Zemeploše. Jak neuvěřitelně mile jsem byla překvapená, jakému dílu jsem se to vyhýbala. Fantastický svět plný humoru a tak absurdních situací, že musíte číst dál.

18.02.2019 5 z 5

Antarktida lásky Antarktida lásky Sara Stridsberg

Tato kniha byla zvláštní. Čekala jsem, že to bude ve stylu jako film Pevné pouto, ale to nebylo. Části, které se několikrát opakovaly, pouze jinak popsané, budily rušivý dojem. Na druhou stranu popisování života okolních postav bylo fajn. Bohužel mi to však nestačilo k tomu, abych hodnotila více hvězdami. Tato kniha rozhodně nesedne každému, jako třeba mně.

10.02.2021 2 z 5

Tuto knihu jsem kdysi vynechala. Je krátká, čte se dobře a téma drog je aktuální i dnes. Je to popsáno dost mírně, jsou "lepší" demonstrativní příběhy o drogách. Nicméně za přečtení to stojí.

01.02.2021 3 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Moc hezká knížka, která má krásné ilustrace. Zakoupeno pro dceru, na čtení na dobrou noc, ale než do toho doroste, budu se tím kochat sama :-)

12.08.2020 5 z 5