Olava Olava komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Při cestě na dovolenou jsem si zapomněla knihu. Proto jsem navštívila první knihkupectví a tam jsem našla toto. Okamžitě musela být moje, od paní M mám přečteno snad všechno. Nečetla jsem si ani popisek, o čem to má být a rovnou se na to vrhla. Strhující, mrazivé, překvapivé, drsné...jako máma se na to samo dívám asi jinýma očima. Četlo se to samo a byla to taková pecka, lepší než minulý Listopád.
Každopádně nějaká aféra, která se odehrála okolo paní M a TB šla absolutně mimo mě, proto jsem si knihu asi víc užila a neměla žádné předsudky.

18.09.2023 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Báječná kniha, skvělý humor,ne jako dnes, kdy se z toho snaží vytřískat všichni, co to jde. Psané s takovou lehkostí...prostě bude patřit k mým oblíbeným knihám.

27.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky, víceméně kvůli výzvě. Nečekala jsem, že mě tato kniha tak semele. Má neuvěřitelnou sílu a hloubku. Budu mít dlouho o čem přemýšlet.
Doporučuji.

10.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Rozhodně patří mezi autorčiny povedené kousky. Nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček, ptž autorka píše tak úžasným způsobem, že člověk čte a čte a najednou je konec knihy. Příběh krásně plyne, člověk prožívá dobré i špatní chvíle s postavami, jako by stál vedle nich...

11.02.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Poté, co jsem přečetla jedním dechem Hanu jsem doufala, že toto bude stejná paráda, nebo i lepší. Paní Mornštajnová opět nezklamala. Nebýt čerstvě narozeného prcka, přečetla bych také jedním dechem. Určitě stojí za přečtení a věřím, že stejně tak jako já nezůstanete u jedné knihy, ale pustíte se do dalších.

07.07.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Chtěla bych věřit, že je to pravda ... už teď ale věřím, že člověk - jednotlivec - pokud chce změnit svět, musí začít u sebe.
Tak málo stran, ale tolik myšlenek.

07.04.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Za mě super. Slyšela jsem od jiných, že téma bylo vzaté povrchově..nemyslím si. Je to o představivosti - paní M. nemusí popisovat nudně do nejdelších detailů, on si to člověk při čtení domyslí, jaké hrůzy se v ději odehrávají. To ve mně zanechalo zvláštní pocit...Nicméně - kniha je skvěle napsaná, dobře se čte a za mě prostě dobrý.

17.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem si vybrala, protože jsem chtěla zjistit, co na ní všichni mají. Musím říct, že se mi kniha líbila, ačkoliv to nebyla až taková bomba jako pro ostatní. Četlo se to skoro samo, příběh hezky plynul, ale na některých místech byl až nehezky osekaný, že by stálo za to ještě pár stránek přidat. Postavy byly sympatické, člověk s nimi sdílel to hezké i nehezké, ale zase - jako by chyběly občas emoce. Nakonec musím říct, že je to kniha hezká, paní autorka se trefila do noty spoustě lidem. Ze zvědavosti si asi přečtu i druhý díl, určitě bude lepší a v něčem určitě vyzrálejší.

08.04.2021 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Milovaný Čapek...tak nádherným jazykem nepíše nikdo jiný. Je to literatura pro děti, taky to bylo čteno dceři na dobrou noc, ale člověk v tom najde krásu i v dospělosti a spíš to i ocení. Jazyk, humor, lehkost..jen pár vlastností vystihujících tuto nádhernou pohádkovou knihu. Stojí za to.

25.06.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Určitě jsme se k této knížce dostali, když jsem byla malá v rámci čtení ve škole. Vůbec jsem si to ale nepamatovala a využila toho teď. Rozhodně mě kniha zasáhla více, než tehdy na základní škole. Nechápala jsem to natolik, abych pochopila, jaké to mohlo být pro dívku, která cítí, že je jiná a neví proč, která v hloubi duše tuší, že je to všechno trochu jinak. Velmi silný příběh.

10.03.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nečekala jsem nic, proto jsem byla docela mile překvapená, že je to dobrá kniha se spoustou vtipných momentů. Mám ráda styl humoru absurdních situací, takže mi to v nemocném období vyloženě bodlo.

29.11.2021 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po Marcovi konečně zas něco pořádného! Přečteno jedním dechem. Bylo víc Carla, víc Asada (hlavně velbloudů), napětí... Díky Jussi, za tenhle díl, byl jeden z nejlepších!

27.09.2023 5 z 5

Nemohu se rozhodnout, jestli byla lepší Analfabetka, nebo Stoletý stařík...každopádně je to skvělá kniha a stojí za přečtení

06.01.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák mě nadchl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Je to první kniha od tohoto autora, Netopýra jsem totiž nedočetla. Tady to byla dobrá jízda, děj utíkal, přiměřeně dlouhé, a na podezřelého jsem měla jiný tip. Určitě od tohoto autora ještě něco vyzkouším, nevadí, že je to sedmá kniha v pořadí. Zkuste to taky.

02.02.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Není lehké popsat knihu tak, aby se komentáře neopakovaly. Není však mnoho knih, které by dokázaly tak chytit za srdce, jako mě právě tato. Krátké kapitoly nutí čtenáře číst dál a dál, dokud nezjistíte, že jste to přečetli téměř jedním dechem. Báječně zpracovaný příběh, který nezůstane přečtený pouze jednou.

18.02.2019 5 z 5

Knihu mi byla doporučena, protože je prý dobrá. Podle toho, jak se na mě otáčeli lidé v autobuse musím říct, že byla více než dobrá. Takhle jsem se u knihy dlouho nenasmála. Někomu přijde absurdita příběhu už moc, ale mně to tehdy neuvěřitelně sedlo.
Vřele doporučuji.

08.07.2019 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Nechala jsem trochu doznít tuto knihu. Nějakou dobu už tato paní kolem mě "lítá", tak jsem si řekla, že se na knihu podívám trochu zblízka. Čte se to lehce i pro takové, jako jsem já - nevěřící. Musím uznat, že se mi kniha líbila pro svoji přímočarost. Nezdá se, že by si kniha, potažmo autorka, na něco hrála. A výsledek? I ženy, farářky, jsou jenom lidé, proč nad nimi krčit nos jen proto, že se něčím liší - ať už to je červená rtěnka, boty s podpatky až do oblak? Je to příjemné nahlédnutí do života mladé farářky.

11.07.2022

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jussi se mi dostal pod kůži. Carl s Assadem jsou tak správně nesourodá dvojka, kterou doplňuje lehce švihlá Rose. Tahle kombinace mě neuvěřitelně baví. Knihu doporučuji, napínavý příběh s výborným námětem, který Vás donutí přemýšlet...

28.03.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nepatřím do seriálové šílenství (viděla jsem pouze jeden díl takřka proto, aby mi všichni už dali pokoj). O to víc si užívám knihy. Byl to sice trochu boj s postavami, hlavně ze začátku - spousta jmen, kdo kam patří a podobně, ale když se v tom konečně najdete, zjistíte, že je to daleko propracovanější, než jste si mysleli.

21.02.2019 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

První kniha od Viewegha a nejspíš asi i poslední. Nechci to vyloženě nazvat "blbostí", ale přišlo mi, jako by to mělo nejmíň tisíc stráněk, je to prakticky o ničem a já se tím nemůžu prokousat. Postavy mi byly těžce nesympatické a celkově jsem čekala asi něco jiného. Tento styl psaní prostě není pro mě.

17.09.2023 2 z 5