oblakaknih oblakaknih komentáře u knih

Horečka Horečka Václav Hrabě

Horečka byla velmi překvapivým objevem, příběh mě vtáhnul hned na začátku a do konce nepustil.

08.05.2023 5 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Pokud hledáte knihu s naprosto báječně vykreslenou atmosférou, Krvavé stíny jsou pravá volba!

S autorem této knihy jsem se již setkala při čtení knihy Obr z mlhy, která se sice mezi ty nejlepší nezapsala, přesto patří k těm, které mě hodně zaujaly. Po jejím dočtení jsem si okamžitě zapsala na seznam autorovu knihu Útočiště. A přesto si ke mně našla dřív cestu jeho nejnovější kniha.

Očekávání jsem měla, protože přede mnou už ji četla spousta lidí a opravdu ji vychválili.

Já jsem z kniha nadšená dost podobně.

Celá kniha je postavena na velmi originálním námětu, který se v průběhu čtení pomalinku odhaluje. Já jsem sice nějaké věci odhadla dopředu, přesto ty nejzásadnější detaily mi zůstaly až do konce skryty.

V knize je poměrně dost postav a každá z nich dostane svůj zasloužený prostor. Máme možnost je poznat, oblíbit si je (nebo ne) a naplno s nimi prožívat příběh.

Mezi mé nejoblíbenější se zapsalo vyšetřovatelské trio.

Autorův styl psaní mě hodně baví, hraje si hlavně s atmosférou a to já na knihách oceňuji. Kniha se moc dobře četla.

I když jsem měla hodně nápadů, jakým směrem se kniha ubere, již zmíněné detaily mi v úplné předvídatelnosti zabránily, a tak jsem měla možnost být i překvapená.

Ke knize jsem ale nakonec dvě výtky objevila: za mě by mohla být mnohem delší, čímž by nabrala i větší napětí a ke konci malinko ztrácela moji pozornost.

Přesto bych chtěla příběh vyzdvihnout především pro jeho atmosféru a pro to, jaké ve mně vyvolal při čtení pocity. Nešlo přímo o strach, ale o velmi nepříjemný pocit (což je v tomto případě rozhodně plusem).

Doporučuji!

18.12.2022 4 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Dítě noci je pro mě kniha, která ačkoli jsem od ní neočekávala mnoho, nejspíš navždy zůstane v mojí paměti.

Protože v jejích stránkách se skrývá opravdu tajemný a hrozivý příběh, který se podle mě dotkne nejednoho čtenáře.

Abych byla zcela upřímná, nečekala jsem, že mě kniha takto nadchne! O to víc jsem ale ráda, že jsem se do ní pustila a můžu ji tak doporučovat na každém kroku.

Nečekejte žádnou akční knížku, kdy vás něco obrovského překvapí na každé straně. Kniha má totiž úplně jinou výhodu! Příběh je vystavěn velmi pomalu, o to víc ale na čtenáře působí.

Mrazivé je pak zjištění, že skutečně nikdy nevíme, co se odehrává přímo vedle nás, pokud je to naším očím schované.

Kniha se četla skvěle! Nutně jsem potřebovala vědět, jak to nakonec dopadne a nemohla se od čtení odtrhnout.

Postavy jsem si velmi oblíbila, na pozadí tady totiž roste jakýsi rodinný vztah mezi hlavními postavami a ten byl krásně vykreslen.

I ostatní postavy bylo díky popisům jednoduché si představit, vžít se do nich.

Děj je velmi nelehké popsat, abych náhodou nevyzradila nějakou drobnost, která by pak narušila dojem z celého příběhu. Jen tedy zmíním, že pro mě osobně jsem nebyla ničím v knize kdovíjak překvapená, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo.

Nakonec ještě vyzdvihnu obálku, která se moc povedla!

Za mě je Dítě noci obrovské doporučení.

04.10.2022 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Chata 1879 je kniha s velmi zajímavým námětem, která mě zaujala anotací.

Čekala jsem asi něco trochu jiného, protože pro mě je bohužel zklamáním.

Hlavní hrdina knihy, abstinující alkoholik, se v rámci jakési "nápravy" stará o chatu, na kterou se sjíždějí lidé s různými psychickými poruchami.

Očekávala jsem, že každá z těchto poruch bude do hloubky popsaná, bohužel to se nestalo. Postavy jsou pouze povrchově popsané, příběh na mě působil uspěchaně a k nikomu jsem si nedokázala vytvořit vztah.

Styl psaní mi moc nesedl. Kniha se sice četla rychle, ale naplno začtená jsem nebyla.

Děj na mě působil roztěkaně, což se možná k tématu hodí, ale v rámci čtení to na mě dobře nepůsobilo, spíše mě to otravovalo.

Za sebe bohužel nemohu doporučit.

05.09.2022 2 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

Možnost přečíst si Auris jsem okamžitě využila a jsem za to moc ráda.
Námět knihy je velmi originální, hlavního hrdinu zde máme forenzního fonetika, což jsem ještě v žádné jiné knize neviděla, originální je ale i jeho spojení s podcasterkou, což je v dnešní době velmi originální aspekt.
Líbilo se mi, že v knize není přespříliš postav, takže každá dostala potřebný prostor a nebyl v nich zmatek. Tou nejvýraznější je samozřejmě Jula, která celý případ vyšetřuje a snaží se mu přijít na kloub. Osobně preferuji v těchto rolích skutečné vyšetřovatele, nicméně zde mi to vůbec nevadilo.
Styl psaní mi ohromně sedl! Kniha se četla moc dobře a rychle. Musím ale přiznat, že místy na mě působila až moc jednoduše.
Ze začátku nebyla kniha vůbec předvídatelná a velmi mě zajímalo, jakým směrem se bude ubírat. Bohužel konec jsem již odhadla a dokonce i pachatele.
Celkově se mi ale kniha moc líbila a od obou autorů si ještě něco přečtu!

17.06.2022 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

3,5/5
Můj názor na knihu stále není nijak ucelený, v hlavě toho mám až příliš a o některých věcech stále nevím, co si myslet.

Jedno je ale jasné: čekala jsem, že se mi kniha bude líbit více. Příliš velká očekávání? Nejspíš ano.

Příběh hlavního hrdiny Alexe se odehrává v originálním prostředí a navíc je doplněn originální mluvou. Byla jsem nadšená. Toto promíchání různých jazyků dalo vzniknout něčemu, co se k příběhu, ale také k postavám neskutečně hodilo.

Jsem člověk, který má rád thrillery. Čím brutálnější a otevřenější, tím je to pro mě lepší. Přesto i na mě bylo v první části knihy neskrývaného násilí trošku moc. Paradoxně to pro mě ale byla nejlepší část knihy.

Co se stylu psaní týče, je jasné, že na originalitě nešetří. Přesto ale musím vyzdvihnout, jak svižně se takovýto příběh podařilo napsat a jak mi díky tomu ubíhaly stránky pod rukama.

Vzhledem k tomu, jak se jednotlivé postavy chovají, nechtěla jsem a ani jsem si k nim nevytvořila žádný vztah.

Po první části přechází kniha do jakési klidnější části, zde je ale zobrazen zase druhý extrém.

Je jasné, že příběh z knihy přesahuje do skutečného světa a je v něm skryto mnohem více. To je vždycky jedno z plus.

Nejsem z knihy zklamaná, ale ani jsem si nesedla na zadek. Bohužel si myslím, že brzo tento příběh u mě brzy zapadne mezi ostatní. Než se tomu ale stane, budu si ho ještě nějakou dobu připomínat a přemýšlet nad ním.

05.03.2022 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

2,5/5
S Tulákem po hvězdách jsem strávila poměrně dost času. Vzhledem k tomu, jaký názor na knihu mám, to bylo až moc.

Nejprve bych ráda uvedla, že mi kniha moc nesedla. Nejsem totiž kdovíjaký fanoušek filozofie, spoustu věcí z ní jednoduše neuznávám a připadají mi nereálné. To je čistě můj osobní názor, který se ale promítá v názoru na knihu.

Nadchlo mě prostředí, ve kterém se kniha (bohužel ne po celou dobu) odehrává, tedy vězení. Těšila jsem se, co vše bude z vězení popsáno, ale brzy se ukázalo, že vše končí u svěrací kazajky.

V knize je poměrně velké množství postav, díky "cestování" hlavního hrdiny. Většina z nich je v knize uvedena i se jmény, což mi vzhledem k tomu, že byly uvedeny pouze jednou, připadalo naprosto zbytečné. Vztah jsem si dokázala vytvořit ke třem postavám. Mimo hlavního hrdinu to byly jeho dva spoluvězni, se kterými velmi originálním, přesto záhadným způsobem, komunikoval.

Dalo by se říci, že je kniha složena s více příběhů, máme totiž možnost nahlédnout do nejednoho hrdinova života. Bylo by to pro mne velké plus, bohužel mě ale většina těchto příběhů příliš nezaujala a já se tak často nudila.

Kniha se mi četla docela špatně a pomalu, často jsem v myšlenkách utíkala jinam.

Myšlenka, která se v knize skrývá a prostupuje celým příběhem, je rozhodně zajímavá a dá se nad ní přemýšlet dlouho, pro mě je přesto nereálná.

Knihu bych rozhodně neoznačila za špatnou, naopak si troufám říct, že v sobě nese hodně, bohužel ve mně nezanechala téměř nic.

Tohle ale určitě není mé poslední setkání s autorem, mám v plánu dát mu další šanci.

25.02.2022 2 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Kniha ...v kolektivu oblíbená slibuje příběh odehrávající se mezi knihami a atmosféru padesátých let. Přiznávám se, že mě kniha zaujala především tím prostředím - knihy, nakladatelství,…

Byla jsem poměrně překvapená, že skoro celý příběh se zaměřuje spíše na vztahy na pracovišti. Rozhodně tím nechci říct, že je to negativum, ale přece jen bych ocenila, kdyby bylo v knize zmíněno více knih a autorů.

Musím vyzdvihnout, jak skvěle autor přiblížil dobu, ve které se příběh odehrává. Popsal totiž nejen fungování v podniku, ale také mimo něj a navíc příběh vyprávěl prostřednictvím statečné hrdinky a formou, která odlehčovala vážnost situace. Z celé knihy navíc vyzařuje dobová atmosféra, která čtenáře přenese přímo do příběhu.

Hana mi byla sympatická, dokázala jsem se s ní ztotožnit, ale v určitých momentech bych se ráda dozvěděla, co si myslí.

Autorův styl psaní je osobitý a chvíli mi trvalo, než jsem si na něj zvykla. Čtení mi ale nešlo tak lehce jako obvykle, což se stává málokdy. Upřímně mě to ale láká na autorovy další knihy, abych mohla styl psaní pořádně prozkoumat. Vyhovovaly mi krátké kapitoly.

Na konci knihy je poměrně dlouhá část věnována příběhu samotného autora, která mi zbytek knihy tak trochu zastínila, protože pro mě byla nejzajímavější.

Na závěr bych chtěla vyzdvihnout celkové zpracování knihy. Mapa Bratislavy, barevné ilustrace a fotografie dodaly příběhu zase něco navíc.

24.09.2021 4 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Povídky a jedna báseň pro mě bylo značné vybočení z mé komfortní zóny. Nemám za sebou tolik povídkových sbírek a ani českých autorů, ale obojí mě láká.

Tato kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením, protože se mi velmi líbila. Ačkoliv některé povídky se mi líbily méně, každá měla něco do sebe. Jedna byla vtipná, jiná ze života, další zase dojemná a smutná. Tato rozmanitost je na knize velmi osvěžující. Nakonec ve mně kniha zanechala spoustu emocí, ale smutek a dojetí byly nejvýraznější.

Nejvíce se mi líbila povídka Pes. Díky tomu, že mám doma vlastního jsem se do povídky mohla nejlépe vžít a chápala jsem snad každé slovo.

Knihu zakončuje jedna báseň. S těmi já nemám tolik zkušeností, spíš se jim vyhýbám a nepopírám, že je neumím hodnotit. Tato ve mně ale zanechala nepopsatelné emoce a její konec mě upřímně zarazil. Čekala jsem totiž ještě pokračování a s neuvěřením otáčela stránky. Navíc má báseň svůj vlastní příběh, který autor v knize popsal.

Pokud jste nad knihou dosud neuvažovali, doporučuji se po ní podívat, stojí za to!

20.09.2021 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Kniha Víno a čáry mě lákala dlouho, ale k jejímu přečtení jsem se rozhodla až teď. Byla pro mě skvělou volbou.

V poslední době mě tolik fantasy knížek nezaujme a dočítám spíše ty, které mám doma. U této tomu ale bylo jinak. Spojení magie a vinařství je pro mě originálním nápadem i námětem, takže mě na knihu nalákalo.

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je kniha opravdu můj šálek, ale jakmile jsem se začetla, Elenin příběh mě vtáhl a do samého konce nepustil. Díky vínu, době, ve které se příběh odehrává a magii má knížka nádhernou atmosféru. Cítila jsem se součástí příběhu, mlha nad vinohradem se vznášela i nade mnou.

Postavy jsem si oblíbila, byly mi sympatické a záleželo mi na nich. Mojí nejoblíbenější byl asi Jean-Paul.

Děj měl nejednu detektivní zápletku, díky které mi byl příběh bližší a více jsem si ho mohla užít. Přesto jsem ale mnohé odhadla předem.

Romantická linka nebyla nijak otravná a nepůsobila nepatřičně, přesto musím poznamenat, že její začátek byl poněkud uspěchaný.

Nakonec bych moc ráda vychválila obálku, protože to je jedna velká nádhera! Doporučuji.

27.08.2021 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Letní sázka se mi dostala do ruky přesně v tu chvíli, kdy jsem potřebovala skvělou oddechovku. A přesně toho se mi dostalo!

Kniha mě zaujala především tím, že oba hlavní hrdinové jsou spisovatelé. Když chci sáhnout po nějaké romantické knize, dávám přednost YA, takže jsem se tohoto čtení trochu obávala, ale nakonec mi postavy sedly snad víc, než v kterékoli YA knize.

Pár stránek mi sice trvalo se začíst, ale když jsem pořádně objevila atmosféru městečka a domu u jezera, naprosto jsem se zamilovala. Docela si dokážu představit, že bych tam pár měsíců strávila.

Velkým plusem této knihy jsou ale samotné postavy. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, líbil se mi její humor, ale taky třeba víno v kabelce.

Hlavní hrdina měl své určité kouzlo, ale po určitém počtu odhalených věcí z minulosti už mi to připadalo trochu moc.

Moc jsem si oblíbila Pete! Do jejího knihkupectví bych zašla hned a její kávu s nadšením ochutnala (ať je jaká chce).

Knížka se četla skvěle. Jakmile jsem se do ní pořádně začetla, bylo dost těžké se odtrhnout.

Ocenila jsem, že v knize není přehršel erotických scén, protože to je něco, co opravdu nevyhledávám.

Kniha ve mně vyvolala docela dost emocí, ale to, že jsem se smála nahlas, vše zastiňuje.

Pokud hledáte odpočinkovou knihu na léto, nebo máte třeba náročnější období, tohle je ta pravá.

11.06.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naslouchače je plný Instagram, knížka je všemi opěvovaná a já jsem snad nečetla jedinou negativní recenzi. To mě malinko odrazovala od čtení, protože jsem se bála, že mě kniha zklame.

Nakonec jsem se do ní pustila a upřímně mi tento strach vydržel prvních cca 150 stran. Kniha mi připadala zdlouhavá, o ničem a já nechápala, co na ní všichni mají.

Zbytek knihy mě ale velmi mile překvapil, bavila mě každá stránka a já se teď těším na další díl!

Námět knihy je velmi zajímavý a originální. Líbí se mi, že se v knize nějakým způsobem setkává budoucnost s minulostí.

Hlavní hrdinka je prostě skvělá. Hrozně se mi líbí její osobnost, její statečnost a odvaha. Moc jsem si oblíbila i některé vedlejší postavy, přestože by pro ně mohl být v knize větší prostor.

Po té začáteční krizi jsem se do knížky naplno začetla a četla se skvěle. Sedl mi styl psaní, ale hlavně moc obdivuji originální jazyk a slovníček se slovy.

Konec knížky se mi moc líbil, ale přišel moc brzy.

Kniha se rozhodně nezařadila mezi mé nejoblíbenější, ale v sérii budu určitě pokračovat.

10.04.2021 4 z 5

4,5/5
Tato kniha značně vybočuje z mé komfortní zóny, takže jsem ji ani neměla v plánu. Potom mě mamka překvapila a knihu mi dala dárkem. Nakonec jsem za to opravdu ráda, protože nelituji jediné přečtené strany.

Toto čtení pro mě nebylo lehké, nebudu lhát. Měla jsem problém se na čtení soustředit, kniha se četla pomalu a některé pasáže pro mě prostě nebyly. Tak to ale s touto knihou je.

Pravděpodobně nebudu umět sepsat plnohodnotné hodnocení, protože v této oblasti nejsem nijak zvlášť znalá.

Kniha je zpracovaná formou rozhovoru, což čtení značně ulehčuje.

Oba autoři působí upřímně, vše podávají lidsky a nebojí se otevírat složitější témata. V knize je vyjádřeno velké množství názorů naprosto otevřeně.

Pokud se o tuto tematiku zajímáte, kniha by vás jistě neměla minout.

Pro lidi, kteří se opravdu vyznají v politických kruzích bude mít kniha možná větší hodnotu než pro mě. Bojím se, že ji svojí neznalostí nedokážu naplno ocenit. Přesto to pro mě bylo velmi obohacující a zajímavé čtení a otevřelo mi v mnoha ohledech oči.

Tuto knihu považuji za důležitou a doporučuji její přečtení každému.

23.03.2021 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Upřímně jsem se čtení knihy Účastníci zájezdu poněkud bála, protože po filmu, který mám osobně moc ráda, jsem se bála srovnání. Knížka mě nakonec mile překvapila. Není to sice nijak převratné dílo, ke kterému se budu v budoucnu vracet, ale moc jsem si u knihy odpočinula, našla jsem na ní spoustu kladných věcí a hlavně mě bavila.

Samotný námět je dost originální, skvěle pojatý a hlavně skvěle zpracovaný! Od samotného začátku jsem byla do příběhu naprosto ponořená a ráda jsem se ke knize vracela.

Moc mě bavilo, že některé hlášky byly doslovně přenesené do filmu, takže jsem mohla srovnávat, jak moc odlišná tyto dvě zpracování jsou. Potom mě samozřejmě překvapilo, že film má z knihy opravdu malinko.

Každou postavu vám autor přiblíží přesně tak, jak sám chce. Nemáte možnost najít v příběhu skryté vlastnosti ani tajemství méně výrazných postav, protože je znáte jen tak, jako je zná hlavní hrdina.

Autor si skvěle vyhrál s ohromným množstvím postav, což si v mých očích zaslouží velký obdiv.

Styl psaní mi zde sedl mnohem více, než v autorových ostatních knihách, takže se mi kniha mnohem lépe četla.

Co mi v knize vadilo byly poměrně časté nesmyslné odbočky, které mi připadaly zbytečný a příběh zbytečně protahovaly.

Konec na mě působil tak nějak otevřeně, volně. Nedokážu úplně popsat, jaký jsem z něj měla pocit, ale v závěru jsem s ním vlastně velmi spokojená.

Tato kniha je skvělé odpočinkové a lehké čtení, které se vám vždy bude hodit na dovolenou. Za mě můžu doporučit!

16.03.2021 4 z 5

Mengeleho dvojče A-782 Mengeleho dvojče A-782 Pavel Baroch

Další kniha s válečnou tematikou, která se ale věnuje pro mě dosud neobjeveného tématu.
Příběh Jiřího Fišera je krátký, ale přesto neskutečně obsáhlý a skvěle zpracovaný. Ze všech knih s touto tematikou na mě tato zapůsobila nejvíc. Při čtení mi nebylo vůbec dobře, měla jsem husí kůži a některé detaily bych klidně nevěděla. Přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Ne celá kniha se věnuje přímo příběhu Jiřího Fišera, je plná různých až teoretických odboček, které příběh obohacují o další informace a příběhy mnoha dalších lidí. Přesto nijak neodvádí pozornost od samotného příběhu. Je pro mě těžké sepsat mé pocity, protože jsem se z knihy dodnes nevzpamatovala.
Styl psaní autora mi moc vyhovoval. Vše bylo stručné, ale zároveň se mu na tak málo stran podařilo vepsat obsáhlý příběh.
Každá strana této knihy mi dala informace o historii, ale zároveň ve mně zanechala hrozný pocit.
Nemohu napsat víc. Pokud vyhledáváte knihy s touto tematikou, tato by vám rozhodně neměla uniknout.

25.01.2021 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Po této knize jsem sáhla, protože autorova prvotina Pohřbený život se mi moc líbila a patří mezi mé nejoblíbenější thrillery.
Musím přiznat, že jsem měla tendenci tyto dva thrillery srovnávat, a proto taky hodnotím tento jako horší.
Námět knihy mě moc zaujal! Krádež identity jako nejhlavnější téma knihy je pro mě originální a téměř neobjevenou záležitostí.
Hlavní vyšetřovatel mi na začátku příběhu sedl. Bavilo mě jeho jednání s lidmi, ale zároveň i to, jak moc pro něj jeho práce znamenala. S příběhem ale vyšlo najevo, že má své slabé stránky a místy na mě působil jako hlupák.
Autor má skvělý styl psaní, který jsem si oblíbila už s jeho první knihou. Ráda se v budoucnu pustím do jeho další!
V knize na mě čekalo hodně zvratů, ze samotného konce jsem byla překvapená. Příběh není ničím přikrášlený. Působil na mě, že ho autor nechal plynout tak nějak samotný a nesnažil se nic zachránit.
Knihu mohu určitě doporučit, ale co doporučuji ještě víc je sáhnout jako první po knize Pohřbený život.

18.01.2021 3 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Každá další kniha podle skutečné události je pro mě nezapomenutelným zážitkem. Moc ráda tyto knihy čtu, ale ještě radši v nich objevuji nové informace o naší historii. A přesně toho se mi při čtení knihy Mukl dostalo.
Přestože už za sebou mám hodně podobných knih, žádná se nevěnovala právě tomuto tématu. Proto knihu považuji za originální a taky obdivuhodně zpracovanou. Autorka se pustila do nelehkého psaní, ale vzešla z toho opravdu kvalitní kniha se spoustou informací.
Lhala bych, kdybych řekla, že v knize nebyly momenty, kdy jsem se nemohla začíst a přišlo mi to zdlouhavé, ale na druhou stranu byla každá jedna věta pro celý příběh důležitá.
Není lehké tuto knihu zhodnotit, nejde popsat, co vše mi dala, ani jak na mě působila.
Autorčin styl psaní dokáže čtenáře příjemně provést i takovýmto náročným příběhem.
Knihu vřele doporučuji, ale musíte na ni mít tu správnou náladu (přestože toho se asi docílit nedá).
Pro mě je to další z knih, ze kterých jsem měla husí kůži a navždy ve mě něco zanechá.

21.12.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Když jsem minulý rok přečetla Hadrového panáka, byla jsem poměrně zklamaná. Kniha se u mě zařadila mezi průměrné thrillery a nebýt toho, že už jsem měla druhý díl v poličce, nejspíš bych na celou sérii rychle zapomněla. To by ale byla velká škoda! Loutkář mě nejen překvapil, ale taky jsem si příběh oblíbila. Už teď se těším na třetí díl.
Jedním z největších plusů bylo, že hlavní vyšetřovatel a zároveň nejdůležitější postava prvního dílu, neměl v knize vůbec prostor a byl nahrazen mnohem zajímavějšími postavami.
Případ jako takový byl podle mě více promyšlený a spletitější než v předchozím díle. Po celou dobu čtení jsem byla napjatá a nemohla jsem na nic přijít. To je pro mě jedna z důležitých věcí u thrillerů. Sice ráda přicházím věcem na kloub, ale není nad pořádné překvapení na závěr.
Kniha se dobře a rychle četla, často jsem ji nechtěla ani odložit.
Mojí nejoblíbenější postavou se okamžitě stal Rouche. Byl mi sympatický, líbily se mi jeho vtipné poznámky a zaujal mě jeho příběh.
Určitě doporučuji dát knize šanci!

13.12.2020 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Upřímně jsem z tohoto dílu dost rozpačitá. Za mě je zatím nejslabší ze série a docela mě zklamal.
Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, přišlo mi, že se v knize nic neděje a kapitoly z minulosti mě vůbec nebavily (přestože mi bylo hned jasné, že jsou pro děj důležité).
Do knihy jsem se naplno začetla až po čtyřsté straně.
Po přečtení do sebe ale spousta věcí zapadla a mě došlo, kolik skvělých prvků se v knize skrývá.
Harry mi byl opět o něco sympatičtější a užívám si, jak každý z případů řeší.
Autorův styl psaní byl opět skvělý, jen je škoda, že jsem měla takový problém se samotným příběhem.
Moc se mi v knize líbila romantická linka, která byla jen tak jemně naznačená, takže nenarušovala detektivní stránku knihy.
V sérii budu určitě pokračovat, protože konec knihy mě překvapil a byla jsem s ním spokojená.

12.08.2020 3 z 5

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Tak tohle mi prostě nesedlo!
Na toto čtení jsem se těšila. Zaujala mě anotace, mám ráda thrillery i horory. Knížka rozhodně není špatná, četla jsem na ni i pozitivní recenze, v tomto případě je to hodně osobní názor.
Zaujal mě námět celého příběhu. Mám ráda knihy, jejichž příběh se odehrává v malých vesnicích nebo osadách. Prostředí bylo hezky popsáno, dokázala jsem si vše představit (i ohradu pro ovce).
Největším problémem pro mě byla hlavní hrdinka. Byla mi nesympatická, nic jsem jí nevěřila a její myšlení v nelehkých situacích jsem prostě nedokázala pochopit.
Naopak jsem si ale oblíbila postavy dvojčat, které sice nedostaly tolik prostoru, ale děj s nimi jsem si moc užila.
Měla jsem problém se do příběhu začíst. Působil na mě zdlouhavě, takže jsem měla problém udržet pozornost.
Během čtení jsem nebyla ani jednou napjatá a upřímně mi nijak zvlášť nezáleželo na tom, jak to s postavami dopadne.
Moc mě bavily zápisky z deníku, které se v knize objevily!
A něco pozitivního na závěr. Kniha má opravdu povedenou obálku. Jednoduchou, přitom dokonale vystihuje děj.

27.05.2020 3 z 5